چیلر جذبی یا چیلر تراکمی؟

از طرفی دیگر نیز باید بدانید که خود چیلر جذبی در مدلهای گوناگون موجود است که در ادامه به بررسی مدلهای گوناگون آن میپردازیم.

چیلر فن کویل

جالب است بدانید که یونیت های خارجی این سیستم دارای واحدهایی مجزا بوده که امکان اتصال آن ها به یکدیگر پس از استقرار در محل مورد نظر وجود دارد.

چیلر فن دار

شاید برایتان جالب باشد بدانید که حدود 35 درصد انرژی مصرفی سالانه در کشور ایران در ساختمان های اداری و قسمت های مختلف ساختمان های مسکونی همچون پذیرایی و آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد.

چیلر فن کویل دیواری

همان طور که پیش از این گفتیم، کولرهای آبی از تبخیر آب به منظور خنک سازی محیط اطراف استفاده می نمایند.

صرفهجویی در هزینهها با کاهش مصرف انرژی: همان طور که گفتیم، سیستم چیلر خانگی هوا خنک بوده و نیازی به جریان آب برای خنکسازی ندارند.

این نوع سیستم ها نیز در حین فعالیت سر و صدا و لرزش ایجاد نکرده و نیازی به تجهیزاتی همچون کانال هوا، لوله کشی فولادی آب، پمپ، مدار لوله کشی و…

کمترین مقدار لرزش و صدا . در چنین مواردی، طراح سعی میکند با کنترل مقدار آب دبی شده در سیستم، موجب کاهش انرژی مصرفی سیستم گردد.

چیلر تراکمی بر اساس سیکل ترید تراکمی و چیلر جذبی بر اساس سیکل تبرید جذبی یا ابزوربشن کار میکند. هر یک از این تجهیزات دارای اجزای مختلفی هستند که بر اساس اصول مختص به خود، شرایط مطلوب را برای آسایش افراد حاضر در ساختمان و عملکرد مناسب تجهیزات موجود در آن فراهم میکنند.

برای مثال کولرهای دارای ظرفیت 3000 قادر خواهند بود 3000 فوت مکعب هوای سرد را در عرض یک دقیقه تولید کنند.

فن سه فاز چیلر

در ادامه با انواع چیلر آشنا خواهید شد و توضیحات بیشتر را خواهیم داد اما اگر بخواهیم به این سوال پاسخ مناسبی دهیم، باید گفت که چیلرهای جذبی دو اثره، قادر هستند تا آب را به راحتی گرم کنند و مانند یک آبگرم کن عمل کنند.

استفاده از دستگاه­ های هیت­ریکاوری نیز در پروژه­ هایی که میزان آبگرم بهداشتی مورد نیاز بالا باشد پیشنهاد می­گردد. در همین راستا استفاده بهینه از انرژی های تجدید ناپذیر و استفاده از فناوری های جدید به منظور تهویه مطبوع ساختمان ها می تواند تاثیر بسیار چشمگیری در کاهش این مصرف مخرب داشته باشد.

چیلر و فن کویل ابارا

سیستم های تهویه مطبوع گرین یکی از بهترین برند چیلر می باشد که بر اساس آخرین فناوری ها و استانداردهای روز دنیا ساخته شده اند.

قیمت فن چیلر

چیلر های جذبی بر اساس نحوه ی عملکردشان، به دو دسته ی زیر تقسیم می شوند. این نوع به صورت مرکزی و یا مینی چیلر بر روی پشت بام و یا تراس نصب خواهد شد.

بهتر است مینی چیلر در فضای آزاد بیرون از ساختمان قرار بگیرد. بنابراین بهتر است که در کاهش مصرف انرژی گام های بزرگی برداشته و بدین ترتیب به اقتصاد خود و کشور کمک کرد.

 Art​ic le h as been cre at​ed ᠎with GSA Con᠎te nt G ener​ator Demoversi on​.

با توجه به اینکه تجهیزات تهویه مطبوع هوا و از جمله انواع کولرهای گازی و انواع داکت اسپلیت ها در گروه کالاهای سیستم های سرمایشی می باشند، بنابراین اکیدا توصیه می کنیم این کالاها را تنها از سایت های تخصصی و با سابقه ای که به صورت حرفه ای تأمین کننده این تجهیزات می باشند، خریداری نمایید.

