روایت ساعد سهیلی از برادرش و خاطره جواد عزتی تست شد

[ad_1]

ساعد سهیلی از بازی برادرش در «شادروان» تمجید کرد و خاطراتی را از زمانی که او و جواد عزتی بدون ارتباط خانوادگی با سعید سهیلی در این فیلم مورد آزمایش قرار گرفتند، تعریف کرد. در مهمانی درس می خواندم، البته می خواستم بمانم. نامزد دریافت جایزه و دریافت سیمرغ.

به گزارش ایسنا، سه شنبه 18 بهمن ماه در نهمین روز از جشنواره فیلم فجر، فیلم «شهرک» به کارگردانی علی حضرتی، کارگردانی علی سرتیپی و ساعد سهیلی در اکران اصحاب رسانه اکران شد.

این فیلم دنباله ای بر فیلم پرفروش است و قهرمانان این فیلم که دومین ساخته علی حضرتی است به ویژه از آنچه در اکران دیده اند ابراز رضایت کرده اند، ساعد سهیلی و همایون ارشادی بازیگران این فیلم. ، عملکرد او را بزرگترین دستاورد خود نامید.

ساعد سهیلی درباره این نمایش در شهر گفت: «وقتی فیلمنامه را خواندم شک داشتم، نه به این دلیل که قرار بود نقش سختی را با حال و هوای خودم بازی کنم و کمترین پاسخگویی را داشته باشم، بلکه به این فکر می کردم که این فیلم چگونه ارتباط برقرار می کند. با تماشاگران: «سر صحنه؟ من با کارگردان های زیادی کار کرده ام، اما آقای حضرتی یکی از باتجربه ترین فیلمسازان است و الحمداللهی از آنچه دیده ام راضی هستم، فکر می کنم می تواند با تماشاگر ارتباط برقرار کند.

او در این فیلم نقش یک فیلمساز مشتاق را بازی می کند و به کارهای تجربی می پردازد، درباره اینکه آیا قبل از شروع کار در فیلم تلاش کرده، آیا فقط به خاطر اینکه پسر سهیلی بوده استخدام شده است؟ وی گفت: بله، بارها آن را امتحان کرده ام و اولین فیلمی که تستم دریافت کرد، فیلم تلویزیونی بین ماندن و رفتن به کارگردانی بهروز شعیبی بود. در آنجا جواد عزتی به من رای داد، لباس و جواهرات را امتحان کنید، فقط متوجه شوید که پدرم سعید سهیلی است. در آن زمان بین او و بهروز شعیبی اختلاف نظر وجود داشت، اما من شانس آوردم که جایزه را گرفتم.

ساعد سهیلی درباره اینکه آیا فکر می کند امسال می تواند این جایزه را بگیرد؟ گفت: در این یازده سال از بودن در کنار شما و دیدن فیلم لذت بردم. من معمولا از همکارانم در جشنواره های فیلم یاد می گیرم و امسال هم اجراهای عالی را دیدم. اما چه کاندید باشم چه نباشم، با سیمرغ یا نه، هدف و راه درازی در پیش دارم و ادامه خواهم داد، البته این جشنواره با سیمرغ یا کاندیدایی را دوست ندارم.

وی در پاسخ به اینکه آیا رقابت بین او و برادرش سینا مهراد که در فیلم شادروان حضور داشت به نتیجه می رسد، گفت: به نظرم سینا باید باور کند که جشنواره فقط برای سیمرغ نیست. البته من بازی سینا را دیدم و خیلی تعجب کردم چون ما برادریم و با هم بزرگ شدیم و چیزی که روی صفحه دیدم سینا نبود.

علی سرتیپی درباره اینکه در دوران پس از کرونا چه فیلم هایی را برای اکران و کارگردانی در سراسر جهان می خواست انتخاب کند؟ وی گفت: معتقدم فیلم باید به کیفیت فیلم خوشبین باشد، زیرا مردم به راحتی و با گسترش روزافزون به سینما نمی روند، بنابراین فیلم بعد از کرونا باید به نوعی باشد. ‘ ناهمسان. ” ما نمی‌توانیم فیلمی بسازیم که نتواند با دنیا ارتباط برقرار کند یا در خارج از کشور پول دربیاورد، چون شرایط ما در داخل آنقدر بسته است که اگر به فکر ساختن فیلم‌هایی با تعادل و اکران در کشورهای دیگر نباشیم، سینمای ایران تا دو، سه سال آینده. زیرا هزینه ها بسیار کم است. درنتیجه شاید سیستم تولید فیلمی مثل شهرک و کمک من در ساخت آن به همین دلیل است که بتوانیم آن سوی مرزها کار کنیم.

علی حضرتی – کارگردان فیلم – در پاسخ به اینکه آیا بهتر است کار پدرش – الیاس حضرتی – را ادامه ندهید؟ وی گفت: از پشت صحنه سینما شروع به کار کردم و مدتی هم روزنامه نگاری کردم و خودم را خبرنگار می دانستم به همین دلیل احساس نمی کنم که بخواهم کار پدرم را ادامه دهم.

بسته به اینکه آیا او قصد دارد یک “میکس بازی” محلی با شهر بسازد؟ او گفت: «بازی کامپوزیت کمدی کره ای زمانی به نمایش درآمد که ما روی صحنه اکران فیلم بودیم و فکر می کنم هیچ ربطی به هم ندارند. این گونه فعالیت ها در سرتاسر دنیا ممکن است ایده های بزرگی مانند یک بازی یا یک قرارداد داشته باشند، اما داستان، داستان و حتی فضای شهر در نمایشنامه یا در دیگر کنش ها دیده نمی شود.

علی سرتیپی در پایان درباره اکران این فیلم گفت: من علاقه زیادی به دیدن فیلم های فیزیکی و اجتماعی دارم و فیلم های بدون حضور را دوست ندارم و دوست ندارم، مردم اصلاً آن را دنبال نمی کنم. نمی گویم «شهرک» مخاطب زیادی پیدا می کند اما انشالله می تواند بیننده زیادی جذب کند چون مردم هم دوست دارند فیلم های مختلف ببینند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.