BA2 مبتلا به وبا در ایران / نگرانی از ورود مجدد دلتا به کشور

[ad_1]

دبيركل كميسيون ملي كنترل سندرم كرونا با بيان اينكه بيش از 81 درصد گونه هاي در حال گردش در كشورمان كمتر از BA2 خانواده Omicron است، گفت: دلتا مي تواند بين كشورمان و كشورهاي همسايه از جمله تركيه باشد. ظهور مجدد منجر به شکل‌گیری بخش‌های دیگری مانند XD و XF شد، اما واقعیت این است که ما هنوز با وضعیت مشابهی مواجه نشده‌ایم.

دکتر در گفت وگو با ایسنا، حمیدرضا جماعتی وی در خصوص وضعیت کرونا در کشور گفت: اتفاقی که در حال حاضر در کشور ما رخ می دهد این است که مانند سایر کشورها دچار افت پزشکی و مرگ و میر بالای ناشی از کرونا هستیم که تقریبا مستقیم است. پس خمشی که بالا رفت، حالا پایین می آید و صاف می ماند. بنابراین اکنون در سراسر جهان تعداد بیمارستان ها و مرگ و میرها تقریباً رو به کاهش است و حتی در کشورهایی مانند چین و هنگ کنگ که تعداد مبتلایان در حال افزایش است، شاهد کاهش سرعت هستیم. کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

BA2 کرونا شایع ترین بیماری در ایران است

وی در خصوص بیماری عروق کرونر در کشور گفت: در مطالعه اخیر در کشورمان اکثریت گونه های موجود در کشور 81 درصد کمتر از BA2 خانواده omicron هستند. بنابراین مسیری که برای رسیدن به قله های جدید انتظار داریم هنوز اتفاق نیفتاده است و طوفان BA2 جدیدی را در کشور خود ندیده ایم.

دلتا نگران ورود مجدد به کشور است

به نظر نمی رسد در پاییز با موج جدید و جدی مواجه شویم

جماعتی گفت: با توجه به شرایط فعلی، اگر در برخی کشورها مشکل جدیدی را با سبک جدید حل نکنیم، در ماه های آینده حداقل تا زمستان به نظر می رسد. پیش بینی کووید 19. روند کشورمان در آینده هفته ها اگرچه تنها یک دلیل برای نگرانی وجود دارد. این که گفته می شود در برخی از کشورهای همسایه ما مانند ترکیه که هنوز هم تقریباً 3 درصد از درآمد دلتای آنها را تشکیل می دهد، می تواند مایه نگرانی روابط کشورمان با کشورهای همسایه از جمله ترکیه باشد. دلتا ممکن است دوباره به نابودی فرهنگ هایی مانند XD و XF منجر شود، اما حقیقت این است که ما هنوز چنین چیزی را تجربه نکرده ایم و از آنجایی که در کشورهای دیگر با هیچ قله جدیدی مواجه نشده ایم، پس بعید به نظر می رسد. یک مشکل جدی، حداقل در تابستان، اجازه دهید با آن روبرو شویم. بنابراین، همانطور که در برخی از نقاط جهان پیش‌بینی می‌شود، اگر قرار است اوج‌هایی را تجربه کنیم، می‌تواند در فصل سرد، یعنی در پاییز و زمستان باشد و ممکن است در کنار گونه‌های دیگر، اپیدمی وبا را تجربه کنیم. اما به نظر نمی رسد. بنابراین حداقل در چند ماه آینده با یک وضعیت جدید بسیار جدی مواجه خواهیم شد.

توانایی ایران در تشخیص انواع مختلف ویروس کرونا

وی در خصوص شناسایی گونه های XD و XF در کشور گفت: توصیف این گونه ها بر اساس یک سری ژن است که خوشبختانه در کشور ما دستگاه هایی برای شناسایی باکتری ها وجود دارد که بسیار فعال هستند. در آن.ارزیابی می شود.بنابراین اگر مراحل فرعی توسط XE، XD، XF یا سایر زیرنوع ها ممکن است رخ دهد و بتوانیم به سرعت آن را ارزیابی کنیم. جای نگرانی در این مورد نیست زیرا زمانی که با یک تهدید جدید مواجه می شویم، با با تجهیزاتی که در اختیار داریم و آزمایشات ژنتیکی می توانیم این آزمایشات را به سرعت در کشور خود انجام دهیم.

جماعتی درباره افزایش احتمالی تعداد بیماران در کشور در نتیجه سفر و عیادت نوروزی گفت: خودش را نشان دهد. تا اینجا مهم است. «اگرچه در دو یا دو هفته اخیر شاهد افزایش تعداد پرستاران بوده ایم و تعداد پرستاران در بیمارستان افزایش یافته است، اما به نظر نمی رسد رشد جدیدی را تجربه کنیم. با توجه به اینکه افزایش نیست، ادامه دارد و افزایش نمی یابد.

تأثیر افتتاح مدرسه بر وضعیت کرونا در کشور

وی در خصوص تاثیر بازگشایی مدارس بر بیماری در کشور گفت: باید شرایط مختلف را در نظر بگیریم. مقرراتی مانند واکسیناسیون به ویژه برای کودکان و دستورالعمل کلیه کارکنان مدرسه برای تکمیل واکسیناسیون، رعایت موازین بهداشتی و تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در کشورمان و ایمن سازی های اساسی. بدنه ایجاد شد، به طوری که حداقل در هفته های منتهی به مدرسه، تاثیر چندانی در جامعه ندیدیم. انشالله هیچ مشکل جدی برای افتتاح مدارس در جامعه پیش نیاید.

