سازه اصلی اراک ربطی به جامعه/فرهنگ ندارد.حذف پل محسنی شایعه شده است

[ad_1]

ایسنا/ مرکز رئیس کمیسیون جامعه مدنی شهر اراک گفت: برنامه کامل اراک ربط فرهنگی و اجتماعی خود را از دست داده است.

علی چگینی در نشست خبری در شورای شهر اراک در 22 اسفند 93 اظهار داشت: در این خدمات. کمیسیون هم همین کار را کرد و پیمانکار عوض شد.

وی در خصوص تخصیص 162 میلیارد وام برای بهبود خدمات حمل و نقل عمومی گفت: 45 دستگاه اتوبوس به مرکز شهر اضافه شده، 10 دستگاه نیز بازسازی شده است، این در حالی است که 4 سال قبل چنین اقدامی انجام نشده است. و هفت میلیارد بدهی تومان برای حذف منطقه خطرناک ترمزاد در نظر گرفته شده است.

چگینی با تاکید بر توسعه شهر اراک گفت: نتایج برنامه ارائه شده به اراک دید واقع بینانه دارد، اما این نگاه ناقص است، برنامه ربطی به فرهنگ و جامعه ندارد و یکی از دلایل آن است. این چالش این است که مشاور مسکن قوی و قابل اعتماد در صورت ترکیب در دسترس نیست. این طرح منجر به افزایش سرمایه گذاران ملکی و افزایش قیمت مسکن می شود.

وی با بیان اینکه این روند به دقت رصد شده و چالشی را برای رسیدگی به مشکلات به وزیر راه و شهرسازی ارائه کرده‌ایم، گفت: قطعاً با تلاش و خستگی مواجه خواهیم بود.

چگینی در خصوص افزایش بودجه های عمرانی افزود: در بحث ریاضت درگیر احیای شهرها هستیم. 40 درصد مساحت اراک در وضعیت فرسودگی و تفکیک قرار دارد که نیاز به سرمایه گذاری دارد و اقداماتی در این زمینه انجام شده است. اجرای شبکه غیر وبای سنجان نیز توسط وزارت راه و شهرسازی، مطالعات جمعیتی و BRT، اجرای پروژه‌های متوسط ​​و کوچک در مناطق غیر مبتلا به وبا، آسیب‌پذیر به تحقق وعده‌های عدالت و تضمین انجام شد. عدالت ظرفیت سازمان شهرسازی

وی در خصوص وضعیت پل محسنی گفت: برنامه ای برای برداشتن پل محسنی نداریم و مواردی که مطرح می شود شایعه است و حتی مسئولان سازمان تجارت جهانی و کارشناسانی که از بازار تاریخی اراک بازدید کرده اند. در حال رسیدن به یک روز بارانی بودند. هیچ اشاره ای به وجود نیست.» پل و نیازهایش را برنمی داشتند.

چگینی با اشاره به اینکه طرح 58 متری می توانست ترافیک خیابان امام را از بین ببرد، اما لغو شد، گفت: پس از آن پروژه 24 متری معرفی شد، اما تاثیر آن به دلیل تبعات و هزینه آن موثر نبود. آنها راضی نیستند.

وی در خصوص فعالیت مجمع مقاومت و میدان امام حسین(ع) گفت: قرارداد سکوی 30 ماهه است که در واقع 70 درصد پروژه را به خود اختصاص داده است. آب و هوا به قدری خوب باشد که قطران را در شرایط مطلوب تخلیه کرده و قبل از پایان سال شاهد افتتاح آن باشیم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.