350000 اقامت در مشهد در نوروز 1401 برآورد شده است

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی از پیش بینی بیش از 350 هزار سکونتگاه در مشهد برای شرایط فعلی، ویژه و مهم در نوروز 1401 خبر داد.

حجت‌الاسلام حجت گنابادی‌نژاد امروز در جلسه ستاد گردشگری که در خراسان رضوی برگزار شد، گفت: با گذشت 2 سال از ممنوعیت تردد و توقف زائران در نوروز و معبد رضوی، واکسن کرونا را فراگرفته و به زندگی عادی بازمی‌گردانیم. چرخه و اعیاد مذهبی مرکزی با فرا رسیدن سال، زمینه را برای حضور زائران در نوروز 1401 فراهم کرد.

وی افزود: اهمیت نوروز 1401 و خیل عظیم زائران باعث شد تا 6 آذر اولین جلسه ستاد گردشگری تشکیل شود. برای در دستور کار قرار دادن فعالیت های حج و افزایش استکبار، فعالیت های حج از ابتدا تا انتها محاسبه شد و به 254 سرفصل کاری رسیدیم که منجر به 338 فعالیت و 6000 فعالیت و زیارت از ابتدا تا انتها شد. در تمامی شرایط سفر، قطار و هواپیما و مدت اقامت زائران در مشهد پیش بینی شده است.

معاون زیارتی استانداری خراسان رضوی گفت: برای اولین بار در نوروز به تمامی شهرستان های بین راهی خدمات رسانی و اردوهای خدماتی داده شده و تصمیم آن ها از سوی استاندار خراسان رضوی ابلاغ شده است. آثار او با عزت مطلق شمرده شده است.»

گنابادی نژاد یادآور شد: اگر حمایت همه دستگاه ها نبود چنین فرصتی برای اسکان زائران در مشهد فراهم نمی شد. قانون در مورد حضور متخصصان در تعطیلات نوروزی نیز صدق می کند، زیرا ماهیت خاص نوروز اجازه نمی دهد در این ایام به دلیل حضور زائران از حضور متخصصان خودداری کنیم.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: استاندار خراسان رضوی همچنین با وزرا و مقامات کشوری از جمله وزیر راه و شهرسازی، وزیر کشور، وزیر فرهنگ، هلال احمر و سازمان امدادرسانی دیدار کرد. برای ارائه خدمات مربوطه

حدود 4000 پارکینگ در نزدیکی معبد رضوی تخمین زده می شود

محسن داوری استاندار مشهد نیز تصریح کرد: ستاد گردشگری در مشهد راه اندازی کرده ایم و تعیین کرده ایم که از 15 اسفندماه چقدر در مشهد اقامت داشته باشیم تا اگر تعداد اسپرم من افزایش یابد. بیشتر از حد انتظار خواهد بود. «آن را آماده کنید. همچنین تعداد مسافرانی که با قطار و هوایی وارد می شوند را برنامه ریزی می کنیم.

وی افزود: بر اساس امکاناتی که قرار است در مشهد ارائه شود، در 2 نقطه اطراف حرم به صورت مستقیم برای خدمات رسانی به زائران در ساعات اوج بار عرضه می کنیم. خرده نان هتل ها و رستوران های اطراف حرم را هم کنار گذاشتیم تا نانوایی های اطراف خلوت شوند. به همین منظور 2 نانوایی دستپخت در چهار محور منتهی به حرم رضوی راه اندازی شد.

فرماندار مشهد یادآور شد: در کنار پارکینگ های اطراف حرم، در نظر داریم 4000 خودرو را پارک کنیم. در حمل و نقل اتوبوس و اتوبوس نیز اقدامات خوبی انجام شده است تا زائران بتوانند به راحتی از خدمات زائران شهرستان استفاده کنند. همچنین در نظر داریم از 15 اسفندماه جلسات ستاد خدمات سفر را به صورت مستمر برگزار کنیم تا در جریان تمامی امور روزانه و ارائه بهترین خدمات به زائران باشیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.