رویکرد شورا در تامین منابع برای طرح‌های تنظیم‌شده در قانون در خصوص جهش‌ها در تولید مسکن

[ad_1]

نمایندگان مجلس شورای اسلامی راهکاری برای درآمدزایی پروژه های مقرر در قانون مسکن 1401 پیش بینی کردند.

به گزارش ایسنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه صبح چهارشنبه و بررسی بند درآمدی بودجه 1401، بند الف ماده 11 بودجه را مورد بررسی قرار دادند. .

با توجه به بند الف از 11 تبصره فهرست؛ به دولت اختیار داده شد تا برنامه ریزی، محوطه سازی، تامین ساختمان های بلندمرتبه و پروژه های زیربنایی و تکمیل ساخت مسکن مهر، کارهای بازآفرینی شهری و تعمیر ویرانه های ساختمان ها و تاریخ در تخریب را انجام دهد. ساخت و ساز، مصلای تهران، پروژه های مسکن و غیره قانون جهش، مصوب 17/5/1400، شامل مراحل زیر است:

1- به وزارت راه و شهرسازی (از طریق اولیای شرکت عمران جدید، اتحادیه ملی زمین و مسکن و شرکت ساختمانی ایران) اجازه داده شده تا سقف 230.000.000.000.000.000 روپیه داشته باشد. تحویل منابع داخلی یا پالایش اراضی و دارایی های شرکت های مذکور به هزینه کارشناسی یا فروش از طریق مزایده بسته به سود پس از واگذاری و تقسیم بیت المال از طریق صندوق مسکن برای انجام پروژه ها. 20 میلیارد ریال (20.000.000.000.000) برای تکمیل ساخت مساجد تهران و تکمیل تاسیسات در سراسر کشور هزینه می شود.

2- به موجب ماده (68) قانون الحاق برخی اطلاعات در مورد تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) به درخواست مالک مسکن مهر، شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید. . سازمان ملی زمین و مسکن موظف است زمین را به مدت 99 سال اجاره دهد. وجوه حاصل پس از واریز به صندوق مسکن ملی به همراه خزانه داری کل کشور صرف اجرای فعالیت های فوق خواهد شد.

3- وزارت راه و شهرسازی موظف است اراضی متعلق به والدین متخصص در شهرسازی جدید و اتحادیه ملی زمین و مسکن و شرکت بازآفرینی شهری را به ارزش 5 میلیارد ریال (5000000000000) از طریق قرارداد واگذار نماید.رهن و رهن. و بر این اساس برای اجرای طرح‌های جامع، طرح‌های تفصیلی، طرح‌های بی‌سابقه و طرح‌های مصوب، ابزار لازم را به‌کار گیرد و منابع به‌دست‌آمده را برای تکمیل این طرح‌ها و از محل فروش هزینه کند. منطقه و نخبگان موظفند کارهای انجام شده را با بانک‌هایی که طبق ضوابط و مقررات و تخصیص خزانه‌داری فعالیت می‌کنند، به استثنای تخصیص سایر موارد برای اجرای فعالیت‌های مذکور در این بخش، هماهنگ کنند.

در خصوص بخش درآمد بند 4 این بند؛ در صورتی که مالکین فوق (مالکین مجاز مسکن مهر که به خدمات زیربنایی دسترسی دارند) مجاز نباشند، بانک مسکن این اختیار را می دهد که حاشیه سود این واحدها را از ارزش مصوب با جاری شدن آن به ارزش توافقی افزایش دهد. شورای مالی و بدهی (18%) به کار.

5- مالیات مسکن مهر که شامل برنامه ریزی، محوطه سازی، امکانات رفاهی و نوسازی در قراردادهای پرداختی پیمانکاران می شود، به ازای هر طبقه مسکن سه میلیون (3000000) ریال می باشد. پس از دریافت این مالیات، مقامات مالیاتی موظف به پرداخت مالیات هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.