چشم های کهکشان در فضا

[ad_1]

هابل ویژن عکسی از این ستاره را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده است.

به گزارش ایسنا. NGC 1097، کهکشانی 48 میلیون ساله با نور زمین، و ماهواره تلسکوپ فضایی هابل نه تنها مرکز محور چرخش کهکشان، بلکه شبکه ستارگان و غبار را در مرکز آن نیز نشان می دهد. از گرد و غبار قرمز شفاف

سیستم کهکشانی اولیه به لطف دو دستگاه هابل، دوربین میدان باز 3 (WFC3) و دوربین نقشه برداری پیشرفته (ACS) ثبت شد.

با استفاده از این دو دوربین می توان یک تصویر را ثبت کرد. چشمان ما می توانند امواج نور را در ارتفاع 380 تا 750 نانومتری با استفاده از سه گیرنده مختلف ببینند. دوربین‌های اپتیکال هابل حداکثر شدت نور را کنترل می‌کنند تا نور را تا حد امکان ثبت کنند.

تلسکوپ فضایی هابل که این عکس را گرفت، در سال 1990 وارد فضا شد و بیش از 30 سال است که تصاویر فضا را از زمین ارسال می کند. این دستگاه چندین بار تعمیر شده است که آخرین آن در تیرماه امسال بود. برنامه رصدی هابل توسط الگوریتم های کامپیوتری کامپیوتری شده است و تصاویر ثبت شده علاوه بر زیبا بودن، کمک زیادی به درک فضا و دستیابی به اهداف دید مناسب برای دستگاه بینایی جیمزوب، پروژه همراه هابل بسیار پیشرفته خواهد کرد.

تصاویر خام همیشه خاکستری هستند و تنها مقدار نور ثبت شده در طول موج های مختلف در آنها دیده می شود.

با این حال، دستگاه نوری می تواند تصاویر رنگی را با کمک فیلترها تولید کند. با قرار دادن فیلتر بر روی دیافراگم دستگاه به عنوان میدان باز 3، فقط می توان از محدوده طول موج خاص عبور کرد.

در این تصویر خاص، یکی از فیلترها برای نور سبز با طول موج 555 نانومتر است. اخترشناسان می توانند هنگام پردازش تصاویر به آنها رنگ اضافه کنند. رنگ ها برای تعیین ویژگی های یک کهکشان استفاده می شوند. این تصویر از Angelic Galaxy 1097 از هفت مجموعه مختلف استفاده می کند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.