1400; سال نو بر تاریخ هندبال ایران / دختران مبارک باد

[ad_1]

هندبال ایران سال خوبی را پشت سر گذاشت و سه سوم مسابقات جهانی مردان و زنان را به دست آورد.

به گزارش ایسنا، هندبال ایران که سال هاست در جام جهانی حضور نداشت، امسال پنج درصد جهان را از آن خود کرده است. بانوان ایرانی برای اولین بار در تاریخ با کسب مقام چهارمی در آسیا به جام جهانی اسپانیا راه یافتند. تیم مردان نیز با چهارمین قهرمانی در آسیا برای دومین بار در هشت سال گذشته قهرمان جام جهانی شد.

تیم ملی هندبال دختران عنوان دوم و تیم ملی بانوان قهرمان جام ملت های آسیا شدند. تیم های ملی ساحلی اعم از کوچک و بزرگ نیز با قهرمانی در مسابقات قهرمانی آسیا قهرمان جهان شدند.

با این معیارها انتظار می رود هندبال بازی شود و همه امیدوارند که برای تیم های مردان و زنان ایران در بازی های کشورهای اسلامی و آسیایی جوایزی کسب کنند.

در زیر به نکات مهم هندبال ایران در سال 1400 اشاره شده است.

* اردوی ملی هندبال بانوان و آقایان

در سال 1400 تیم های فوتبال ایران برای مردان و زنان و برای همه گروه های جوان، پیر، امید و بزرگسال تشکیل شد. سال هاست که در هندبال ایران چنین اتفاقی نیفتاده است. از ثمرات اردوی ملی امید حضور جوانانی چون یونس اطری، محمدرضا کاظمی، کیارش طاهری، حسین جهانی، محمدرضا اورعی، امید سرپوشی در تیم ملی اعزامی به بازی های آسیایی است.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* تاریخچه هندبال بانوان ایران; چهارمی در آسیا و کسب عنوان قهرمانی جهان

با افزایش تعداد مسابقات جهانی، فدراسیون هندبال کمی قبل از بازی های آسیایی کادر فنی بانوان را انتخاب و اردوهای ملی دو و میدانی را آغاز کرد. تیم ملی هندبال ژاپن، قزاقستان و کره جنوبی را با پیروزی مقابل اردن، فلسطین، کویت و سوریه شکست داده است.

* آخرین مهلت هندبال بانوان ایران

در پی اخراج تیم ملی فوتبال بانوان اسپانیا از جام جهانی اسپانیا، وزیر ورزش برای هر تیم 10 میلیون تومان و رئیس کمیته المپیک برای هر تیم ملی 5 میلیون تومان و البته بدون قول. . آنها حضور خوبی در بازی های آسیایی دارند. اما در زمان اعلام اسامی تیم های حاضر در بازی های آسیایی، هندبال بانوان ایران در لیست قرار نگرفت و آن طور که پیداست نباید گفت هندبال بانوان ایران در هانگژو نبود.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* 31 زن ایرانی در جام جهانی اسپانیا

تیم هندبال بانوان ایران برای حضور در جام جهانی اسپانیا تنها دو اردو به مدت یک هفته باقی گذاشته است. تیم ملی فوتبال ایران مقابل رومانی، نروژ و قزاقستان، کامرون، آنگولا و ازبکستان شکست خورد و در رده سی و یکم جهان ایستاد. با وجود 6 شکست، برخی از بازیکنان در این رقابت ها درخشیده اند. فاطمه خلیلی در این بازی ها درخشیده و گل های متعددی را به ثمر رسانده و دو بار جایزه ارزشمندترین بازیکن زمین را از آن خود کرده است. الناز قاسمی نیز با 9 گل مقابل ازبکستان عنوان قهرمانی را از آن خود کرد.

