شما با نگرانی به ایران فکر می کنید

[ad_1]

رئیس دایره المعارف اسلامی در پیامی درگذشت محمدعلی اسلامی ندوشن را تسلیت گفت.

به گزارش ایسنا، در پیام کاظم موسوی بجنوردی آمده است:

«ما از آن خدا هستیم و به سوی او باز می گردیم

درگذشت نویسنده و مترجم برجسته پروفسور دکتر. محمدعلی اسلامی ندوشن، مصیبت و تاسف برای دوستداران فرهنگ ایرانی است.
وی از نوادگان علمای بزرگ ایران در این دوره بوده و از دیرباز به ایران نگران بوده و همچنان در اقدامات خود بر جنبه انسانی دوران دور و اخیر ایران تاکید دارد.
اگرچه سال‌های آخر عمرش را در غربت گذراند، اما همچون دوران حیاتش به کشورش با حسادت می‌نگریست و دل به ایران و ایرانی داشت.
جامعه علمی و ادبی ایران از دانش و تجربه گسترده او در طول سالیان متمادی بهره مند خواهد شد.
ضایعه درگذشت این نویسنده و فقیه بزرگ را به ویژه همسر گرامی ایشان، استاد دکتر شیرین بیانی و دوستان، دانشجویان و عزیزان ایشان تسلیت عرض می کنم و برای ایشان آرزوی سلامتی دارم.»

محمدعلی اسلامی ندوشن شاعر، نویسنده، پژوهشگر و فعال فرهنگی باتجربه در سال 1304 در شهر ندوشن یزد به دنیا آمد و در 25 اردیبهشت 1401 در سن 97 سالگی در کانادا درگذشت.

از کتاب های محمدعلی اسلامی ندوشن می توان به «داستان حافظ بی نهایت»، «چهار سخنور خردمند ایران»، «یاد حافظ»، «زندگی و مرگ پهلوانان در شاهنامه»، «قصه های داستان»، «سایه» اشاره کرد. سایه، «ایران و جهان» شاهنامه، «بد نامه»، «ایران را فراموش نکنیم»، «دنبال مغازه همای»، ذکر مناظره حقوق بشر جهان سوم «بیایید سخنان بشنویم»، ایران و انزوا “، آیا چیزی برای گفتن وجود دارد؟ اشاره به” دیدن دیگران “، شنیدن دیگران “، لباس دنیوی “و” صداها و تصاویر “.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.