مردان و زنان ورزشکار نباید از این محرک استفاده کنند!

[ad_1]

ورزشکاران زن و مرد از مصرف کلومیفن منع می شوند.

کلومیفن یک تعدیل کننده گیرنده ایسروژن انتخابی (SERM) است که معمولاً در قرص های ضد بارداری بدون نسخه مانند Clomid استفاده می شود.

در زنان، کلومیفن بر روی غده هیپوفیز برای تحریک ترشح هورمون های خاص مسئول تخمک گذاری عمل می کند و در مردان، کلومیفن می تواند سطح تستوسترون را با تداخل با محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-گنادادال تغییر دهد. در عمل بالینی، کلومیفن به عنوان یک قرص ضد بارداری مورد تایید FDA استفاده می شود و FDA از Clomid برای درمان اختلالات تخمک گذاری در زنانی که می خواهند باردار شوند، استفاده می کند.

زنانی که در حال تلاش برای باردار شدن هستند، در صورتی که دارای یک بیماری پزشکی مانند سندرم تخمدان پلی کیستیک (PCOS) هستند، استفاده شود که مانع از وقوع واقعی تخمک می شود.

کلومیفن برای استفاده توسط مردان برای هر شرایطی مورد تایید FDA نیست. در نسخه جدید Clomid، FDA اعلام کرد که “تحقیقات کافی یا کنترل شده ای وجود ندارد که نشان دهد Clomid در درمان ناباروری مردان موثر است.” داروهایی را برای استفاده غیرقابل ذکر در برچسب نسخه یا بسته بندی تایید شده توسط FDA تجویز کنید.

هنگامی که FDA دارویی را تأیید کرد، ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی ممکن است زمانی که آن را برای عمل خود مناسب بدانند، دارو را برای استفاده غیرمجاز تجویز کنند.

آیا مصرف کلومیفن در ورزش ممنوع است؟

به گزارش آژانس ملی مبارزه با دوپینگ (ایران نادو) به ایسنا، بر اساس فهرست ممنوعه آژانس جهانی مبارزه با دوپینگ، کلومیفن به عنوان یک ماده ضد استروژن در هورمون S4 و تنظیم کننده زندگی ممنوع است. کلومیفن همچنین به عنوان یک عنصر نامشخص در محصولات بازار سیاه که در اینترنت برای بهبود عملکرد فروخته می شود ظاهر می شود. ورزشکاران باید توجه داشته باشند که ممکن است خطرات جدی سلامتی و مشکلات کنترل کیفیت مرتبط با خرید دارو از تامین کنندگانی غیر از داروخانه یا پزشکان دارای مجوز وجود داشته باشد.

خطرات سلامتی مرتبط با کلومیفن؟

در زنانی که کلومیفن را برای پیشگیری از بارداری مصرف می کنند، بسته به عدم تعادل هورمونی و باروری، نتایج متفاوتی گزارش شده است. در مردان، مانند سایر استروئیدهای آنابولیک که توده عضلانی را افزایش می دهند، کلومیفن با تعدادی از عوارض جانبی و عوارض جانبی از جمله افزایش خطر بیماری های قلبی عروقی، آسیب کبدی و سرطان شکم همراه است. اثرات و عوارض جانبی برای سلامتی در مردان هنوز از طریق مطالعات طولانی مدت شناسایی نشده است. علاوه بر این، سرطان سینه و ژنیکوماستی در مردانی که کلومیفن مصرف می کنند گزارش شده است و ارتباط بین اثرات لخته شدن خون و تجویز کلومیفن نامشخص است. .

در صورت نیاز به کلومیفن برای درمان بیماری تشخیص داده شده چه باید کرد؟

ورزشکاران در طول فعالیت های ورزشی خود ممکن است دچار بیماری جسمی یا شرایطی شوند که آنها را مجبور به مصرف برخی داروها یا مصرف دارو کند. اگر یک مورد یا روش در لیستی از مواد ممنوعه WADA مانند کلومیفن ظاهر شود، ورزشکاران می توانند برای دریافت مجوز معافیت درمانی (TUE) درخواست دهند که به آنها اجازه می دهد از یک ماده ممنوعه استفاده کنند یا از یک ممنوعیت مواد کنترل شده برای یک دوره مشخص استفاده کنند. زمان.

مانند سایر داروها، کلومیفن و متابولیت های آن ممکن است پس از درمان در بدن ورزشکار مثبت باشد، بنابراین مهم است که ورزشکار قبل از استفاده از این دارو بدون توجه به دلایل تجویز و مصرف، به کلومیفن TUE نیاز داشته باشد. برای درخواست TUE، ورزشکار باید یک گواهی پزشکی کامل را برای ارزیابی توسط یک هیئت مستقل TUE ارائه کند تا مشخص شود که آیا مورد یا روش با استاندارد بین المللی WADA برای TUE مطابقت دارد یا خیر.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.