۷۰ درصد واجدین شرایط دز سوم واکسن کرونا در آذربایجان شرقی، هنوز واکسن دریافت نکرده‌اند

[ad_1]

ایسنا/آذربایجان شرقی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: ۷۰ درصد از واجدین شرایط دریافت دز سوم کرونای آذربایجان شرقی هنوز به مراکز واکسیناسیون مراجعه نکرده‌ و واکسن دریافت نکرده‌اند.

دکتر عباسعلی درستی پنجشنبه شب، ۲۵ آذرماه، در گفت‌وگوی خبری با بیان این‌که روز گذشته فوتی‌های ناشی از کرونای استان به ۱۰ نفر افزایش یافته بود، اظهار کرد: این امر نشان می‌دهد که هنوز کرونا تمام نشده است.

به گزارش ایسنا، وی با تاکید بر این‌که باید به نمونه‌های خارجی این شرایط نگاه کنیم، افزود: در کشورهای اروپایی با توجه به انجام درصد بالایی از واکسیناسیون و بهبود شرایط کرونایی، گشایش‌های کسب و کار، مسابقات و … انجام گرفت و در نهایت الان شاهد اوج گیری کرونا در این منطقه هستیم.

وی ادامه داد: اکنون درصد مرگ و میر در این کشورها بالا رفته و این شرایط برای کشور ما نیز در صورت عادی انگاری شرایط وجود خواهد داشت. 

درستی با بیان این‌که تاکید وزارت بهداشت و سازمان بهداشت جهانی تداوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی است، افزود: با وجود این‌که واکسن رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد اما هنوز ۱۰ درصد از مردم استان دز اول، ۲۰ درصد مردم دز دوم و ۷۰ درصد واجدین شرایط دز سوم را دریافت نکرده‌اند.

وی با بیان این‌که اگر واکسیناسیون کامل نشود احتمال اوج‌گیری بیماری وجود دارد، گفت: تاکنون بیش از ۹۰ درصد افراد بالای ۱۲ سال استان دز اول، بیش از ۸۰ درصد این جمعیت دز دوم و فقط ۳۰ درصد واجدین شرایط دز سوم دریافت کرده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هزینه اجاره مسکن در دهدشت جوانان را غرق در ناامیدی کرده است.

[ad_1] ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد کشیش جمعه دهدشت گفت: هزینه اجاره خانه در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.