هشدار به والدین وبلاگ نویسانی که به دنبال “سکته قلبی” برای فرزند خود هستند

[ad_1]

نه برای ساختن سیلو سر چهارراه می روند و نه برای پول زباله ها را تبدیل به زباله می کنند. این فرزندان والدینی هستند که پدران و مادرانشان سعی می کنند با انتشار عکس و فیلم در اینترنت و افزایش فالوورهای خود، “قلب قرمز” بیشتری از مخاطبان خود بگیرند. موضوع دیگری که فعالان حوزه کودک مد نظر دارند «فعالیت آنلاین کودکان» با هشدارهایی درباره تأثیر آن بر روحیه این کودکان است.

به گزارش ایسنا. در حالی که فعالان حوزه حمایت از کودکان، هرزه‌نگاری کودکان را نقض حقوق خود توصیف می‌کنند، برخی از والدین تصاویری از زندگی فرزندان خود را در شبکه‌های اجتماعی از جمله اینستاگرام به نمایش می‌گذارند، در حالی که آژانس حمایت از کودکان این وزارتخانه شکست خورد. دادگستری یکی از جدی ترین پرونده های کودک آزاری و رسانه ملی است. اخبار و وب‌سایت‌ها و وب‌سایت‌های شخصی اشخاص حقیقی و حقوقی از جمله والدین برای خطر آسیب جسمی و روحی در آینده.

بنابراین و با توجه به تداوم این تصاویر به ویژه در فضای مجازی، امروزه تصمیم به انتشار تصویر کودک به هر نحوی که در آینده مضر یا نارضایتی از انتشار آن تلقی شود، برخلاف حق کودکان در کرامت انسانی، سوء استفاده است. . استقلال در مورد کودکان نیز به دلیل آسیب های روحی، جسمی و غیره برخلاف میل کودکان است. بنابراین هرگونه انتشار هرزه‌نگاری کودکان غیرقانونی است و آشکارا حقوق آنها را نقض می‌کند.

به این ترتیب مینا جندقی، فعال کودک در گفت وگو با ایسنا. وی درباره حضور کودکان در فضا به دلیل وب سایت والدینشان گفت: فروپاشی فضا در سال های اخیر منجر به اتفاقاتی شده است که برای رویارویی با آنها آماده نیست. اشتراک گذاری عکس ها، فیلم ها و داده های کودکان از والدین یکی از این موارد است. این بسیار پیشرفت کرده است زیرا برخی از والدین اکنون با به اشتراک گذاشتن زندگی فرزندان خود در رسانه های اجتماعی پول زیادی به دست می آورند.

وی گفت: این پدیده می تواند به دلایل و انواع مختلفی رخ دهد. فقط برای برقراری ارتباط در رسانه های اجتماعی، به دست آوردن لایک، فالوور و غیره، عکس های فرزندتان را به صورت آنلاین تبلیغ یا منتشر کنید.

این فعال حقوق کودک ادامه داد: در هر صورت به هر دلیلی کودک در نهایت آسیب می بیند و هر چیزی که مخالف منافع کودک باشد تضییع حقوق او خواهد بود.

جندقی در خصوص نقض حریم خصوصی کودکان گفت: در حال حاضر تصاویر و فیلم های کودکان بدون اطلاع آنها در فضا قرار می گیرد در حالی که ممکن است کودک در آن زمان از انتشار این عکس ها و اطلاعات در فضا خودداری کند.

وی افزود: همچنین می تواند منجر به سوء استفاده و سوء استفاده در دوران نوجوانی شود. والدین این کار را برای پسرشان انجام می دهند که گاهی حتی نمی تواند راه برود. آنها ردپای دیجیتالی را به ارث می برند، و در واقع کودک را با این امکان حذف می کنند که بعداً، زمانی که برای رشد مناسب است، بتواند هر طور که می خواهد بازی کند. داستانش را بگو

جندقی با تاکید بر اینکه هر انسانی حق دارد انتخاب کند که چه چیزی را در زندگی به اشتراک بگذارد، خاطرنشان کرد: این کودکان زود به دنیا می آیند و گاهی در شکم مادرشان بوده اند. این حق از آنها سلب شده است.