کرونا به شانگهای

وی افزود: آنچه مسلم است در برخی از کشورها مانند چین، هنگ کنگ و سایر کشورها، کشورهای دیگر مانند کانادا، استرالیا و … اوج اومیکرون را داشته اند، اما خوشبختانه در همین کشورها در نتیجه اقدامات انجام شده به ویژه در کره جنوبی، هنگ کنگ، چین و غیره، بیمارستان ها و مرگ و میرها کاهش یافته است و این امیدواری است که اقدامات انجام شده در این کشورها توانسته تعداد مبتلایان را کاهش دهد.

لزوم رعایت هنجارهای بهداشتی؛ ماسک بزنید، پیشگیری خود را کامل کنید

وی ادامه داد: در کشور ما اگرچه کاهش تعداد مبتلایان و بستری شدن آنها در بیمارستان اتفاق خوبی است، اما نگرانی هایی وجود دارد که می توان آنها را نیز برطرف کرد. RES هنوز وجود دارد. یک و یک. “کمتر از یک نیست، به این معنی که احتمال عفونت و هر گونه فعالیت، از جمله ترکیبی از ویروس ها یا فعالیت هایی که ممکن است منجر به گسترش مداوم ویروس شود، ممکن است منجر به تهدید شود. ما توصیه می کنیم که سوم – ایمن سازی و واکسیناسیون های مهمانی جدی گرفته شود و کسانی که واکسیناسیون را انجام نداده اند باید آن را تکمیل کنند عواملی که می تواند میزان بالینی و مرگ و میر افراد مبتلا به ایمیکرون را به میزان قابل توجهی کاهش دهد و میزان ابتلا به این بیماری را به میزان قابل توجهی کاهش دهد.

عدم رعایت مقررات بهداشتی

افراد مسن و کسانی که ایمنی ندارند باید یک چهارم دوز واکسن کرونا را دریافت کنند

جماعتی افزود: در عین حال افرادی که در سنین بالا هستند و یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند باید علیه ویروس کرونا نوع 4 واکسینه شوند که ممکن است در کاهش عوارض و مرگ و میر این افراد تاثیر بسزایی داشته باشد. در حال حاضر در بیمارستان ها، افرادی که می توانند در بیمارستان بستری شوند و جان خود را از دست بدهند، افرادی هستند که پیر هستند یا سیستم ایمنی ضعیفی دارند، مانند پیوندها یا بیماران سرطانی یا افرادی که از بیماری های جدی رنج می برند. بنابراین توصیه می کنیم مردم در رعایت قوانین بهداشتی در جامعه به ویژه در مورد استفاده از ماسک جدیت داشته باشند.

وی گفت: در حال حاضر کاهش مرگ و میر و مرگ و میر بیمارستانی باعث شده است که برخی استانداردهای بهداشتی را نادیده بگیرند که با توجه به اینکه RE در ویروس omicron به هیچ عنوان نمی رسد، می تواند خطرناک باشد و این نگرانی ها را در مورد درمان این بیماری افزایش می دهد. پس قوانین ایمن سازی را رعایت کنید مخصوصاً نوبت سوم در افرادی که در نوبت سوم واکسینه نشده اند و نوبت چهارم در افرادی که عوارض جانبی دارند بدن و سن بسیار مهم است و می تواند نقش بسزایی داشته باشد. تاثیر کاهش تعداد بیماران. ، در بیمارستان باشید و در جامعه بمیرید.

«لازم به ذکر است که در پاتولوژی چیزی به نام R0 داریم، به این معنی که یک فرد مبتلا می تواند افراد زیادی را مبتلا کند. تعداد ویروس های Omicron به دلیل شیوع بالای عفونت حدود 10 عدد است. یعنی در صورت عدم رعایت قوانین و واکسینه شدن هر فرد مبتلا می تواند به 10 نفر آسیب برساند.حالا RE به این معنی است که اقدامات موثری مانند استفاده از ماسک، واکسن و غیره برای پیشگیری از ابتلا به بیماری از فردی به فرد دیگر انجام دهیم. این عدد به یک کشور می رسد، نشان می دهد که در این جامعه. ویروس از آلوده به سالم منتقل نمی شود و می توان گفت که ویروس تنها زمانی کنترل می شود که RE به یک سطح و پایین تر برسد. این رقم هنوز در کشور ما زیاد یا بیشتر نیست، بنابراین نشان دهنده این است که در جامعه ما ناقلین می توانند بیماری را به افراد دیگر سرایت کنند، بنابراین اقدامات پیشگیرانه و رعایت موازین بهداشتی و استفاده از ماسک صورت که بسیار موثر است. موثر است و اقدامات دیگری مانند فاصله، شستن دست و … ضروری است. در شرایط فعلی در کشور ما، استفاده از ماسک و واکسن می‌تواند تاثیر بسزایی بر ایمنی داشته باشد و همچنین در مواجهه مستقیم با RE با بیماری‌های عروق کرونر قلب و موارد مشابه کمک کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.