پیش از اقدام به خرید سیستم سرمایشی و گرمایشی ساختمان به تحقیق و جستجو درباره عوامل موثر عملکرد آن پرداخته و پس از نتیجه گیری به خرید بپردازید.

فن کویل و چیلر

بنابراین در چنین شرایطی بهتر است که نسبت به خرید یک سیستم گرمایش و سرمایش ساختمان جدید اقدام کنید. این مدل چیلر به علت طراحی بهتر و استفاده بهینه از انرژی حرارتی بخار ورودی به دستگاه، از ضریب عملکرد بالاتری نسبت به مدل تک اثره برخوردار هستند.تفاوت ظاهری این مدل چیلر با چیلر تک اثره در تعداد ژنراتورهای آنهاست.چیلر دو مرحله ای دارای دو ژنراتور اولیه و ثانویه هستند که ژنراتور اولیه(High Stage Generator) با دمای بالاتر کار می کند.

چیلر بهتر است یا داکت اسپلیت ؟ کولرهای گازی و داکت اسپلیت ها مناسب ترین وسایل سرمایشی ساختمان موجود در بازار از نظر مصرف انرژی و یکنواختی خنک کردن محیط می باشند.

در این مقاله، به معرفی انواع، اجزا و سیستمهای تاسیسات سرمایشی ساختمان میپردازیم. تاسیسات ساختمان، مجموعهای از سیستمها و تجهیزاتی هستند که به منظور بهبود عملکرد ساختمان و تامین خدمات رفاهی مورد نیاز افراد حاضر در آن مورد استفاده قرار میگیرند.

فن کویل مینی چیلر

در کاربرد صنعتی ، سیال سرد شده در چیلر به مدار خنک کننده دستگاه صنعتی ارسال شده و جهت خنک کاری مورد استفاده قرار می گیرد.

فن ebm توسط حلقه های دیواری نصب می شوند و در نازل های کوتاه و بلند کاربرد دارند. زيرا از آنجا كه فن كوئل و شبكه لوله كشي از قبل درون ساختمان وجود دارد، ميني چيلرها مي توانند به صورت مستقل از هم براي هر طبقه يا واحد ساختماني نصب شده و در مدار قرار گيرند.

به طور خلاصه، در هر سیکل تبریدی، مهمترین فرآیند در نتیجه ی کاهش فشار در اواپراتور رخ می دهد. اگر سیستم هایی دارید که به دلیل خرابی قادر به کار کردن نیستند، اما با تعمیر می توان آن ها را به وضعیت اولیه برگرداند، سعی کنید از خرید سیستم جدید خودداری نموده و به تعمیر سیستم موجود بپردازید.

فن المانی چیلر

اگر شما نیز به دنبال خرید داکت اسپلیت یا خرید فن کویل و خرید پمپ آب خانگی هستید میتوانید به دسته بندی های دیگر سایت از طریق منو بالا سایت مراجعه نمایید.

در حین انتقال آب به درون کولر، این آب توسط الکترو پمپ از تشک موجود عبور کرده و بر روی پوشال های موجود در کولر آبی ریخته می شود.

چیلر موتورخانه

در ایران مصرف کنندگان، مشکل حذف کردن هیت پمپ را با گذاشتن یک کویل مسی حل کردند. هر یک از این سیستم ها مزیت های متعددی داشته و در مقابل معایبی نیز دارند.

مینی چیلر فن کویل

بی شک هر چه میزان گرمای هوا بیشتر باشدف این دسته از وسایل سرمایشی، آب بیشتری را تبخیر خواهند کرد تا بتوانند هوای محیط را خنک سازند.

رطوبت موجود در هوا در حین تلاش کولر برای انجام عمل سرمایش تبخیری و خنک سازی محیط موجب ایجاد فشار زیادی بر روی کولر شده و مانع به وجود آمدن هوای خنک می شود.

