سید حسن خمینی: ما باید از گذشته الگو بگیریم اما از گذشته نه

[ad_1]

سید حسن خمینی در مراسم تحلیف حضرت امام خمینی (ره) تاکید کرد: اولاً از گذشته عبرت بگیرید اما به گذشته نپردازید و دوم به این فکر کنید که چه می شود آینده تصمیم بگیرید تصمیم بگیرید. و انشاءالله روزی میتوانیم.و اتفاقات خوبی در پیش داریم.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت رسمی جماران، حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در مراسم افتتاح حرم امام خمینی (ره) و مال و ثروت با ایشان سخنانی را بیان کرد که احتمالاً یکی از فلسفه‌های روایات ما است که ما را تشویق می‌کند. مردم برای زندگی و گذراندن روزها در کنار هم، عید است، به اتفاقاتی که در آن روز بر سرشان آمده فکر می کنند و برای چیزهایی که پیش رو دارند برنامه ریزی می کنند.

امام خمینی (ره) یادآور شد: سالی پر از خیر، شر، ایثار، خطا، موفقیت و ناتوانی فراتر از ماست. این لحظات و البته هر بار با خودمان و بین دوستان به این فکر کنیم که چه بلایی سرمان آمده که می تواند بهتر باشد؛ آنچه الطافی الله تعالی به ما داده است که ما سزاوار آن نیستیم، اما خداوند فضل و جلال خود را به ما عطا کرده است.

وی افزود: چه خطری ممکن است با ما روبرو شود و ما بدون اینکه خودمان بدانیم به دنبال آن ها بودیم. چقدر از این بیماری شوم که انشالله به پایانش نزدیک شده ایم، دوستان و آشنایان ما را از بین برده است؟ او به ما رسید و خدا به ما زندگی و جلال داد و به لطف خود ما را برای رستگاری مناسب ساخت.

سید حسن خمینی گفت: سال 1400 با هر چه در آن می گذرد و نشانه آن است که باقی عمرش از دنیا می رود. خوب یا بد، همه چیز جلوی ما خواهد گذشت. “آهنگی را اضافه کنید که مردم به خاطر بسپارند.” فرض کنید روزهایی که پشت سر گذاشتیم، روزهای غرور است. اولی عبرت گرفتن از گذشته اما نگاه نکردن به گذشته و دوم تفکر در آینده و تصمیمات و عزم و اراده خداوند تا روزهای خوب و اتفاقات آینده را در پیش داشته باشیم.

جلالی خمینی با اشاره به یاران امام و فوت شدگان سال گذشته از جمله حجت‌الاسلام، مسلم محتشمی‌پور، حجت‌الاسلام والمسلمین گفت: به حق پدر و مادرش قسم می‌دهیم که آن هاکان. سال خوبی برای ماست و خداوند به دشمنان این کشور، دشمنان اسلام، دشمنان مکتب نبوی (ص) و اهل بیت پیامبر (ص) پیروز گرداند. به آنها پیروزی عطا کن ما همچنان در مسیر امام و شهدا، راه پیامبر اکرم (ص) و اهل بیت منور هستیم و امیدواریم که پیامبر اکرم (ص) به مشکلات بزرگی که گریبانگیر جامعه است رسیدگی کند. هزینه زندگی، شکست و حل مشکلاتی که با آن روبرو هستند. خداوند سال جاری را برای همه ملت ایران برکت دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.