کاهش دما و یخبندان در یزد

[ad_1]

ایسنا/یزد استان یزد همانند بسیاری از نقاط کشورمان پس از عبور سامانه بارشی و استقرار پرفشار طی روزهای پایانی هفته با افت محسوس دما مواجه خواهد شد.

بنا بر اعلام هواشناسی استان از بعدازظهر امروز چهارشنبه تا صبح پنجشنبه گاهی وزش باد نسبتاً شدید، بارندگی و مه آلودگی و در ارتفاعات و مناطق سردسیر بارش برف پیش‌بینی می‌شود ولی با عبور این سامانه بارشی و استقرار پرفشار از امشب تا اوایل روز جمعه شاهد کاهش دما خواهیم بود.

البته بنا بر گزارش‌های واصله کمینه دمای بسیاری از مناطق استان در شب گذشته به زیر صفر درجه کاهش یافته است به طوری که کمیته دمای دیروز استان از بیداخوید با دمای ۸ درجه سانتیگراد زیر صفر گزارش شده است. دمای مناطقی مانند ده بالا، اسفندآباد ابرکوه و نیز نیز به منهای ۵ درجه کاهش یافت و بیشینه دمای استان نیز از اردکان با دمای ۱۶ درجه سانتیگراد گزارش شد.

هرچند بخش‌های زیادی از استان از سامانه بارشی روزهای اخیر تقریباً بی‌نصیب بود ولی گزارش‌ بارش‌های شبانه روز گذشته حکایت از بیشترین بارندگی از همیجان بهاباد با ۵ میلی‌متر و همچنین ببروئیه و پرک در این شهرستان به میزان ۴.۵ و ۴ میلی‌متر بوده است. البته همیجان با بارش ۳ سانتی‌متر برف بیشترین بارش برف را پس از خودسفلی، شواز، دره‌زرشک و بیداخوید و دستجرد با دو سانتی‌متر برف به خود اختصاص داده است.

دمای شهر یزد در شبانه روز گذشته بین ۴ تا ۱۴ درجه سانتیگراد در نوسان بوده که در حال حاضر ۱۲ درجه و رطوبت نسبی ۳۵ درصد است.

هواشناسی استان نسبت به ورود سامانه سرد بارشی روزهای آتی و احتمال بروز کاهش دید افقی و لغزندگی جاده‌های کوهستانی به مردم هشدار داده است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.