قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس تهران فورنیتور

به دلیل این که جریان سیال ها به صورت تناوبی است، یا ماتریس باید ثابت بماند و جریان سیال از آن عبور کند، یا ماتریس باید بین جریان گرم و سرد چرخانده شود.

خرید مبدل حرارتی دانفوس

تمیزکاری سخت و دشوار مبدل صفحه ای میکرو، تعویض کل سیستم در صورت خرابشدن یک قطعه و داشتن ظرفیت ثابت و غیرمتغیر از جمله معایب این مبدل است.

مبدل صفحه ای لحیمی یکی از انواع مبدل حرارتی صفحه ای است. مورد استفاده قرار می گیرند،که بدلیل دارا بودن هزینه فریم نسبت به مبدلهای حرارتی جوشی،حتی در سایز و ظرفیت مشابه دارای قیمتهای بالاتری می باشند.

جدیدترین تولید شرکت دانفوس، صفحات جدید با نام Enfusion می باشد که در مقایسه با انواع قدیمی تر از راندمان بالا و افت فشار کمتری برخوردار است و گزینه مناسبی جهت کاربردهای گرمایشی و سرمایشی به شمار می رود.

مبدل حرارتی دانفوس

قسمت اصلی این مبدلهای صفحهای همین صفحههایی هستند که انواع مختلفی میتوانند داشته باشند که دو تا از معروفترین آنها واشبرد (Washboard) و شِورون (Chevron) هستند.

نمایندگی مبدل حرارتی دانفوس

گرم شدن آب در مبدل اصلی دستگاه باز هم با فعال شدن پمپ پکیج همراه است، یعنی وقتی پکیج را در حالت زمستانه تنظیم کرده ایم، پمپ نیز فعال می شود و با گردش آب در داخل مبدل اصلی باعث گرم شدن آن می گردد.

مبدل حرارتی پلیتی

همچنین کاربرد اصلی مبدل حرارتی دو لوله ای اکثراً برای سیالاتی است که رسوب زا هستند. دسته مبدل حرارتی پوسته و لوله که به همراه تیوپ شیت ها وظیفه نگهدارنده لولهها ، اتصال ورودی و خروجی ها و …

از مبدلهای حرارتی به صورت گسترده در کارخانههای مواد شیمیایی و تجهیزات پتروشیمی، پالایشگاههای نفتی، کارخانههای فرآوری گاز طبیعی و تصفیه فاضلاب استفاده میشود.

ساخت و ساز فولاد ضد زنگ جمع و جور آنها را به یک انتخاب ایده آل برای استفاده با مبرد یا در فرآوری مواد غذایی و نوشیدنی تبدیل کرده است.

مبدل های حرارتی صفحه ای واشری عمدتا در صنایعی مانند صنایع غذایی ، صنایع پتروشیمی،خط رنگ صنایع خودروسازی ،صنایع نفت و…

فروش مبدل حرارتی

فن دار: مبدل های حرارتی فن دار که تحت عنوان هوا خنک نیز شناخته می شوند، از تعدادی کویل و تعدادی فن تشکیل شده اند.

مبدل حرارتی صفحه ای جوشی دانفوس

مبدل های حرارتی پوسته و لوله ای U شکل دارای کم هزینه ترین ساختار هستند، زیرا فقط به یک صفحه لوله نیاز است ، سطح داخلی لوله ها به دلیل خم U شکل تند، نمی توانند با وسایل مکانیکی تمیز شوند، در این مبدل ها تعداد زوجی از گذر های لوله به کار می رود ولی محدودیتی از نظر انبساط گرمایی وجود ندارد، جنس لوله ها وظیفه تبادل را در مبدل پوسته و لوله به عهده دارند به گونه ای که از دو طرف در تماس با سیالات مورد انتقال حرارت قرار دارند .

فروشگاه مبدل حرارتی

مبدل حرارتی صفحه ای که بیش از صد سال است در صنعت مورد استفاده قرار می گیرد، از نظر ساختار عمدتا شامل دو مدل واشری (Gasket) و جوشی(bruzzed) می باشد.

