وضعیت شهادت حاج قاسم چگونه است؟

[ad_1]

وزیر حقوق بشر تاکید کرد: هیچکس اجازه تعلیق محاکمه سردار سلیمانی را به دلیل مذاکرات هسته ای ندارد.

به گزارش ایسنا، کاظم غریب آبادی که در بخش الف استدلال کردن او گفت: «در مورد شهید سلیمانی، قوه قضاییه کار خود را کامل کرده است.» دادگاه های ما و عراق. زیرا اکنون بیشتر بر شهروندان ایالات متحده متمرکز شده است و می تواند در دادگاه های بین المللی مانند کنوانسیون 1973 مورد پیگرد قانونی قرار گیرد.

وی ادامه داد: مایه تأسف است که در پرونده شهدای سلیمانی تاخیر صورت گرفته است، اما اکنون خدمت شما عرض می کنم که حداقل در حوزه حقوقی اولویت ما این است که این پرونده را بلافاصله در دادگاه خود شروع کنیم. هیچ چی. چشم پوشی و همه دست اندرکاران.» در هر سطحی که تحت تأثیر قرار می گیرد و همچنین در عراق و دادگاه های دیگر با آن برخورد خواهد شد. در زمینه حقوقی نیز کمیسیون تحقیق و تفحص مشترک بین ایران و عراق تشکیل داده ایم و کار آن به اتمام رسیده، جلسه ای تشکیل شده و اطلاعات زیادی منتشر شده و اسناد و مدارک رد و بدل شده است. بین دو طرف و اکنون آخرین سند در کمتر از یک ماه است، تیم ما در عراق است، دوباره بیش از 1000 صفحه کاغذ از دست عراق دریافت کرده ایم. اینها تفسیر می شوند و باید در اسناد حمایتی دعوی گنجانده شوند. قرار شد به محض تکمیل این مدارک و ترجمه آنها در دادگاه از دادسرا به دادگستری تهران معرفی شویم. همچنین با دولت و وزارت امور خارجه برای تسریع در این امر انشالله کار می کنیم.

دبیرکل دیده بان حقوق بشر در خصوص تعلیق احتمالی محاکمه سلیمانی با بیان اینکه متأسفانه محاکمه سلیمانی به تاخیر افتاده است، گفت: هرکس در هر مرحله و در هر مرحله که دخیل باشد و همچنین در عراق محاکمه خواهد شد. ما الان پرونده های دیگری داریم. الان منافقین که موضوع بسیار مهمی است، به نظر من این موضوع نه تنها در دادگاه های ما بلکه در دادگاه های کشورهای دیگر مانند سوریه و عراق نیز باید در دستور کار قرار گیرد. در جایی که مرتکب جنایت شده اند و حتی در اروپا، این را هم بگویم که متأسفانه اتحادیه اروپا و قوه قضائیه آن مجبور نیستند در بحث این گونه پرونده ها و اقدامات سیاسی همکاری کنند، اما این نباید مانع شود ما مجبور نیستیم. در دادگاه شکایت کنید شما مدعی مبارزه با تروریسم و ​​تروریسم هستید، اما میزبان آنها هستید؟ ما باید تلاش های خود را علیه تروریسم افزایش دهیم.

وی گفت: ما قربانیان تحریم و تروریسم را تشویق می کنیم که وارد عمل شوند. ایرانیان در خارج از کشور و حقوق آنها از کشورهای دیگر تضییع شده اند. ایرانیانی که بدون هیچ اتهامی دستگیر شده اند به جامعه جهانی شکایت کرده اند

وی گفت: اکنون در حال تهیه طرح جامع قوه قضائیه هستیم. اولین دیدار ایشان را با مقامات مربوطه در تهران داشتیم. نظر من این است که انشاءالله نه تنها با تروریسم، بلکه با تحریم ها در آوریل و می نیز مقابله کنیم. بنابراین، تحریم‌ها را می‌توان در داخل و بین‌المللی و همچنین در سطح بین‌المللی مورد پیگرد قانونی قرار داد که برخی از آنها توسط دیوان بین‌المللی دادگستری استفاده شده است. انشاالله بتوانیم این ضوابط قانونی را توضیح دهیم. با این حال، همه مسئولیت ها در صلاحیت کانون حقوق بشر و قوه قضاییه نیست. هر سازمان و دولت و وزارت امور خارجه وظایف خاص خود را دارند، اما ما مشارکت هایی را ارائه می دهیم که می تواند این فعالیت ها را هر چند دیرهنگام امکان پذیر کند.

غریب آبادی با بیان اینکه در رابطه با این گونه موارد و مذاکراتی که مثلا در سطح سیاسی در حال انجام است باید به حقوق آنها فشار سیاسی وارد شود، گفت: نباید این گونه شکایت ها را محکوم کنیم که برای همه ما بدیهی است. مقامات آسیب دیده می گویند در همه جا اعتراض به روش های تروریسم اروپایی موضوع مهمی است و آنها از این گروه ها حمایت می کنند و مسئول هستند و باید مورد توجه قرار گیرند. در سفری که حدود دو هفته پیش به ژنو داشتم، در مجمع عمومی کمیسیون حقوق بشر، مردم و برخی از خانواده های قربانیان نفاق صحبت کردم و به کمیساریای عالی حقوق بشر تحویل دادم. در واقع 12000 نفر از گروهک تروریستی منافقین و اعضای آن به دلیل جنایت علیه مردم ایران به کمیسیون حقوق بشر ایران شکایت کرده اند. این در دستور کار اصلی قرار دارد.
انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.