ضدعفونی‌کننده نانویی برای مصارف انسانی و دام و طیور به بازار معرفی شد

[ad_1]

یکی از شرکت‌های دانش بنیان ضدعفونی کننده سطوح، کف سالن، دیوارها و محوطه نگهداری دام و طیور را با ماندگاری بالا تولید و به بازار عرضه کرده است.

به گزارش ایسنا، مقاومت میکروبی و سویه‌های مقاوم بیمارستانی از جمله چالش‌های اساسی در حوزه پزشکی و سلامت محسوب می‌شوند و ضدعفونی کننده‌های نانویی به عنوان یک راهکار جدید جهت مقابله با این مشکلات به تأیید مجامع معتبر علمی رسیده‌اند؛ چرا که این نانوضدعفونی‌کننده‌ها، ماندگاری و اثربخشی بالایی دارند.

بر همین اساس یکی از شرکت‌های فعال در حوزه نانو، از یک دهه پیش تولید آزمایشی و تحقیق بر روی خواص نانوکلوئید نقره را آغاز کرده و بر پایۀ این تحقیقات این شرکت موفق به تولید انواع ضدعفونی‌کننده نانویی شده است. این محصولات به عنوان ضد عفونی‌کننده سطح بالا شناخته می‌شود که مادۀ مؤثرۀ اصلی در آن نانوذرات نقره است.

ضدعفونی کننده سطوح، کف سالن، دیوارها و محوطه نگهداری دام و طیور حاوی نانوذرات با غلظت ۴۰۰۰ppm که با نام نانوبیوساید شناخته می‌شود، موفق به کسب مجوزهای لازم از سازمان غذا و دارو و سازمان دامپزشکی شده است. این محصول در حوزه‌های انسانی و دام و طیور کاربرد داشته و نسبت به بسیاری از ضدعفونی‌کننده‌های غیرنانویی از کارایی بالاتری برخوردار است.

از جمله مزیت‌های ضدعفونی‌کننده نانوبیوساید نسبت به سایر ضدعفونی‌کننده‌های شناخته شده می‌توان به پایه آبی محصول، نداشتن سمیت استنشاقی، عدم ایجاد حساسیت تنفسی، عدم سمیت سلولی و پوستی و عدم ایجاد مقاومت در میکروارگانیسم‌ها و قرارگرفتن نانوذرات به دلیل سایز نانو در خلل و فرج سطوح و ابزارها اشاره کرد.

در حالی که سایر ضدعفونی‌کننده‌ها پس از زمان کوتاهی تبخیر یا تجزیه می‌شوند، ماندگاری و اثربخشی بالا از جمله ویژگی‌های بارز ضدعفونی‌کننده‌های نانوبیوساید است.

علاوه بر این، از آنجا که بیشترین مشکل در ضدعفونی کردن خلل و فرج و کنج‌ها است، ضدعفونی‌کننده نانوبیوساید با قرارگرفتن نانوذرات در خلل و فرج و کنج‌ها رشد و حیات میکرو ارگانیسم‌ها را در این فضاها به حداقل می‌رساند. گفتنی است که محصولات تولیدی این شرکت نسبت به محصولات نانویی وارداتی از مزیت قیمتی قابل توجهی برخوردار است.

در حال حاضر این شرکت محلول‌های ضدعفونی‌کننده بیمارستانی، محلول ضدعفونی‌کننده دام و طیور و محلول ضدعفونی‌کننده دام کوچک را با برند نانوبیوساید تولید و عرضه می‌کند.

به نقل از ستاد نانو، این شرکت صنعتی و تحقیقاتی یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در حوزۀ فناوری‌نانو است که ۱۵ فناوری ثبت شده و ۱۸ پتنت داخلی و خارجی و بیش از ۲۰ محصول تولیدی را در کارنامه خود به ثبت رسانده است.

پروژۀ پایان‌نامۀ کارشناسی ارشد و دکتری متعددی با همکاری این شرکت به نتیجه رسیده است. این شرکت علاوه بر دریافت گواهی‌نامه نانو مقیاس برای محصولات خود، پروانه تأسیس غذا و دارو، مجوز فعالیت شرکت دارویی، پروانه ساخت سازمان غذا و دارو (دریافت کدهای IRC تایید شده)، ISO ۹۰۰۱-۲۰۱۵، ISO۱۴۰۰۱-۲۰۱۵، ISO۴۵۰۰۱-۲۰۱۸ و GMP را نیز دریافت کرده است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.