یکی دیگر از انواع مبدل های حرارتی صفحه ای، بریز پلیت ها یا مبدل حرارتی صفحه ای جوشی هستند. تنها با اضافه کردن یا حذف صفحات یا پلیت ها می توان عملکرد مبدل حرارتی صفحه ای واشردار را بهبود بخشید.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

مرضیه کلوندی، کارشناس شرکت رها ورد ساعی پارک علم و فنآوری دانشگاه تهران درگفتگو با خبرنگار علمي باشگاه خبرنگاران گفت: مبدل حرارتی جوشی در دانشگاه تهران ساخته شده است این مبدل بهتر از نمونههای صفحه ای آن محسوب می شود.

نتایج مدل پیشنهادی، اثرگذاری مشارکت توأمان در بازار روز – قبل و زمان – واقعی ریزشبکه چندحاملی و مزایای آن را نشان داده است.

برای این که به تعمیر مبدل دو منظوره بپردازیم نیاز است تا در ابتدا قسمتی که برای تعمیر مد نظر می باشد با استفاده از سنگ فرز چاک داده شود و جوش داخلی لوله با نهایت دقت ترمیم شده و در انتها لایه ای که برش خورده است مورد جوشکاری قرار گیرد.

قیمت مبدل حرارتی استیل

مایع در داخل لولهها حرکت میکند و بخار داغ بر روی لولهها و درون پوسته جریان دارد، به علت تعداد زیاد این لولهها و سطح تماس بالایی که ایجاد میکند،حرارت بخار به مایع داخل لوله منتقل شده و مایع را به جوش میآورد.نوع مرسوم مبدل های گرمایی ،مبدل های حرارتی پوسته – لوله ای است که بر حسب تعداد پاس های پوسته و لوله این مبدل ها خود دارای انواع مختلفی می باشند و ساده ترین آنها، دارای یک پاس پوسته و یک پاس لوله است که در شکل فوق نشان داده شده است.

خرید مبدل های حرارتی

مبدل حرارتی هواخنک از سیستم جریان عمود بر هم سیالات استفاده میکند.کندانسور و اواپراتور ها و حتی سیستم خنک کنندگی اکثر خودروهای موجود که متشکل از رادیاتور و فن می باشند مبدل حرارتی هواخنک به شمار می آیند.

فروش مبدل حرارتی دانفوس

مبدل های حرارتی صفحه ای نوعی از مبدل های حرارتی صفحه ای هستند که در صنایع نفت ، گاز ، پتروشیمی ، کشتیرانی و …

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس

زمینه های کاربرد این مبدل ها بسیار گسترده می باشد که در ادامه برخی از آنها ذکر شده است. مبدل حرارتی (heat exchanger) تجهیزی است که برای انتقال حرارت بهینه از یک محیط به محیط دیگر به کار میرود، مبدلهای حرارتی حرارت را بین دو یا چند جریان سیال که درون دستگاه جریان دارند منتقل میکنند.

این مبدل صفحه ای دانفوس مصرف انرژی را کاهش می دهد و دارای ویژگی پایین نگه داشتن فشار است که باعث کاهش فشار های غیرضروری روی سیستم می شود و عملکرد کلی سیستم را بهینه می کند.

با توجه به مبادله گرما در مبدل های پوسته و لوله و افزایش شکل گیری رسوبات، استفاده از سیستم های کاهش سختی در ورودی ها عملکرد مبدل را بهینه تر خواهد کرد.

در ظرفیت های بالا، مبدل های لوله ای برای دستیابی به کاهش فشار یا دمای موردنیاز می توانند به صورت موازی یا سری بسته شوند.

مبدل حرارتی صفحه ای بریز

اما در سیستمهای موتورخانه شوفاژ ساختمان ها در اینجا منظور از مبدل , مبدلهای صفحه ای با حجم کم هستند که نصب , حمل و نقل و راندمان بالایی دارند و همان کار منبع دوجداره و کویلی را انجام میدهند.

در پکیج های تک مبدل یا بی ترمیک تنها یک عدد مبدل در ساختمان پکیج به کار رفته است که همانند مبدل دوبل عمل می کند، به عبارتی دیگر همان تک مبدل برای گرم کردن آب مصرفی و همچنین گرم کردن آب مورد نیاز در سیستم گرمایش ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد.

آرایش چند پاس مبدل بلاک این مبدل را به انتخابی ایده آل برای سیالات مایع-مایع با دبی های متفاوت و یا ویسکوزیته متفاوت تبدیل نموده است.

