مردان چاق بیشتر در معرض خطر ابتلا به پوکی استخوان هستند

[ad_1]

یک مطالعه جدید نشان می‌دهد مردانی که اضافه وزن دارند، استخوان‌های کمتری دارند و احتمال شکستگی استخوان‌ها بیشتر از مردانی است که اضافه وزن دارند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ساینتولوژی. مطالعات متعدد تأثیر مثبت یا خنثی بر چربی بدن بر سلامت استخوان ها را نشان داده اند. تکامل شامل وزن تمام اندام ها، پوست و استخوان ها، صرف نظر از چربی است.

متخصصان بهداشت معمولاً تصور می‌کنند که افراد چاق استخوان‌های بزرگی دارند و احتمال شکستگی استخوان‌ها کمتر است و در نتیجه افراد کمتری با بیماری استخوانی تشخیص داده می‌شوند.

راجش کی جین از دانشکده پزشکی شیکاگو گفت: “ما دریافتیم که چاقی با کاهش توده استخوانی مرتبط است، که در مردان بیشتر از زنان است.” تحقیقات ما نشان می دهد که تاثیر وزن بدن بر توده استخوانی بستگی به نحوه فهرست بندی چربی و سایر بافت های بدن دارد و وزن به تنهایی باعث از دست دادن استخوان نمی شود.

محققان شاخص توده اسکلتی و بدنی 10814 فرد زیر 60 سال را در داده های شاخص ملی سلامت و تغذیه (NHANES) از سال 2011 تا 2018 مورد بررسی قرار دادند. آنها دریافتند که ارتباط مستقیم و قوی بین کاهش چربی و استخوان وجود دارد. در مردان و زنان رابطه بین توده چربی و توده استخوانی به خصوص در مردان کمی متفاوت است. این بدان معناست که افرادی که اضافه وزن دارند توده استخوانی بالاتری دارند و افرادی که چاق هستند توده استخوانی کمتری دارند.

جین می‌گوید: «ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی باید آزمایش پوکی استخوان را در بیماران چاق، به‌ویژه افرادی که سایر عوامل خطرزا مانند افزایش سن، سابقه خانوادگی، شکستگی‌های استخوان پشت و استفاده از استروئید دارند، در نظر بگیرند.»

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.