۸۰ طرح سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو در حال اجرا است

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان غربی مدیر جذب سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد ماکو گفت: با برنامه ریزی های به عمل آمده و ایجاد شرایط مطلوب سرمایه گذاری توسط سازمان منطقه آزاد ماکو در حال حاضر تعداد ۸۰ طرح سرمایه گذاری در منطقه آزاد ماکو در حال اجرا است.

آرش یوسف زاده در گفت و گو با ایسنا با اشاره به اینکه زیرساخت های لازم برای سرمایه گذاری در این منطقه فراهم است، افزود: در حال حاضر ۵۷ طرح در حوزه صنعت، ۱۶ طرح در حوزه کشاورزی و ۷ طرح در حوزه گردشگری در حال انجام عملیات اجرایی است.

وی اشتغال ایجاد شده در فاز ساخت از محل اجرای طرح های مذکور را ۱۸۷۹ نفر اعلام کرد وادامه داد:  بیش از ۱۰ هزار میلیارد ریال حجم سرمایه گذاری داخلی و ۱۳ میلیون دلار حجم سرمایه گذاری خارجی تا کنون محقق گردیده است.

وی با اشاره به اینکه با تکمیل و بهره برداری از طرح های در حال اجرا به میزان ۱۵۰ هزار میلیارد ریال و ۱۷۰۰ میلیون دلار بصورت ارزی حجم سرمایه گذاری محقق می شود،‌ اظهار کرد: پیش بینی می شود برای بیش از ۴۵۰۰ نفر اشتغال ایجاد شود.

یوسف زاده افزود: از پروژه های مهم میتوان به طرح های کشت و صنعت کرم آباد و حضور هلدینگها و شرکتهای مطرح کشور منجمله شستا، گلخانه ۲۵ هکتاری و باغ پسته ۲۰۰ هکتاری در حوزه کشاورزی و طرح های احداث مجتمع پتروشیمی در پلدشت با پیش بینی سرمایه گذاری ۱.۶ میلیارد دلار ارزی ، فاز سوم تولید فروسیلیکو منگنز، تولید ترانسفورماتور، تولید فوم و در حوزه گردشگری طرح های پیست اسکی، هتل های ماکو ، پلدشت و بازرگان و شهرک لجستیک بازرگان اشاره نمود.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.