راهنما فروش گیربکس بال ولو حراج

فروش گیربکس بال ولو
بال ولو کستل, بال ولو

طی پژوهش های متخصصان تکنوپایپ، مزیت دیگر شیرهای Full bore این است که تمیز کردن خط لوله در این حالت ساده تر می باشد. ولو های توپی خط لوله برای API 6 D مشخص شدهاند. بخشهای مختلف یک شیر توپی استاندارد در تصویر زیر نشان داده شدهاند. در تصویر زیر، بخشهای مختلف یکی از انواع استاندارد شیرهای تخلیه کننده فشار نمایش داده شده است. سوراخ بال ولو ها از طریق توپ ممکن است پروفیل های مختلفی داشته باشند مانند ریدیوس بور ، فول بور یا V شکل داشته باشد. شیر دقت داشت. امیدواریم این مقاله برای شما مفید بوده باشد، در صورتیکه سوالی برایتان پیش آمده از طریق نظرات مطرح کنید.

بال ولو کستل

طرح سه تیکه اجازه می دهد که بخش مرکزی شیر که شامل توپی، استم و سیت می باشد، به راحتی از لوله خارج شود. این طراحی به شما اجازه میدهد تا قطعات مرکزی شیر که شامل توپ، استم و نشیمنگاه است را به راحتی از خط لوله جدا کرد. واقعیت این است که این طراحی ساده منجر به کاهش هزینه های نصب شیر در خط جریان می گردد. در هر وضعیت دیگری، شیر نیمه باز (یا نیمه بسته) و در حال تعدیل جریان است. کروم افزوده شده در سطح فلز لایه ای از اکسید را ایجاد کرده که مانع از هر گونه خوردگی می گردد و با افزایش مقدار کروم مقاومت در برابر خوردگی افزایش می یابد.

نوع 304 و 316 متداول ترین هستند ، 316 دارای بهترین مقاومت در برابر خوردگی است. در حالت عادی، جریان آب به سمت شیرهای سینک همواره باز است. این نوع از شیرها را میتوان از انواع شیرهای کنترلی دانست که جریان را تنظیم میکنند. نصب و باز کردن این نوع از اتصالات سادهتر از انواع دیگر است. در این مدل شیر موقعیت توپی ثابت است و رینگ نشیمنگاهی معلق می باشد که این رینگ بوسیله ی یک اورینگ آببندی می شود. ساختار شیرآلات توپی شناور بسیار ساده بوده و دارای آببندی خوبی است، اما بار سیال جاری شده توسط فشار توپ به سمت رینگ آببندی خروجی حرکت میکند.

شیرآلات توپی که قطر زیادی دارند و در فشارهای عملیاتی بالا مورد استفاده قرار میگیرند معمولاً دارای طراحی توپ ترونیون هستند. اگر موافق هسیتد عجله نکنیم و قبل از اینکه به دمای کارکرد شیر توپی استنلس استیل بپردازیم، گریزی به انواع استنلس استیل مورد استفاده برای تولید این نوع شیر توپی بزنیم؛ چرا که شیر توپی استنلس استیل از جمله حساس ترین و خاص ترین شیرآلات صنعتی به شمار می رود. شیرهای کواکسیال (هم محور)، شیرهای زاویه ای و شیرهای برقی (سلونوئیدی) از انواع ولو خطی با عملگر محوری به شمار میروند. در بخش بعدی به معرفی کامل هر یک از انواع ولو بر اساس این معیارها میپردازیم.

در برخی از موارد، شیرهای مورد استفاده در سیستم لولهکشی به منظور انجام عملکردی مورد استفاده قرار میگیرند که توسط انواع ولو معرفی شده در بخشهای قبلی قابل انجام نیست. از شیر های توپی ترونیون می توان در جریان های با فشار بالا استفاده کرد. کنترل جریان باعث می شود که سیت (Seat) به دلیل سرعت بالا و فشار زیاد جریان در شیر، تا حدی در معرض فرسایش قرار بگیرد. در این نوع شیر، توپی آن از قسمت فوقانی مونتاژ میشود. تفاوت اصلی این است که دریچههای پورت خروجی شیر توپی ونت دار، در وضعیت بسته قرار دارند. بدنه شیر های توپی آلفا از میلگرد میباشد اما بدنه شیر های موجود چینی به صورت ریختگری است.