این فعال حقوق کودک در ادامه به تاثیر این رفتار بر سلامت روان کودکان پرداخت و گفت: گاهی این کودکان فکر می کنند که محبت و علاقه والدینشان در گرو حفظ این مراقبت جسمی و بهتر و بامزه بودن و کسب بیشتر است. عشق. و آنها تحت فشار هستند.» موضوعات تکراری هستند. از طرفی در اینترنت، کودکان در مدت زمان کوتاهی بیشتر حواسشان پرت می شود، اما به مرور زمان تمرکز آنها کاهش می یابد و این باعث می شود کودک احساس خستگی و اضطراب شدید کند.

جندقی خاطرنشان می کند: همچنین همانطور که والدین این کودکان همیشه به دنبال محبت و پذیرش کلمات مثبت هستند، ممکن است در این کودکان نیز نگرش پذیرش ایجاد شود. در واقع این والدین در ایجاد یک کودک زیبا دخالت می کنند.

این فعال حقوق کودک در ادامه به تاثیر انتشار تصاویر کودکان در شبکه های اجتماعی اشاره کرد و افزود: باید مفهوم استقلال واقعی را از سنین پایین به کودکان آموزش داد. آیا این به این معنی است که کودک در سنین پایین حق انتخاب دارد که تحت تأثیر قرار گیرد، چه کسی نزدیک باشد، چه چیزی بپوشد؟ و … و کم کم با رعایت این انتخاب ها این استقلال و توانمندی در کودک ایجاد شد. در واقع، با تبادل اطلاعات در مورد کودک بدون رضایت او، این پیام را به کودک ارسال می کنیم که “شما در اطراف خود حریم خصوصی ندارید و هر کسی می تواند بدون اجازه شما از مرزهای شما عبور کند.”

جندقی با تاکید بر اینکه والدین امروزی باید به آموزش دیجیتال توجه زیادی داشته باشند، گفت: والدین باید قوانین و مقررات فضا را به فرزندان خود آموزش دهند و راه درست را به آنها نشان دهند، قطعا حریم خصوصی کودک را نقض نمی کنند. برای او الگو باشید

این فعال حقوق کودک در ادامه با اشاره به «حمایت از کودکان» گفت: اشتراک گذاری تصاویر و اطلاعات کودکان در اینترنت می تواند سلامت آنها را به خطر بیندازد و از جمله آنها را در معرض کودک آزاری قرار دهد.

جندقی ادامه داد: وقتی صحبت از مزایای اقتصادی چاپ عکس کودکان می شود، بحث کاردستی برای کودکان مطرح می شود و شاید به دلیل تفاوت این نوع کار با دیگر اشکال شناخته شده و شناخته شده کودک است. کار یدی. به جامعه؛ چیز زیادی گفته نشد. مشارکت کودک در هر فعالیت اقتصادی که رشد کلی او را مختل می کند. نمونه ای از کار کودکان است.

وی درباره «کودک کار آنلاین» گفت: کار کودک آنلاین باعث کودک آزاری می شود و می تواند مصداق کودک آزاری باشد.

جندقی ادامه داد: این نکته را نیز باید در نظر داشت که وقتی کودک به سن بلوغ می رسد می تواند عواقب مختلف حضور در آن فضا و تمایل به ورود به آن فضا را به دقت بررسی کند، فضا باید فضا و فضای کافی را فراهم کنیم. برای رسیدن به آموزش و مراقبت.” به او فرصت دهید تا با توجه به سن و سطح پیشرفت خود کار کند، زیرا همانطور که فضای وب دارای معایبی است، مفید است و می تواند فضا را برای ادامه ورود به نسل های جدید فراهم کند.

وی گفت: «سیاست گذاران به جای انجام رفتارهای توهین آمیز، باید با آموزش والدین در مورد تهدیدات سایبری برای کودکان و وضع قوانین حمایتی، از کودک آزاری و بی توجهی جلوگیری کنند. برای مثال در فرانسه قوانین سختگیرانه ای برای حمایت از حقوق کودکان در دنیای دیجیتال وضع شده است. کودکان نیز طبق قانون «حق فراموش شدن» خواهند داشت. این بدان معناست که اگر کودک بخواهد محتوا حذف شود، برای انجام این کار به یک پلتفرم مجازی نیاز است. حفظ حقوق کودکان در فضا بسیار مهم و مراقبتی است. آنها بهترین تصمیم را خواهند گرفت اگر والدین بهترین فرزندان را در اولویت قرار دهند و عواقب آن را قبل از انتشار عکس ها بدانند.

