مجموعه مجموعه های هنری تبریز به ضرر پایتخت فرهنگی آذربایجان است

[ad_1]

ایسنا/ آذربایجان شرقی مدیرکل میراث فرهنگی، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی، جمع آوری تابلوهای تبریز توسط دولت محلی را ضایعات پایتخت آذربایجان عنوان کرد.

احمد حمزه زاده درباره موزه کاریکاتور کاریز توضیح می دهد: باغ گلستان تبریز در سال 1313 همزمان با عمارت ساعت ساخته شد و از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی ادامه داد: یکی از نقاط قوت این بنای تاریخی مجموعه نقاشی های تبریز است که مشهورترین مجموعه آسیا و جهان است و آثار هنرمندان بنام دنیا را در خود جای داده است اما با توجه به اینکه این بنا متعلق به بومی تبریز است. دولت. روز قبل طبق تصمیم، موزه جمع آوری و منتقل شد.

وی افزود: این مجموعه مورد توجه هنرمندان آذربایجانی و ایرانی بوده است و مجموعه دهی نه تنها پایتخت فرهنگی استان را ویران کرده، بلکه باعث خشم صاحبان مهارت شده است.

حمزه زاده تاکید کرد: از حوزه شهرداری تبریز می خواهیم با رسیدگی به این موضوع و رفع مشکلات بین مرکز و مدیرکل فرهنگ اسلامی استان، برای بازآفرینی این بنیاد بزرگ پیش قدم شود.

مدیرکل باستان شناسی، فرهنگ، گردشگری و صنایع دستی آذربایجان شرقی گفت: مدیر اجرایی آماده هرگونه سرمایه گذاری مشترک برای بازگشایی موزه و آماده سازی آن برای بازدید و استفاده بازدیدکنندگان است.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.