لهستان تصمیم آمریکا برای ارسال این جنگنده به اوکراین را نمی پذیرد

[ad_1]

لهستان مجبور نیست پیشنهاد آمریکا را برای ارسال ناوهای جنگی خود به اوکراین در ازای دریافت F-16 از ایالات متحده بپذیرد.

به گزارش ایسنا، دفتر نخست وزیر لهستان روز یکشنبه در واکنش به گزارش‌های رسانه‌ها در توییتر نوشت: لهستان هواپیماهای جنگی خود را به اوکراین نمی‌فرستد و اجازه استفاده از فرودگاه‌هایش را نخواهد داد. ما در بسیاری از زمینه ها بسیار حمایت می کنیم.»

کی یف از غرب می خواهد که برای دفاع از خود در برابر حملات روسیه، کمک نظامی، از جمله هواپیما، ارائه کند. به ویژه، زلنسکی از کشورهای اروپای شرقی خواست که یک هواپیمای شوروی سابق را به او ارائه دهند، زیرا خلبانان اوکراینی می دانستند که چگونه با آن پرواز کنند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا روز یکشنبه در جریان سفر به مولداوی گفت که کشورش سخت کار می کند تا با لهستان به توافقی بر سر ارسال جت های جنگنده به اوکراین برای مقابله با تجاوز روسیه دست یابد.

پیش از این رسانه های آمریکایی گزارش داده بودند که بر اساس این قرارداد، لهستان می تواند اولین جنگنده های میگ-29 ساخت شوروی خود را که برای خلبانان اوکراینی آشناست، به اوکراین تحویل دهد و سپس جت های جنگنده اف-16 را از ایالات متحده دریافت کند.

اکنون وزیر امور خارجه آمریکا می گوید که در حال بررسی است.

“شما نمی توانید در مورد جدول زمانی صحبت کنید،” اما می توانم بگویم که ما آن را بسیار بسیار خوب تماشا می کنیم.

وی افزود: اکنون به شدت در حال بررسی موضوع هواپیماهایی هستیم که لهستان می تواند به اوکراین بدهد و اگر لهستان تصمیم به ترک هواپیمای خود بگیرد چگونه می توانیم غرامت بپردازیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هزینه اجاره مسکن در دهدشت جوانان را غرق در ناامیدی کرده است.

[ad_1] ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد کشیش جمعه دهدشت گفت: هزینه اجاره خانه در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.