زندگی حیوانات وحشی نقض محیط زیست است

[ad_1]

ایسنا/ خراسان جنوبی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: زنده ماندن از حیات وحش یکی از فجیع ترین اعمالی است که برخی افراد به صورت ناخواسته یا غیرعمد انجام می دهند.

اسدالله حاتمی روز دوشنبه 15 اسفندماه در جمع رسانه ها اعلام کرد که “همه ساله در اوایل بهار، تولد حیوانات وحشی آغاز می شود و آنها تحت حفاظت محیط زیست به زندگی خود ادامه می دهند.”

به گزارش ایسنا، وی با اشاره به تکثیر حیات وحش در هنگام زایمان، افزود: در این موقع از سال عده ای سودجو و مجرم در صدد احیای حیات وحش هستند که این امر به حیات وحش آسیب وارد می کند که طبیعتی وصف ناپذیر است زیرا جدای از حذف از یک An. گونه های جانوری از شرایطی که می توانند در طول سال ها تکثیر شوند، بدون شک رشد نسل را مختل می کنند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست خراسان جنوبی گفت: بازماندگان حیات وحش با وجود شناسایی و نجات از دست مجرمان به دلیل تغذیه دستی و عدم آموزش صحیح برای زندگی در طبیعت، نمی توانند به محل مناسب خود بازگردند. و به ناچار در تبعید به زندگی خود ادامه خواهند داد که در آن زندگی آنها دوام نخواهد داشت.

وی گفت: همچنین مشاهده شده است که برخی از علاقه مندان به حیات وحش با رصد نوزادان حیات وحش در منطقه، به دلیل دلسوزی و کمک به حیوانات، سعی در بازگرداندن آنها به زندگی و انتقال آنها به محیط بانان و یا یگان های حفاظت محیط زیست دارند که چرا تلاش می شود تا آنها را زنده کرده و به سازمان حفاظت محیط زیست یا وزارت حفاظت محیط زیست منتقل کنند. هنگام دیدن نوزادان توصیه می شود.» حیات وحش نباید هیچ اقدامی برای صید آنها انجام دهد و به مسئولان محیط زیست محلی اطلاع دهد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.