قالیباف: ماه رمضان فرصت بزرگی برای خودسازی است

[ad_1]

رئیس مجلس شورای اسلامی با توصیه به برپایی نمایشگاه قرآن کریم در طول ماه مبارک رمضان خاطرنشان کرد: ماه رمضان بهترین فرصت برای ارتقای خود و در جامعه است.

خبرگزاری ایسنا به نقل از محمدحسن(ع) در افتتاحیه بیست و نهمین نمایشگاه بین المللی قرآن کریم در مصلی امام خمینی(ره) اظهار کرد: یادی از شهدای دلها، سردار سلیمانی و سایر وزارتخانه های سراسر کشور کنید. شهدای بزرگوار با تشکر از زحمات مدیران، زحمتکشان و اعضای کشور برای غلبه بر این بیماری سهمگین رمضان ماه خودسازی ملت است.

وی افزود: برخی از ادیان بزرگ ما ماه رمضان را ماهی می دانند که در آن دل ها و ذهن ها برای درک قرآن و شب قدر آماده می شود. این ماه پر برکتی است. برای مؤمنان نوعی تابستان و فرصتی برای خودسازی است. همه باید او را ستایش کنیم. الحمدلله درود خدا بر کسانی که امسال در این ماه نیکوکاری به ویژه ماه رجب و شعبان می توانند وارد شوند.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قرآن مجید و جلیل که در واقع پیامی برای زندگان و در این ماه باشکوه دارد و این مکتبی که در قرآن با او می بینیم. شرایطی که می توانیم در این ماه و ماه های آینده می توانیم به صورت فردی و جمعی بسته به مکتب قرآنی جامعه بسازیم. این ماه از روح طلوع می کند و جامعه را بدون معطلی آرام می کند و مردم را به سوی خود می کشاند.

وی افزود: در دوران موفقیت آمیز مسئولیت خود در نیروی انتظامی، شاهد بوده ام که چگونه ماه مبارک رمضان و طهارت آن موجب کاهش بیش از 70 درصدی جرایم در کشور شده است. بدون اقدام خاصی نسبت به ماه های قبل. حفظ فرهنگ قرآنی و بهره گیری از این فرصت، نعمتی است که هم از نظر جسمی، روحی، فردی و جمعی باید مورد توجه جامعه قرار گیرد. اگر امروز انقلاب اسلامی ما در برابر ظالمان و این چنین سرافرازی محکم ایستاده است، بر اساس آموزه های قرآنی است. اگر هر یک از این فشارها و اتفاقات سیاسی، اقتصادی و نظامی برای ملتی پیش می آمد، آن ملت را متلاشی می کرد. مقاومت ما در برابر انقلاب از فضایل مکتب قرآنی، اعتقاد به سنت های الهی و محبوبیت این انقلاب نشأت می گیرد. این فرهنگ قرآنی است که به ملت ما صبر و استقامت بخشیده است.

وی افزود: جا دارد از همه کسانی که برای برپایی بیست و نهمین دوره قرآن همکاری کردند تشکر کنم. 29 روز ماه رمضان داریم. اشکالی که خالق هستی در آنها قرار می گیرد. از سوی دیگر در ماه رمضان بود که قرآن به عنوان کتاب زندگی انسان نازل شد. قرآن کتاب امید و آرامش است. اگر این جشنواره را تبدیل به جشنواره کنیم و بعد از هر چه در این مملکت داریم به خصوص در حوزه هنری استفاده کنیم و بعد از نیروی معروف استفاده کنیم. او نتایج خوبی خواهد گرفت. هم خداباوری و هم پوپولیسم همیشه ما را به موفقیت رسانده است. هر جا که موفقیت باشد، این دو ویژگی وجود دارد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر موضوعی که صحبت می کنیم در حوزه هنر باقی می ماند. ما مردم و مسلمان داریم. ما زبان و اعتقاد قرآن و زبان هنر داریم. اگر یک ماه تعطیلی کامل برگزار کنیم که عواقب آن بر زندگی یک کودک برای سالمندان تأثیر می گذارد. این سنت قرآنی است که همه اقشار جامعه ما و آزادیخواهان را در سراسر جهان تحت تأثیر خود قرار داده است و مقام معظم رهبری بر فرهنگ قرآنی و لزوم ترویج آن تأکید دارند. من و امثال من باید به این موضوع رسیدگی کنیم. روحیه جامعه در ماه رمضان باید با ماه های دیگر متفاوت باشد. همه مردم عادی در ماه محرم چگونه می آیند؟ سنت قرآنی جامعه مفیدی دارد و نور قرآن می تواند در قلوب همه انسان ها اثر بگذارد پس باید این کار را انجام دهیم. اجازه دهید قهرمان فقیدی را به یاد بیاورم که میلیون ها نفر را در سراسر جهان با فیلم حضرت یوسف تحت تأثیر قرار داد. این نتیجه لذت بردن از فناوری در جامعه است.

وی افزود: اگر قرآن را تجلیل کنیم، زندگی کل جامعه را تحت تأثیر قرار می دهد. دلهای مردم به نور قرآن منور است. ما باید با هم کار کنیم تا جلو برویم. آموزه های قرآن پاسخگوی تمام نیازهای جسمی و روحی انسان است. آخرین جمعه ماه مبارک رمضان که از سوی حضرت امام خمینی (ره) به عنوان روز بیت المقدس انتخاب شد، نشان دهنده روحیه ظلم ستیزی، تقوا و توحید است. بدون شک مسئله فلسطین اولین مسئله اسلام است. امروز در فلسطین که همه تلاش می کنند از دولت اشغالگر صهیونیستی حمایت کنند، حتی برخی از کشورهای عربی در تلاش برای عادی سازی روابط با دولت صهیونیستی هستند. نور قرآن در آن روز در دل جوانان بی گناه درخشید و نفرت را علیه رژیم صهیونیستی برانگیخت و یک پیکر در میان قدرت آنان ماندگار شد. این ریشه در فرهنگ قرآنی دارد. ما باید از این فرصت نهایت استفاده را ببریم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هزینه اجاره مسکن در دهدشت جوانان را غرق در ناامیدی کرده است.

[ad_1] ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد کشیش جمعه دهدشت گفت: هزینه اجاره خانه در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.