در طراحی و ساخت این شیرها دو جز مجزا وجود دارد که یکی بدنه شیر است و دیگری قسمت توپی آن می باشد. نکته قابل توجه این هست که متاسفانه برندهای جعلی تحت نام های مختلف و به نام محصول ساخت کره جنوبی در کشور موجود می باشد،که درواقع ساخت چین هستند. همچنین ارسال بار به تمامی نقاط استان و کشور انجام میگردد. پس از پیروزی انقلاب، دو کانون اختلاف نظر هم به فضای سیاسی کشور منتقل شد، یکی اختلافات درون زندان و دیگری اختلافات خارج از کشور. به عنوان بال ولو های فشار قوی در نظر گرفته می شوند.

حتی کاربرد شیر توپی یا بال ولو به قدری است که مطمئناً بارها با آن ها برخورد کرده اید زیرا از این شیرها در وسایل خانگی و لوله کشی های خانگی نیز استفاده می شود به عنوان مثال برای کنترل جریان گاز در خطوط لوله گاز خانگی به کار گرفته می شود. استفاده از اسپری حرارتی تانتال برای سد خوردگی بر روی فلز کمتر نجیب می تواند منجر به شکست شود ، در بعضی موارد، زیرا دارای تخلخل خاصی است. شیر شناور، «فلوت ولو» (Float Valve) یا فلوتر، از انواع شیرهای کنترلی و ایزوله با عملگر ویژه است که به منظور بررسی میزان سیال و توقف جریان مورد استفاده قرار میگیرد.

چک ولوها در تمام موارد برای جلوگیری از بازگشت جریان سیال مورد استفاده قرار میگیرند. تصویر زیر، مکانیزم عملکرد چک ولو را به خوبی نمایش میدهد. در این مقاله، به معرفی کاربردها، اجزا، مزایا و معایب انواع ولو میپردازیم. خود شهید مطهری مثال انسان گرانبها (در نقش مستقیم) را حضرت زینب معرفی میکند اما باز نمیکند که چگونه؛ و ما میخواهیم این را باز کنیم. شیرهای دیافراگمی بر اساس ساختار نشیمنگاه به دو نوع اصلی زینی یا زائدهدار و مستقیم یا صاف تقسیم میشوند. به منظور دستیابی به درزبندی مناسب مسیر جریان، در هنگام بسته بودن کامل شیر، تمام سطح دیسک باید با نشیمنگاه در تماس باشد.

در نوع متداول این شیر، از یک دیافراگم (دیسک انعطافپذیر) به عنوان المان مسدود کننده جریان و یک سطح برآمده در کف شیر به عنوان نشیمنگاه دیسک استفاده میشود. این دسته از شیرآلات با طراحی خاص خود، به عنوان یکی از ساده ترین طراحی ها برای قطع و وصل جریان سیال شناخته می شود و مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از انواع valve برای کاربریهای خاص طراحی و به کار گرفته میشوند. در برخی از موارد، به این شیرآلات، «بلاک ولو» (Block Valve) نیز میگویند. بر روی عملگر این شیرها، چندین حالت کاربری تعریف شده است. شیر منیفولد یا «منیفولد ولو» (Manifold Valve)، ابزاری متشکل از چندین ولو است که به منظور تغییر یا کالیبراسیون ترانسمیتر فشار در سیستم پایپینگ (بدون نیاز به توقف فرآیند انتقال جریان) مورد استفاده قرار میگیرد.

توجه نمایید که برای طراحی این قطعات از گردش نود درجه ای یک گوی تو خالی استفاده شده است. شیرهای بال ولو به خاطر ساختمان داخلی ساده ای که دارند نسبت به سایر شیرها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرند. سرعت تغییر وضعیت ولو با حرکت دورانی بسیار بیشتر از ولو با حرکت خطی است. از اینرو، فرادرس، یک آموزش کاربردی را برای دانشجویان و فارغ التحصیلان رشتههای مهندسی مکانیک، شیمی، عمران، نفت، تاسیسات و دیگر رشتههای مرتبط به حوزه لولهکشی صنعتی تهیه کرده است. از اینرو، مزیت اصلی آنها همان کاربردشان است. استاندارد مجموعهای از قوانین مکتوب است که دولت ها و سازمان های بین المللی برای ایجاد درک مشترک و متقابل تولیدات و به عنوان ابزاری برای تسهیل ارتباطات، اندازهگیری و تجارت به کار میرود.

