مسئله گاز ایران و قطر باید حل شود، بازار گاز برای آینده ایران حیاتی است

[ad_1]

مدیرکل سابق وزارت امور خارجه خاورمیانه در خصوص سفر رئیس جمهور به دوحه گفت: قطر استراتژی منحصر به فردی برای صادرات گاز طبیعی دارد، یعنی استفاده از آن و به دست آوردن سهم بازار بسیار با استفاده از فناوری های روز. بیایید سعی کنیم از سیاست قطر یاد بگیریم که چگونه وارد بازار گاز شویم.

قاسم محب علی در گفت وگو با ایسنا، در ارزیابی خود از سفر رئیس جمهور قطر به قطر با اشاره به اجلاس سران اوپک، اظهار کرد: موضوع گاز طبیعی در دنیا به ویژه در ماه های اخیر با گاز بسیار مهم است. قیمت در حال افزایش است.» از سوی دیگر بین اروپا و روسیه مناقشه وجود دارد و اروپا تلاش می کند منابع طبیعی خود را منحرف کند.

وی افزود: نقش ایران و قطر در منابع عظیم طبیعی بسیار مهم و همچنین برای ایران بسیار مهم است، البته کشور ما به دلیل شرایط اقلیمی قادر به صادرات گاز طبیعی نیست و حتی از ترکمنستان وارد می شود. برای تولید گاز طبیعی گاز، صادرات محدود به عراق. توسط ترکیه
وی گفت: با توجه به نبوغ ایران، بازار گاز برای آینده ایران بسیار حیاتی است، زیرا گاز آرام آرام جایگزین نفت می شود و در این زمینه اهمیت دارد.

محب علی خاطرنشان کرد: روابط ایران و قطر به ویژه با توجه به تحریم های اعمال شده بر این کشور، توسعه نیافتن نیروگاه گاز ایران و گستردگی کامل کار قطر در این زمینه بسیار مهم است. این یکی از مسائلی است که باید به آن توجه شود.

قطر یک استراتژی منحصر به فرد برای صادرات گاز طبیعی دارد که عبارت است از استفاده از آن و دستیابی به بازاری بزرگ در کنار استفاده از فناوری های مدرن برای استفاده از آن. بیایید سعی کنیم از سیاست قطر یاد بگیریم که چگونه وارد بازار گاز شویم.

وی گفت: “در عین حال ما با قطر کار می کنیم. عراق نیز به گاز نیاز دارد. البته ایران و قطر دشمنان گاز طبیعی در عراق هستند. قطری ها سیستم بسیار پیچیده ای دارند و باید جایگزین شوند.” چهره ای صلح آمیز در برابر رقابت ملی.

محب علی با اشاره به دیدارهای دو کشور در حاشیه اجلاس گاز بین مقامات کشورمان و سایر کشورهای جهان گفت: این دیدارها و دیدارهای مسئولان می تواند به بهبود و توسعه روابط کشور کمک کند.
انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.