راه‌اندازی پست سازمانی یگان حفاظت منابع طبیعی تصویب شد

[ad_1]

ایسنا/خراسان رضوی رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری گفت: در راستای ارج نهادن به تلاش‌های شبانه‌روزی جنگل‌بانان و با پیگیری‌های به‌ عمل آمده، موفق به اختصاص پست سازمانی برای نیروهای یگان حفاظت منابع طبیعی و آبخیزداری شدیم.

مسعود منصور در گردهمایی مسئولان حوزه نمایندگی ولی فقیه در ادارات منابع طبیعی و آبخیزداری استان‌های کشور در مشهد بیان کرد: جنگل‌بانان در خط مقدم حفاظت و حراست از اراضی ملی هستند که برای ارج نهادن به تلاش‌های شبانه‌روزی این حافظان بی‌ادعا در استان‌های کشور ۶۸ میدان یا خیابان به نام آنان نام‌گذاری شده است.

وی گفت: با حرکت جهادی در یک سال موفق به بیش از ۵۵ میلیون هکتار اجرای پروژه کاداستر اراضی ملی شده‌ایم که این رقم چندین برابر میانگین سنوات گذشته است.

به گزارش اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان رضوی منصور افزود: طبق قانون باید محل استقرار ۱۵ گونه در حال انقراض به‌ عنوان ذخیره‌گاه شناسایی شود. در همین راستا سال گذشته موفق به شناسایی ۴۱۰ هزار هکتار ذخیره‌گاه شدیم که این رقم نیز چندین برابر میانگین سنوات گذشته است.

وی گفت: همچنین برای اولین مرتبه در کشور مرکز بین‌المللی مدیریت جامع حوزه‌های آبخیز با موافقت یونسکو و مرکز فناوری و نوآوری‌های منابع طبیعی در سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ایجاد شده است.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.