* سرمربی اسپانیایی پس از 15 ماه نامزد تیم فوتبال مردان شد
پس از کشمکش طولانی و 15 ماهه برای سرمربیگری، سرانجام در اوایل مرداد و تنها 6 ماه مانده به جام ملت های آسیا، سرمربی تیم ملی اسپانیا انتخاب شد. مانوئل مونتایا فرناندز 23 مردادماه همزمان با آغاز لیگ برتر مردان وارد تهران شد تا با بررسی بازیکنان، بازیکنان این کشور را برای حضور در جام ملت های آسیا انتخاب کند و در این رقابت ها حضور دارد. اردوی تیم ملی مردان در پایان دور اول لیگ برتر با حضور 29 بازیکن آغاز شد.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* دو مسابقه مقدماتی برای تیم مردان ایران

تیم هندبال ایران به مسابقات قهرمانی مردان آسیا و انتخابی بین قطر و اسپانیا راه یافت. البته بازی مقدماتی رومانی نیز برای این تیم تدارک دیده شده بود که یک روز قبل از اعزام به مسابقات مقدماتی به دلیل احتمال حرکت وطن پرستان به کرونا لغو شد. هیات ایرانی همچنین با هیات های عراق و عمان در ایران دیدار کرد.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* فقط 3 بازیکن در مسابقات قهرمانی مردان آسیا

در این مسابقات قهرمانی مردان آسیا بسیاری از قهرمانان مانند سعید حیدری‌وراد، سید علیرضا موسوی، سعید برخورداری، الله کرم استکی، امین یوسف‌نژاد، محسن باباصفری و شاهو نصرتی به دلیل مصدومیت یا مشکل یا عدم دعوت از سرمربی ناکام ماندند. حضور نداشتند. ترکیب این تیم سجاد استکی، پویا نوروزی، نژاد و افشین صادقی است. جام جهانی.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* جهان فوتبال مردان ایران پس از 8 سال / از دست دادن مدال برنز!

ایران با ترکیبی از ورزشکاران جوان، با تجربه و ورزشکاران به مسابقات قهرمانی مردان آسیا اعزام شده است. تیم ایران تا کنون 5 بار مقابل هند، عربستان، استرالیا، عراق و کویت به پیروزی رسیده است، اما مقابل بحرین، قطر و عربستان شکست خورده و سپس در این مسابقات شکست خورده و در رده چهارم آسیا قرار دارد. این دومین رویداد بزرگ هندبال مردان ایران در جهان است که پس از 8 سال توسط آسیا با وجود مربی خارجی به دست آمد.

* بازگشت تیم هندبال ایران

هدف اصلی هیئت، کادر فنی، بازیکنان و جامعه هندبال کسب سهم جهانی است. تیم ملی اگرچه پس از شکست مقابل عربستان به مدال برنز نرسید اما با قهرمانی در جام جهانی به هدف خود رسید. هندبالیست های ایرانی انتظار دارند در بازگشت به ایران مورد استقبال مسئولان ورزش قرار گیرند، زیرا در سایر موارد به عنوان مهمان اما با استقبال گرم بازیکنان به ایران می آیند.

* پایان همکاری فرناندز با فدراسیون فوتبال / مراحل اولیه انتخاب مربی جدید.

پس از پایان جام ملت های آسیا، قرارداد مانوئل مونتایا فرناندز سرمربی اسپانیا به پایان رسید و او به خانه بازگشت. او چند روز پس از این مسابقات با انتشار بیانیه ای در صفحه شخصی خود از پایان همکاری خود با فدراسیون فوتبال ایران به دلیل اختلاف نیاز بازیکنان این کشور خبر داد. در همین راستا، فدراسیون فوتبال کنفدراسیون فوتبال آفریقا (CAF) را مجبور به استخدام مربی خارجی کرده و اعلام کرده است که این مربی را در پایان اسفند ماه معرفی خواهد کرد، اما هنوز مربی جدیدی انتخاب نشده است.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* حضور دو تیم آقایان و عدم حضور بانوان در جام ملت های آسیا

سربازان شهید شاملی کازرون و مس کرمان سال گذشته به عنوان قهرمان و نایب قهرمان لیگ برتر در مسابقات جام جهانی باشگاه های مردان عربستان حضور داشتند. مس کرمان در رده پنجم و شهید شاملی کازرون نهم در بخش مردان جام مردان عربستان سعودی قرار دارند. مشهد به عنوان تنها تیم هندبال بانوان ایران نیز برنامه خود را برای حضور در جام ملت‌های آسیا اعلام کرد اما به دلیل شیوع ویروس کرونا از این تیم کنار کشید. لغو این مسابقات در حالی صورت می گیرد که مسئولان باشگاه از زمان پایان مهلت ثبت نام و استفاده از ضوابط کمیسیون، حضور خود را در این مسابقات اعلام کرده اند.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* اسپانسر تیم ملی هندبال بانوان را نابود کنید

