زارعی: ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران از ضرورت های اجتناب ناپذیر است

[ad_1]

نماینده ساری و میاندورود خواستار ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران شد و گفت: ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران با توجه به بازار بزرگ کشورهای همسایه جزء ضرورت های اجتناب ناپذیر است.

به گزارش ایسنا، منصورعلی زارعی کیاپی در جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود به دولت و مجلس اظهار کرد: در لایحه بودجه ۱۴۰۱ حذف ارز ترجیحی به خصوص در بحث نهاده ها پیشنهاد داده شد که دولت و مجلس باید دقت داشته باشند که موجب تضعیف تولید به ویژه تامین زنجیره غذایی داخل کشور نشود؛ چرا که دیگر وقت آزمایش و خطا نیست، اگر اتفاق نادرستی در این زمینه رخ دهد شما در پیشگاه ملت پاسخگو خواهید بود و برای جبران آن راه دشواری را باید طی کنید.

نماینده مردم ساری و میاندورود مطرح کرد: ایجاد منطقه آزاد در استان مازندران با توجه به بازار بزرگ کشورهای همسایه جزء ضرورت های اجتناب ناپذیر است. اینکه در گذشته این مناطق عملکرد خوبی نداشته و دولت و مجلس گذشته وظایف خود را انجام نداده اند نباید موجب حذف این مناطق گردد. مجلس انقلابی باید با تصویب قوانین و نظارت جلوی تخلفات و سوء استفاده ها را در این زمینه بگیرد. صورت مساله را پاک کردن کمک به حل مساله نیست و همکاران گرامی در تصویب منطقه آزاد مازندران تردیدی نکنند.

وی افزود: مشکلات صادرات مرکبات استان مازندران حل نگردید و ده‌ها هزار تن در دست باغداران و بازرگانان مانده است، چرا دولت زمینه تسهیل صادرات را فراهم نمی کند؟

زارعی خاطرنشان کرد: دولت موظف است پیوست عدالت ورزی را در همه بخش ها به خصوص حقوق و دستمرد و همسان سازی دایمی بازنشستگان عملیاتی نماید. دولت در اولین فرصت باید لایحه ساماندهی مشاغل در دستگاه ها را به مجلس ارائه ندهد. چندین میلیون نیروی شرکتی در مراکز سراسر کشور مشغول هستند و بی عدالتی در دستمزد وجود دارد و این افراد امنیتی شغلی ندارند و دولت در این زمینه حرکت کندی دارد.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.