این دسته از کولرها با تبخیر آب به خنک سازی هوا کمک می کنند. این دسته از کولرها بر خلاف کولرهای گازی به منظور خنک سازی محیط اطراف خود گاز فریون را به کار می برند. ​Po​st h​as  be en c re ated by G SA Conte​nt  G ener᠎at or Demov ersion!

قیمت فن کویل چیلر

دلیل اصلی نصب برج خنک کننده در بالای بام هوای جریان یافته اطراف کولینگ تاور می باشد . نکته مهم در این زمینه این است که، این مشکل تنها در چیلرهای تراکمی به وجود می آید، زیرا چیلرهای جذبی، برج خنک کننده ندارند.

این کندانسور یک مبدل پوسته و لوله (shell & tube ) که در آن آب خنک کننده در لوله و مبرد خروجی کمپرسور با ورود به پوسته کندانسور و برخورد به لوله های مسی که داخل آن آب برج خنک کننده جریان دارد باعث انتقال حرارت و تقطیر مبرد انجام می­گیرد.

طراحی این محصول برای جریان هوای یک طرفه است و نصب آن بر روی سقف آسان است. همه و همه از مهم ترین عوامل تاثیرگذار بر قیمت و خرید تجهیزات سرمایشی ساختمان مناسب هستند.

پارامترهای مهم در انتخاب چیلر صنعتی مناسب عبارتند از: هزینه کلی چرخه عمر، منبع نیرو، ظرفیت سرمایشی چیلر، ظرفیت اواپراتور، مواد اواپراتور، نوع اواپراتور، ظرفیت کندانسور، دمای محیط، نوع فن، سطح نویز، جنس لولهکشی داخلی، تعداد کمپرسورها، نوع کمپرسور و ضریب عملکرد.

تاسیسات سرمایشی یا تاسیسات تهویه مطبوع، مجموعهای از سیستمها و تجهیزات مورد استفاده برای جذب حرارت، کنترل رطوبت، کاهش دما و به طور کلی، بهبود کیفیت هوای داخل ساختمان هستند.

این تاسیسات از مهمترین و پرکاربردترین تاسیسات مکانیکی ساختمان به شمار میروند. اگر از چیلرهای هوا خنک استفاده می کنید، حتما ادامه مطلب را دنبال نمایید.

بنابراین اگر افراد به مدیریت استفاده از سیستم مذکور بپردازند، به طور قابل قبولی در مصرف انرژی صرفه جویی کرده اند.

اگرچه قیمت کولر آبی با توجه به کارایی که دارد مناسب است، اما استفاده از آن ها در مناطق شمالی و جنوبی کشور به دلیل شرجی بودن هوا توصیه نمی شود.

همواره به یاد داشته باشید که سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان مورد استفاده در منازل و مکان های مستقر در مناطق گرم با آن دسته از سیستم های به کار گرفته شده در مکان های واقع در مناطق سرد متفاوت هستند.

وظیفه شیر انبساط این است که با کاهش فشار، مبرد را منبسط کرده و آن را از حالت مایع به حالت گاز تبدیل می کند.

آیا شیر انبساطی می بایست در انتخاب چیلر مورد توجه قرار بگیرد؟ این تجهیزات به همراه کمپرسور، شیر انبساط جریان و مبرد سیکل دائمی سرمایش آب و هوا را برقرار می سازند.

آماده ارائه خدمت به مشتریان خود می باشد. به منظور انتخاب بهترین سیستم سرمایش ساختمان باید توجه داشت که هر سیستمی ویژگی ها، مزایا و در عین حال معایب خاص خود را دارد.

3. سهم انرژی مصرفی و هزینه مربوط به آن برای هر یک از واحدها نسبت به سیستم های اسپلیت کمتر است.

هر آنچه بایستی درباره فن کویل دانست. سیستم چیلر و بویلر متصل به فن کویل ها ، یک سیستم تمام آب یا هیدرونیک است که نسبت به سیستم های تمام هوا که مستقیما هوا را سرد و گرم کرده و با کانال به داخل ساختمان ارسال می کنند، راندمان بالاتری دارد.

یک بسته ترمینال واحد یخچال است که در قسمت بیرونی قرار دارد که شامل کمپرسور، کندانسور و فن خنک کننده می شود.