مونیکا نادی، وکیل دادگستری و فعال حقوق کودک، ضمن بررسی ابعاد حقوقی این پرونده، انتشار تصاویر حقوق کودکان را نقض حقوق آنها دانست. وی گفت: به طور کلی انتشار عکس های خصوصی افراد از نظر قانون جرم است. از سوی دیگر، هرزه‌نگاری کودکان می‌تواند منجر به سوء استفاده از حریم خصوصی و حریم خصوصی آنها شود و از آنجایی که این عمل می‌تواند به کودکان خردسال آسیب برساند، این فعالیت را می‌توان به عنوان کودک آزاری و مجازات کودک، گناهکار آزار روانی و حمایت از کودک تلقی کرد.

وی گفت: متأسفانه آنچه اکنون شاهد آن هستیم این است که برخلاف علایق کودکان، شأن و منزلت آنها، هر روز بر تعداد کودکان آزاری اینترنتی افزوده می شود. به این ترتیب این کودکان همیشه در معرض حریم خصوصی خود قرار می گیرند و در واقع این موضوع می تواند روی آنها تاثیر منفی بگذارد.

این وکیل دادگستری همچنین با اشاره به تاثیر انتشار فیلم های مستهجن کودک بر رفتار آنها، افزود: انتشار فیلم های مستهجن کودک می تواند منجر به حوادث جدی شود، از سوی دیگر می تواند منجر به دروغ گویی به کودکان شود که به محض ناامیدی منجر به ناامیدی می شود. احساس شرم کردند رشد خواهند کرد.

یکی از فعالان حقوق کودک آن را نوعی کار کودک در این فضا توصیف کرد و به کسانی اشاره کرد که از طریق پورنوگرافی کودکان پول در می آورند و تبلیغات می کنند.

نادی گفت: بنابراین طبق قوانین عمومی کودک آزاری، امکان صدور حکم وجود دارد.

نادی در پاسخ به این سوال که چرا قانون شامل حال این افراد نمی شود، گفت: کودک آزاری جرم عمومی است و نیاز به مدعی خصوصی ندارد و هرکسی می تواند گزارش کند و دادستان می تواند وارد شود.

این فعال حقوق کودک با بیان اینکه هر جرمی دارای مولفه هایی است، تصریح می کند: یکی از این عناصر عنصر «مادی» است. این ابزار ساخته شده توسط انسان است. عامل مهم دیگر «روانی» است که به این معناست که انسان باید شرور باشد. در بسیاری از موارد که شاهد استفاده از پورنوگرافی کودکان بوده ایم، این شر وجود ندارد. مثلاً مادری به دلیل بی اطلاعی از تربیت فرزندان و حقوق فرزندان، در تمام مدت زندگی فرزندان خود بدون اینکه بداند ظاهر می شود و در واقع هیچ جرمی مرتکب نمی شود مگر اینکه به فرزندش آسیب برساند. در چنین مواردی شورا دخالتی ندارد و مهمتر از همه فرهنگ سازی و دانستن عواقب این اقدام است.

نادی گفت: اما در مواردی که کودک آزاری صورت گرفته و کودک درآمد و سوء استفاده و بیماری روانی داشته است، می توان این موضوع را به عنوان پرونده قضایی و رسیدگی کیفری در نظر گرفت.

وی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به اینکه اصولاً امکان دخالت در این موضوع وجود دارد، خاطرنشان کرد: قانون تروریسم اینترنتی نیز استفاده از کودکان و نوجوانان را ممنوع کرده است و در این راستا شاهد ورود و تخلفات جدی در این زمینه هستیم. نظام حقوقی

این فعال حقوق کودک معتقد است باید علاوه بر برخورد قانونی با عاملان این جرایم علیه کودکان، فعالیت ها و فعالیت های آگاهی بخشی برای ارتقای آموزش آنلاین و افزایش مهارت کودکان و والدین در این زمینه، آسیب دیدگان صورت گیرد. حمایت نیز باید در نظر گرفته شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.