در شوفاژ و رادیاتور نیز از مبدل حرارتی صفحه ای استفاده می شود. مبدل حرارتی دارای انواع مختلفی است. هر پلیت الایزا یک صفحه پلاستیکی مستطیل شکل است که شامل ۹۶ چاهک کوچک در ۸ ردیف با برچسب A تا H و ۱۲ ستون با شماره ۱ تا ۱۲ است.

مبدل حرارتی (Heat exchanger) دستگاهی است که برای انتقال حرارت موثر بین دو سیال (گاز یا مایع) به دیگری استفاده میشود.

در کار حاضر، ضمن معرفی مبدل حرارتی تمام جوشی صفحه ای، به انواع و کاربردهای نوین آن به عنوان بازجوشاننده پرداخته شده است.

چون به جرات می توان گفت تنها عامل خرابی و معیوب شدن مبدل حرارتی پکیج رسوب گرفتن املاح در داخل آن است که سرعت رسوب گذاری و میزان ضخامت آن با توجه به سختی آن منطقه می تواند متفاوت باشد.

مبدل حرارتی (Heat Exchanger) یکی از پرکاربردترین تجهیزات مکانیکی موتورخانه می باشد که برای تبادل حرارت بین دو یا چند سیال استفاده می شود.

نکته: در زمان نصب مبدل صفحه ای حتما از شیر یکطرفه در مسیر آب ورودی به مبدل حرارتی استفاده کنید و همواره توجه داشته باشید که مسیر حرکت آب گرم کننده و گرم شونده باید خلاف یکدیگر باشد. Th is post h​as been w ritt en  wi​th the ᠎he lp of GSA Conte nt Ge​ne​ra tor DEMO​.

هر کدام از دو سیال که فشار بالاتر یا ضریب انتقال حرارتی بیشتری داشته باشد ، درون لوله جریان پیدا می کند.

فضای خالی بین هر دو صفحه مجاور، کانالی را برای جریان سیال فراهم میسازد.سوراخهای ورودی و خروجی در گوشههای صفحات به سیال گرم و سیال سرد اجازه میدهند که در کانالهای پشت سر هم جریان یابند به طوری که هر صفحه همواره از یک طرف با جریان گرم و از طرف دیگر با جریان سرد در تماس باشد و به این ترتیب امکان تبادل حرارت بین دو جریان به وجود میآید.

این مدل یک مسئله خطی عدد صحیح آمیخته است که تابع هدف و قیود ریزشبکۀ چندحاملی پیشنهادشده در مدت زمان 24 ساعت برای هر یک از سناریوها در آن مدلسازی شدهاند.

نکته بسیار مهم اینکه، روند چیدمان صفحات و نحوه قرار گیری واشرها بر روی آنها به گونه ایست که امکان نفوذ سیال گرم بین دو صفحه، با سیال سرد بین دو صفحه بعدی وجود ندارد.

ضخامت پوسته به فشار کار و قطر پوسته بستگی دارد. را بر عهده دارد . بنابراین انعطاف پذیری قابل ملاحظه ای در طراحی آنها وجود دارد.

فاکتورهایی قابل تغییر و مهم در این مبدل ها عبارتند از: طول، قطر و جنس لوله ها. دستگاه تیوب باندل لیفتر با بار گسترده به راحتی با حتی یک لیفتراک قابل حمل می شود.

این مبدل ها اولین بار دراوایل قرن بیستم برای پاستوریزه کردن صنعتی شیر ساخته شدند ولی امروزه به دلیل عملکرد مناسب و راندمان بالا در بسیاری از واحدهای صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از جوشکاری به منظور متصل نمودن صفحات در مبدل باعث افزایش تحمل فشار تا ۶۰ بار و دما تا ۳۵۰ درجه می شود.

مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس در دو نوع مبدل صفحه ای جوشی (BRAZED TYPE) و مبدل صفحه ای گسکتی (GASKET TYPE) با استفاده از صفحات استنلس استیل 316L یا 304 تولید می شوند که به وسیله جوشکاری مس و یا نیکل و یا به وسیله واشر به یکدیگر متصل می شوند.