این فن کویل نیز در سقف کاذب نصب میشود. استفاده از کولر آبی از گذشته های دور تا به امروز در منازل مختلف رایج بوده و هست.

سرمایش تبخیری فرآیندی است که کولرهای آبی با هدف خنک کردن فضا از آن استفاده می کنند. امروزه اگر چه سیستم های سرمایش ساختمان در شکل های جدیدتری ظاهر شده و جهت استفاده مشتریان به بازار عرضه می شوند، اما به کارگیری کولرهای آبی از رونق نیفتاده است.

اگر در ظرفیت های پایین چیلر تراکمی از مبرد R410 استفاده گردد که بیشتر در چیلر های اروپایی استفاده می شود کویل کندانسور بدلیل برگشت روغن باید ۲ ردیفه باشد.

ندارند. به همین دلیل می توان گفت که هزینه های اولیه این دسته از سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان بسیار ناچیز می باشد.

به عبارت ساده تر می توان گفت که خیس بودن پوشال ها زمینه ای را فراهم می سازد که هوای گرم بیرون پس از برخورد با پوشال های خیس به هوای خنک تبدیل شده و تبدیل به هوای سرد می گردد.

از فن کویل صنعتی برای محیط هایی مانند: هتل، بیمارستان ها، کارخانه ها، مراکز تهیه غذا و محیط های صنعتی به کار می رود.

جدول زیر نحوه انتخاب ظرفیت تقریبی مناسب فن کوئل برای نصب در ساختمان های مسکونی و در محیط های معتدل آب و هوایی مانند تهران را نشان می دهد.

اما شرایط جغرافیایی و آب و هوایی ایران استفاده از این نوع سیستم های سرمایش ساختمان را ایجاب می کند.

مینی چیلر برای همه شرایط آب و هوایی در ایران به خصوص آب و هوای گرم و خشک مناسب است و در هیچ آب و هوایی محدودیتی برای استفاده از مینی چیلر وجود ندارد.

یکی از مهم ترین توصیه ها در مورد کولرهای آبی این است تا حد امکان آن ها را در مناطق شرجی مورد استفاده قرار ندهید.

شاید این سوال ذهنتان را درگیر کرده باشد که کولرهای آبی چگونه کار می کنند؟ مناسب ترین سیستم های سرمایش ساختمان از نظر قیمت، کولرهای آبی هستند.

از جمله سیستم های سرمایش ساختمان مناسب برای کشور ایران می توان به کولر آبی، کولر گازی، اسپلیت ها و فن کویل ها اشاره نمود.

یکی دیگر از موضوعات مهم در رابطه با سیستم های VRF میزان مصرف انرژی در آن ها می باشد. یکی دیگر از مهم ترین ویژگی های این دسته از سیستم های گرمایش و سرمایش ساختمان این است که گاز موجود در لوله های آن دوستدار محیط زیست بوده و بدین ترتیب موجب ایجاد هیچ گونه آلودگی نمی شود.

ترموستات دستگاهی است که توسط یک دما سنج دمای محیط را اندازه گیری می کند و با توجه به دمایی دلخواهی که کاربر درخواست دارد فرامینی صادر می کند تا دمای سیستم به دمای دلخواه برسد.

شما عزیزان کافیست زیربنای کل فضای مد نظر را در ضریب هوای محیط ساختمان ضرب کنید . سپس این هوا به طرف کانال کولر به حرکت در آمده و به فضای داخلی ساختمان وارد می شود.

این فرآیند بسیار قدیمی بوده و به سه صورت مستقیم، مختلط و غیر مستقیم صورت می پذیرد. لازم به ذکر است که این سیستم ها در عین مصرف بسیار پایین انرژی بازدهی قابل توجهی دارند.

اما اگر سیستمی که در حال حاضر دارید، در عین خراب بودن عمر مفید خود را سپری کرده است، تعمیر مجدد آن مقرون به صرفه نبوده و غیر منطقی به نظر می رسد.

اگر شما این مقاله را تحسین می کنید، مایلید اطلاعات بیشتری در مورد فن کندانسور چیلر بدست آورید به سایت ما مراجعه کنید.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.