هیچ مانعی برای توسعه روابط آذربایجان غربی و جمهوری آذربایجان وجود ندارد

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان غربی استاندار آذربایجان غربی گفت: هیچ مانعی برای توسعه روابط این استان و جمهوری آذربایجان وجود ندارد، بنابراین می خواهیم در حد توان روابط با کشور را ارتقا دهیم.

محمدصادق معتمدیان در گفت و گو با علی علیزاده سفیر جمهوری آذربایجان در ایران به تشریح توان و پتانسیل استان در زمینه های مختلف پرداخت و افزود: در آذربایجان غربی کارهای زیادی وجود دارد که می توان از آنها برای بهبود روابط استفاده کرد. اقتصاد را تامین می کند.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به مسائل دینی، فرهنگی و اجتماعی آذربایجان غربی و جمهوری آذربایجان گفت: دوستی و تعامل بین مردم کشور. دو منطقه.”

وی با اشاره به توجه ویژه دولت سیزدهم به موضوع روابط با کشورهای همسایه و بهبود روابط در همه زمینه ها و کشورهای همسایه از جمله جمهوری آذربایجان، افزود: در حال حاضر روابط خوبی بین آذربایجان غربی و نخجوان وجود دارد. که ما داریم لطفا دوباره با باکو تماس بگیرید.

استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه در مورد کرونیا یکی از مرزهای نامحدود مرز ایران و جمهوری آذربایجان است، گفت: این امر اهمیت روابط سیاسی و اقتصادی دو کشور را نشان می دهد.

معتمدیان آذربایجان غربی را یک گذرگاه بزرگ بین المللی توصیف می کند که دارای سه فرودگاه بزرگ و تسهیلات مسافربری است. این استان را به یکی از استان های مستعد در زمینه سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

وی گفت: یکی از اولویت های صادرات محصولات مختلف به ویژه صنایع تبدیلی کشاورزی کشورهای همسایه است و از همکاری در این زمینه استقبال می کنیم.

استاندار آذربایجان غربی از مشارکت استان در بازسازی مناطق آزاد شده درگیری اخیر قره باغ خبر داد و گفت: ما علاقه زیادی به تقویت ارتباط بین بخش خصوصی و جمهوری آذربایجان و حضور شرکت ها داریم. جمهوری آذربایجان هستند.

وی همچنین خواستار افتتاح اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ارومیه در باکو شد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هزینه اجاره مسکن در دهدشت جوانان را غرق در ناامیدی کرده است.

[ad_1] ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد کشیش جمعه دهدشت گفت: هزینه اجاره خانه در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.