سگ ها چگونه مردم را برای نگاه کردن جذب می کنند؟

[ad_1]

دانشمندان کشف کرده اند که چگونه سگ ها می توانند توجه انسان را به خود جلب کنند.

به گزارش ایسنا، او همچنین به نقل از آیه. دانشمندان کشف کرده اند که چرا سگ ها مردم را جذب می کنند.

محققان ماهیچه های صورت سگ ها را با گرگ ها مقایسه کردند. آنها دریافتند که سگ های خانگی دارای حجم عضلانی سریعتر از همسالان خود هستند.

این رشته‌های عضلانی سریع‌تر منقبض می‌شوند و به سگ‌ها کنترل موقتی بر حالات صورتشان می‌دهند. این ویژگی زمانی استفاده می شود که مثلاً سگی می خواهد گاز بگیرد تا غذا بخورد، اما قادر به بیان نیاز خود نیست، بنابراین از عضلات صورت خود برای بیان نیاز خود استفاده می کند.

آن باروز، یکی از نویسندگان این مطالعه، می گوید: «این یافته ها نشان می دهد که افزایش توده عضلانی به محافظت از توانایی برقراری ارتباط مؤثر با مردم کمک می کند.

رابطه بین انسان و سگ بسیار طولانی است. محققان مطمئن نیستند که انسان برای اولین بار از چه زمانی شروع به پرورش سگ یا گرگ اهلی کرد، اما شاید بیش از 30000 سال پیش.

محققان در سیبری اخیراً جسد یک توله سگ 18000 ساله را کشف کردند که احتمالاً اولین سگ خانگی بود که کشف شد، اگرچه ممکن است یک گرگ نیز باشد.

تاریخ مشترک بین سگ ها و انسان ها از همان ابتدا باعث ایجاد ارتباطی بین آنها شده است که تا به امروز وجود دارد.

باروز گفت: “سگ ها از نظر نحوه تعامل با انسان ها نسبت به پستانداران دیگر متفاوت هستند.” این رابطه مرتبط است، چیزی که ما بین انسان و سایر پستانداران مانند اسب یا خفاش نمی بینیم.

یعنی سگ و انسان به راحتی می توانند با استفاده از حالات چهره یکدیگر را جذب کنند. چنین روابطی بین گونه ها پیچیده است.

محققان می گویند که رابطه بین سگ ها و انسان ها ظاهر ماهیچه های صورت سگ را متناسب با عضلات صورت افراد تغییر می دهد.

برای این مطالعه جدید، محققان توزیع فیبرهای عضلانی را با سرعت بیشتری در برخی از عضلات صورت سگ ها مقایسه کردند. از دست دادن سریع توده عضلانی می تواند به سرعت منقبض شود، اما مدت زیادی طول نمی کشد تا شما خسته شوید. در انسان، دوندگان سرعت انقباض عضلانی سریع در پاها دارند. ماهیچه های کند انقباض چندان انعطاف پذیر نیستند، اما انعطاف پذیرتر هستند و به سرعت دوندگان ماراتن خسته نمی شوند.

محققان تاندون های عضله دوسر را در گرگ های خاکستری و چندین نژاد سگ مطالعه کردند و نتایج شگفت آور بود. ماهیچه های صورت سگ ها 66 تا 95 درصد بافت فیبری را تشکیل می دهند. برای گرگ ها این رقم تنها 25 درصد بود. سگ ها همچنین حدود 10 درصد از توده عضلانی صورت خود را دارند، در حالی که میانگین 29 درصد گرگ ها.

باروز گفت: «این یافته‌ها چیزهای زیادی در مورد تاریخچه نیازهای انسان به سگ‌ها به ما می‌گویند.

وی گفت: در حین انجام تکالیف، افراد می توانند سگ ها را بر اساس حالت چهره آنها که شبیه حالت چهره آنها است انتخاب کنند.[تسمرورزمان،ماهیچه‌هایصورتسگ‌هاتکاملیافتهوسریع‌ترشدهاستوارتباطمیانسگهاباانسانا)[Atsawonlokacitsokarfuskarkarnukasunɓullodahaɓakasunahaɓakaalaƙatsakaninkarnukadamutane[بهمرورزمان،ماهیچه‌هایصورتسگ‌هاتکاملیافتهوسریع‌ترشدهاستوارتباطمیانسگ‌هاباانسان‌هارابیشترکردهاست

البته این مطالعه اولین مدرکی نیست که نحوه ارتباط سگ ها با انسان ها را توصیف می کند. به عنوان مثال، در چند دهه اخیر، باروز و سایر محققان شواهدی را گزارش کرده اند که نشان می دهد سگ ها ماهیچه های خاصی دارند که به آنها اجازه می دهد تا به نوعی ابروها را بالا ببرند و آنها آن را “ابرو دیدن” می نامند. آنها همچنین رفتار سگ ها را با گرگ مقایسه کردند و دریافتند که سگ ها به جای گرگ ابروهای خود را بالا می برند.

محققان می گویند که این نوع ژست در سگ ها باعث می شود که سگ های بالغ شبیه عروسک ها شوند و وقتی غمگین هستند شبیه انسان شوند. آنها گفتند: “ما فکر می کنیم که چشم ها و ابروهای سگ نتیجه انتخاب های بر اساس ترجیحات افراد است.”

محققان یافته های خود را دیروز در کنفرانس بیوتکنولوژی 2022 در فیلادلفیا ارائه کردند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.