چرا باید امیرالمؤمنین در کعبه متولد شود؟

[ad_1]

ایسنا/ قم استاد حوزه علمیه در خصوص علت ولادت امیرالمومنین در کعبه گفت: عظمت امیرالمومنین در عرض ایشان به ویژه در نهج البلاغه مشهود است، اما شاید دلیل اصلی آن باشد. کعبه را خداوند دستور داد که توسط ابراهیم ساخته شود تا مکانی مقدس برای نمازگزاران، زائران و مؤمنان باشد.

حجت الاسلام والمسلمین محمد نظری منفرد در سخنانی در حرم حضرت معصومه (س) بابیان اینکه شئونات اخلاقی امیرالمؤمنین(ع) بی حد و حصر است، اظهار داشت: در همه جای دنیا رواج دارد.

وی بابیان اینکه اگر خدا بخواهد دیگری را زنده کند، مانعی ندارد، گفت: امیرالمؤمنین (ع) نور خداست و هیچکس نمی تواند آن نور را خاموش کند، همانطور که خیلی ها می خواستند پیامبر (ص) را نابود کنند. خداوند هدفش نجات و گسترش دین خداست.

مدرس حوزه علمیه با اشاره به ولادت عجیب امیرالمؤمنین(ع) در کعبه که در گشایش دیوار کعبه اتفاق افتاد، افزود: اخبار را مکرر می دانند.

فرمود: بهترین مکان روی زمین مکه است و بهترین مکان مکه حرام است و بهترین مکان مسجدالحرام و بهترین مکان مسجد کعبه است که امیرالمؤمنین (ع) در آن مکان است. متولد شد و هیچ کس این پیروزی را قبل یا بعد از آن به دست نیاورد، آن را به دست نیاورد.

در مطالعه منفرد تاکید شده است: مریم یکی از برجسته ترین زنان جهان بود که خداوند او را برگزیده و تقدیس کرد و غذای او از سفره بالا بود، اما وقتی زمان زایمان فرا رسید به او گفتند از مسجد بیرون برو. و دنبالش کن. . به نخل، عیسی به دنیا آمد، اما فاطمه بنت اسد را به مسجد دعوت کردند، زیرا امیرالمؤمنین علیه السلام را به دنیا آورد و دیوار کعبه ترک خورد.

وی بابیان اینکه چرا امیرالمومنین در کعبه متولد شده است؟ فرمود: عظمت امیرالمؤمنین علیه السلام در روایت ایشان به ویژه در نهج البلاغه ظاهر می شود، اما شاید دلیل اصلی آن کعبه است که خداوند به ابراهیم دستور داد آن را بسازد و مکانی پاک برای نمازگزاران باشد. زائران و مؤمنان باید عبادتگاه باشند و امیرالمؤمنین علیه السلام آن را از آلودگی بت ها پاک کند، پس خداوند ولادت آنان را در کعبه قرار داد.

استاد حوزه علمیه بابل با بیان اینکه امیرالمؤمنین(ع) ده سال قبل از قیامت به دنیا آمد، اضافه می کند: ابن ابی الحدید در این شب، شب ولادت ملکوتی، داستان جالبی از پیامبر نقل می کند. المؤمنین دیدند که وعده مهمی داده است و فردای آن روز گفتند دیشب فرزندی به دنیا آمد و خداوند درهای فضل و رحمت را بر ما گشود و سال ولادت را نامگذاری کردند. امیرالمؤمنین سال فضل و برکت.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.