پانزده نمونه برگ اولویت تنظیم شد

[ad_1]

معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری 15 استاندارد را برای ترجیح محصولات دارویی مانند عصاره رازیانه شیرین، آب بهارنارنج و زعفران تعیین کرده است.

به گزارش ایسناتمامی شرکت های فناوری با رعایت استانداردهای ملی و رعایت استانداردهای بین المللی به دنبال معرفی محصولات خود با بالاترین کیفیت هستند.

یکی از صنایع دارای این استانداردها، صنعت داروسازی و طب سنتی است که با تلاش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به دنبال ایجاد تعادل در تولید است.

از جمله اقدامات در این زمینه می توان به تدوین 15 اصل اولویت دار فرآورده های دارویی و طبیعی کشور با هدف ارتقای فناوری و کیفیت محصولات در این حوزه اشاره کرد.

به گزارش مرکز داده های علمی، محصولاتی مانند «زعفران»، «سنجش سافرانال، پیکوکروسین، کروسین و…» «عرق کاسنی»، «عرق رازیانه شیرین»، «عرق بهارنارنج»، «عرق شاهتره»، «اسانس آویشن»، «عرق نعناع»، «رز»، «اسانس گلرنگ خوزستانی»، «گیاه نعناع سنبله»، «گیاه نعناع»، «اسانس گل محمدی»، «عرق»، «عرق خارشت» و «گیاه لیمو» از این اصول بهره‌مند شده‌اند.

تمامی محصولات و محصولات تولید شده در ایران از زیرساخت ها گرفته تا بازارها نیاز به مجوز ویژه دارند. رشته گیاهان دارویی و طب سنتی تفاوتی ندارد و از آنجایی که ارتباط مستقیمی با سلامت فرد و جامعه دارد، باید از مجوزها کم استفاده کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.