به عنوان مثال، شیرهای پروانهای از انواع ولو دورانی و یک چهارم در نظر گرفته میشوند. این شیرآلات به صورت شهودی مانند شیر های توپی 2 طرفه به نظر می رسند در حالی که در واقع به دلیل وجود گمانه کوچک برای تخلیه ، 3/2 هستند. این شیرآلات در مدل های متفاوتی مانند: دو سر رابط، یکسر رابط یکسر دنده، دو سر رزوه، یکسر رزوه داخل، یکسر رزوه بیرون و … در مدل Floating Ball، گوی کروی شکل مابین دو سیت (Seat) قرار گرفته و شفت اصلی از بالا به گوی متصل است که این موضوع باعث چرخش 90 درجه گوی می شود.

شیر با چرخش یک چهارم در زاویه 0 درجه به طور کامل بسته و در زاویه 90 درجه به طور کامل باز میشود. بنابراین، در موقعیت هایی که قطع و وصل جریان، بخصوص، حالت قطع کامل مدنظر است، شیر توپی گزینه مناسب تری نسبت به شیر سوزنی است. بسته به شرایط نصب ، مستقیماً روی خط لوله یا تابلوی کنترل با چندین ابزار اندازه گیری در همان مکان ، قابل نصب است. دلیل انتخاب این طراحی ایجاد امکان کنترل جریان سیال در خط لوله است. مبنای انتخاب این آلیاژها کارایی این قطعه است. شیر کاهنده فشار یا «ردیوسینگ ولو» (Reducing Valve)، یکی از انواع valve با عملگر هیدرولیکی و دیسک دیافراگمی است که به منظور کاهش فشار جریان بالادست و انتقال جریان با فشار کمتر به پاییندست مورد استفاده قرار میگیرد.

این شیرها در موردی همچون خطوط دریایی و خطوطی که در داخل خاک عبور می کنند استفاده می شود . کلید مختص این شیر به داخل دسته قرار می گیرد و امکان باز و بسته کردن مسیر را میسر می کند. باز و بسته کردن شیرهای توپی بزرگ به نیروی قابل توجهی نیاز دارد. با این وجود، در صورت نیاز به تعمیر این شیرها، باز بودن جریان آب در فرآیند تعمیر اختلال ایجاد خواهد کرد. با این وجود، به دلیل زاویه تماس بهتر بین مخروط یا کره و نشیمنگاه، نشت شیرهای کروی کمتر و درزبندی آنها بهتر است. عملکرد ولو پیستونی مشابه ولو کروی است.

شیر پیستونی یا «پیستون ولو» (Piston Valve)، یکی از انواع ولو خطی است که به منظور کنترل جریان سیال مورد استفاده قرار میگیرد. این نوع طراحی به دلیل سرعت بالای سیالات که ممکن است به یک شیر استاندارد آسیب بزند و به طور کلی به یک ساختار قوی نیازمند است، بوجود آمده است. به علت عدم روانکاری ممکن است شیر در زمانی که باید بسته شود عمل نکند و خسارات جبران ناپذیر مالی و انسانی در پی داشته باشد. این عمل باعث میشود تا شیر توپی اوربیت عملکرد سادهتری نسبت به دیگر انواع شیر داشته و برای کاربریهایی که دارای سایش ملایم هستند مناسب باشد.

شاید این سوال برایتان مطرح شود که آیا شیرهای بال ولو دارای معایبی خرید و لیست قیمت بال ولو کستل نیز می باشند؟ انواع دیگری از شیر ها شامل شیر پروانه ای (butterfly valve) و شیر سماوری (plug valve) و بال ولو ضدیخ زدگی می باشد. شیرآلات پارس خاور در دو نوع گیت ولو (کشویی) و بال ولو (شیر توچی یا شیر دسته گازی) تولید و عرضه می گردد. برخی از شیرآلات با کیفیت بالا دارای طراحی توپ ترنیون هستند. در این بخش، کاربرد و ساختار برخی از ولوهای ویژه را به طور اجمالی مورد بررسی قرار میدهیم. آبکاری الکترولس نیکل، روشی برای ایجاد پوشش نیکل بدون اعمال جریان خارجی بر روی شیر توپی است و الکترون مورد نیاز بوسیله واکنشهای شیمیایی درون حمام تأمین میشود.