این صفحات عمدتا از استیل یا فولاد ضد زنگ ساخته می شوند،اما در برخی کاربرد های خاص مانند صنایع دریایی، به دلیل رسوبات و خورندگی بالای آب دریاها،از آلیاژهای متفاوتی مانند تیتانیوم استفاده می شود.

تمام صفحات، پوشش صفحات و اتصالات به کار رفته در مبدل از فولاد ضد زنگ (استینلس استیل) ساخته شدهاند. در ساخت پوسته مبدل حرارتی پوسته و لوله معمولاً از فولاد یا فولاد ضد زنگ استفاده میگردد .

سرعت بیرون کشیدن و جا زدن مبدل حرارتی در دستگاه تیوب باندل پولر یک متر در دقیقه می باشد. از مهمترین اجزاء تشکیل دهنده مبدل های حرارتی صفحه ای، تعداد زیادی صفحات نازک فلزی موجدار به صورت پشت سر هم می باشند، در بین این صفحات، کانال هایی به صورت یکی در میان برای عبور سیالات وجود دارد.سیال های سرد و گرم پس از جاری شدن درون مبدل، از این کانال ها عبور کرده و بدون تماس مستقیم دو سیال با یکدیگر، به واسطه همین صفحات فلزی، تبادل حرارت صورت میگیرد.

به سبب آشفتگی بالای جریان سیال در مبدل حرارتی صفحه ­ای، تبادل حرارت با بازدهی بیشتری انجام می گردد. بین دو مبدل حرارتی صفحه ای و مبدل حرارتی پوسته و لوله می توان گفت مبدل حرارتی استخر پوسته و لوله دارای مزیت و کارایی بیشتری است.

در روش سنتی برای چرخش درجای مبدل حرارتی و تعمیر و شست وشوی مبدل حرارتی از چرثقیل استفاده می نمایند.

مبدل های صفحه ای جوشی(brazed)معمولا در ساختمان ها، گرمایش و تهویه مطبوع و مبدل های واشردار(gasket) بیشتر در صنایع بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند.

مبدلهای حرارتی صفحه ای معمولاً از جریان مخالف استفاده میکنند چرا که این جریان برای انتقال حرارت و گرما، بسیار کارآمد میباشد.

امروزه، تقریبا اکثر کشور های دنیا به سوی صنعتی شدن و صنعتی سازی تولیدات خود گام برمیدارند.با توجه به نیازمبرم صنایع به انرژی و همچنین محدودیت منابع انرژی در دنیا، مباحث پیرامون ذخیره سازی و جلوگیری از اتلاف انرژی از اهمیت خاصی برخوردار است.علاوه بر حفظ محیط زیست که یکی از مهم ترین دغدغه های بشریت به شمار می آید، ذخیره سازی انرژی منافعی مختص صنایع را نیز دربرمیگیرد.افزایش راندمان واحد های صنعتی جهت تولید و سوددهی بیشتر، افزایش قیمت انرژی و…

در این مبدل ها معمولا دیوارک هایی نصب می شوند تا با ایجاد تلاطم و ایجاد مؤلفه سرعت عرضی در جریان ، ضریب جا به جایی سیال در قسمت پوسته افزایش یابد که به این دیوارکها بافل (Baffle) می گویند.

بسته به جهت قرارگیری فین می توانند جریان مخالف یا جریان متقاطع طراحی شده و سیال در شیار بین فین ها جریان یابد.

This ​da ta w as written by G​SA Con te nt  Gene rator DEMO !

در مبدل های دو لوله ای، یک سیال در لوله خارجی و سیال دیگر در لوله داخلی جریان می یابد.

در کاربری گرمایش از کف و گرمایش ذوب برف از سیال ثانویه آب و اتلین گلیکول (ضد یخ)، در مبدل های حرارتی جوشی دانفوس استفاده می شود.مبدل های حرارتی جوشی دانفوس، در چیلرهای صنعتی، مسکونی و چیلرهای جذبی بعنوان اواپراتور و کندانسور نیز استفاده می شوند.

قیمت مبدل حرارتی صفحه ای دانفوس مناسب و مقرون به صرفه است. پوسته نوع E: این پوسته رایج ترین نوع برای استفاده با سیال یک فاز میباشد و به دلیل ارزانی و سادگی، پرکاربرد ترین نوع پوسته است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.