قیمت سیب زمینی در مشهد طی روزهای آینده کاهش می یابد

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی معاون بازرگانی و کشاورزی این گروه خراسان رضوی گفت: در حال حاضر انبار و نگهداری سیب زمینی در انبار استان در وضعیت خوبی قرار دارد و در روزهای آینده شاهد کاهش قیمت سیب زمینی در مشهد خواهیم بود. ”

حمید جنتی در گفت وگو با ایسنا، درباره وضعیت تولید سیب زمینی و دلایل گرانی آن توضیح داد: بیش از 140 هزار هکتار سیب زمینی بالغ بر پنج میلیون تن در کشور کشت می شود. در حال حاضر سیب زمینی در کشور به سه روش بهاره، تابستانه و پاییزه کشت می شود.

وی افزود: در حال حاضر سه برنامه برای تولید این محصول در کشور در حال اجراست. بیشتر تولید سیب زمینی مربوط به تولید پاییزه است که حدود 3.5 میلیون تن است.

جنتی با بیان اینکه کشت سیب زمینی در خراسان رضوی نیز مربوط به کشت سوم پاییزه است، افزود: 41 هزار هکتار از اراضی استان به کشت سیب زمینی اختصاص یافته که حدود 140 هزار تن از این مناطق برداشت می شود. با توجه به جمعیت هشت میلیونی خراسان رضوی و میانگین مصرف هر نفر سیب زمینی در سال، تقاضای مردم استان برای امسال بیش از 440 هزار تن سیب زمینی است.

معاون توسعه تجارت و صنعت جهاد کشاورزی خراسان رضوی گفت: با توجه به میزان کشت سیب زمینی در استان باید سالانه نیاز سایر استان ها تامین شود. در حال حاضر نیاز مازاد سیب زمینی منطقه از سایر استان ها به ویژه جیرفت و مناطق گرمسیری تامین می شود.

جنتی بیان کرد: سیب زمینی در فصل تابستان در کرمان، جیرفت، خوزستان و گلستان و صیفی جات در استان هایی مانند همدان، آذربایجان شرقی و غربی کشت می شود.

وی با اشاره به اینکه در خراسان رضوی سیب زمینی به اندازه کافی وجود دارد، افزود: در حال حاضر میزان محصول سیب زمینی به ازای هر نفر در استان افزایش یافته است که هم اکنون بخشی از این نیازها در جاده جیرفت و کرمان تامین می شود.

معاون توسعه بازرگانی و کشاورزی جهاد نوما خراسان رضوی افزود: در حال حاضر کارهای زیادی در حوزه سیب زمینی و انبارداری استان در حال انجام است. همچنین مشارکتی با سازمان مرکزی تعاون روستایی برای ارسال سیب زمینی به استان از مناطق جنوبی کرمان و همدان در روزهای آینده در نظر گرفته شده است تا این محصول به صورت مستقیم تولید شود و کمبودی در این زمینه در مشهد وجود نداشته باشد. . .

جنتی خاطرنشان می کند: طی روزهای آینده هر کیلوگرم سیب زمینی 9800 عدد گوجه فرنگی از طریق جاده بازرگم و روستابازار برای مردم تولید می شود.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.