خروج از جام ملت های آسیا تنها قدم در دهه 1400 نبود. تیمی که خود را حامی تیم بانوان معرفی کرده و حتی لباس تیم بانوان را هم بیرون کشیده، در آستانه جام ملت های آسیا چهره متفاوتی از خود نشان داده و حمایت خاصی از بانوان صورت نمی گیرد. مسئولان استاد سازه حتی بدون نامه رسمی از لیگ برتر کنار رفتند.

* بدهی به فدراسیون فوتبال و صرفه جویی 11 میلیاردی

علیرضا پاکدل رئیس فدراسیون هندبال از بدهی مالیاتی و جام ریاست جمهوری پس از حضور در تیم هندبال می گوید.

* پاکدل به عنوان یکی از اعضای کمیته اجرایی آسیا انتخاب شد

علیرضا پاکدل، رئیس فدراسیون فوتبال با اکثریت آرا به عنوان عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) برای یک دوره چهار ساله از سال 2021 تا 2025 انتخاب شد.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* بیشترین تعطیلات در لیگ برتر هندبال

هفدهمین دوره لیگ برتر بانوان با حضور هشت تیم از آبان ماه آغاز شد و تاکنون تنها یک دوره از آن در دو مرحله با دو ماه استراحت برگزار شده است. یک تور برگشت نیز با سه ماه استراحت در دهه سوم فروردین 1401 در نظر گرفته شده است.

لیگ برتر مردان از 23 مرداد ماه با حضور 10 تیم آغاز می شود.1401. تیم مردان نیز به دلیل مدیریت کمپ ها و مسابقات مردان آسیایی با آزار و اذیت مواجه شد.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* تیم ملی بانوان از جام جهانی اسپانیا برنمی گردد

پس از فینال تیم ملی بانوان در جام جهانی اسپانیا، شقایق باپیری از تیم ملی جدا شد و به همراه تیم ملی به ایران نیامد.

* قهرمانی هندبال قهرمانی آسیا

کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) میزبان مسابقات جام ملت های مردان آسیا از ایران به عربستان سعودی به دلیل تعداد بالای مرگ و میر ناشی از بیماری عروق کرونر قلب و میزبانی مسابقات والیبال ساحلی مردان بوده است. مسابقات مقدماتی جام جهانی 2022 یونان است. ارسال به ایران جایزه اهدا شد و مسابقه در تهران برگزار شد. البته کیش اولین نفری بود که این مسابقات را اجرا کرد. تیم‌های فوتبال نونهالان و نوجوانان ایران نیز با کسب مقام اول آسیا، عناوین جهانی را کسب کرده‌اند.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* قهرمان هندبال دختران در آسیا نیز دوم شد

مسابقات قهرمانی هندبال بانوان آسیا از 16 تا 22 اسفند ماه سال 1400 برگزار شد و ورزشکاران کشور عنوان قهرمانی جهان و مقام دوم را کسب کردند. تیم ملی هندبال بانوان نیز در سال 1401 برای اولین بار در تاریخ هندبال قهرمان جام ملت های آسیا شد و قهرمان جهان شد.

1400 سال خوب برای هندبال ایران / تاریخ دختران با انزوای جهانی

* 1401 سال فعال برای هندبال ایران

هندبال ایران در سال 1401 اتفاقات زیادی دارد. مسابقات جهانی جوانان، جام جهانی مردان و زنان، بازی های آسیایی (تیم مردان)، جام جهانی مردان و زنان، مسابقات قهرمانی جوانان و جوانان آسیا و مسابقات قهرمانی زنان آسیا در این می باشد. میدان در سال 1401 است.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هزینه اجاره مسکن در دهدشت جوانان را غرق در ناامیدی کرده است.

[ad_1] ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد کشیش جمعه دهدشت گفت: هزینه اجاره خانه در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.