شیر گلویی یا «پینچ ولو» (Pinch Valve)، یکی از انواع valve با عملکرد خطی است که از یک مجرای انعطافپذیر لاستیکی تشکیل میشود. مواد تشکیل دهنده نشیمنگاه عمدتا از جنس تفلون (PTFE)، نایلون، پلیمرهای فلوئور دار، و یا ترکیبی از این مواد میباشد که میبایست دقت شود با سیال عبوری از داخل شیر تناسب داشته باشند. توپ در داخل بدن شیر آزاد است. این شیرها در سایزهای زیر دو اینچ تا ۴ اینچ تولید میگردد.( ۴۰ ، ۵۰ ، ۶۳ ، ۷۵ ، ۹۰ ، ۱۱۰ ) و شیر بال ولو دنده داخل در سایزهای ۲/۱ ۱ و ۲ ۲/۱ ۲ و ۳ اینچ تولید می گردد.

نام برد. در ادامه مقاله بال ولو چیست انواع آن را برای شما شرح می دهیم. باید برای باز کردن شیر ابتدا آن را از خط لوله جدا کرد. این شیر از یک قطعه توپی شکل برای متوقف و راه اندازی دبی سیال در پایین دست شیر استفاده می گردد.اگر دسته شیر که به توپی وصل است موازی خط باشد به عبارت دیگر اگر سوراخ وسط توپی در مسیر ورود و خروج جریان سیال قرار داشته باشد شیر باز است و همچنین اگر سوراخ وسط توپی عمود بر جریان سیال قرار داشته باشد شیر در حالت بسته قرار دارد.وقتی شیر در حالت نیمه باز قرار دارد جریان آشفته ای در شیر بوجود می آید که این عامل باعث محدودیت کاربرد شیر توپی می شود .

در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد.

دسته بال ولو به ساقه شیر متصل است و قادر است شیر را از حالت باز یا بسته (90 درجه) بچرخاند. بال ولو های پی وی سی در برابر نمک های اسید باز و حلال های آلی مقاوم اند، اما برای استفاده در دماهای بالای 60 درجه مناسب نیستند. به همین دلیل، این ولو اغلب در صنایع غذایی، پروژههای عمرانی و کارخانههای داروسازی مورد استفاده قرار میگیرد. توجه نمایید که شیرهای بال ولو در صنایع گوناگونی مورد استفاده قرار می گیرد. توصیه نمی شود که آنها را به عنوان شیرهای گلودار استفاده کنید زیرا در شرایط نیمه باز، ممکن است فرسایش دروازه رخ دهد.

ها با مواد ساینده و فیبری مورد استفاده قرار نمی گیرند، زیرا باعث آسیب به نشیمنگاه و سطح پلاگین توپی می شود. بسته بودن شیر پروانهای در حین عملیات نصب، قرار گرفتن نشیمنگاه در مقابل دیسک و باز شدن دشوار شیر را در پی دارد. شیرهای پروانهای در سیستمهایی به کار میروند که نیاز زیادی به قطع و وصل جریان وجود نداشته باشد. شیر L می تواند پورت مرکزی را به هر دو طرف وصل کند و یا هر سه را قطع کند. تغییر وضعیت عملگر و قرار دادن آن بر روی هر حالت، مسیر جریان سیال را تعیین میکند.

شیرهای خطی با عملگر دورانی معمولا از چرخش یک ساقه روزهدار برای جابجایی المان مسدود کننده جریان استفاده میکنند. چرخش مخروط و قرارگیری راستای مجرای آن در مسیر خط لوله، امکان حرکت جریان سیال در سیستم را فراهم میکند. در Full Bore، قطر داخلی بور تقریبا با قطر خط یکسان و میزان فشار در حالت Full بسیار اندک می باشد. در این بخش شیرهای بال ولو فلوتینگ Floating ،شیرهای توپی ترونیون Trunnion، قطر کم( Reduced bore)، قطر زیاد (Full bore) و وی شکل (V-Shaped ball valve) به طور اجمالی مورد بررسی قرار می گیرد. شیر توپی (بال ولو) ویکا WIKA مدل BV با ماشینکاری فوق العاده قطعات داخلی امکان عملکرد بسیار نرم و دقیق را حتی در فشارهای زیاد و پس از مدت طولانی بدون کار با شیر فراهم می کند.

این روش برای سیستمهای دارای فشار عملیاتی بالا و سیستمهای بدون نیاز به باز کردن ولو کاربرد دارد. این نوع شیر توپی ارزانترین نوع موجود است که نمیتوان آن را برای تمیز کردن یا تعمیر باز کرد. در این نوع شیر توپی، توپ در مایع در حال جریان معلق است و با فشرده سازی دو سیتِ الاستومری در مقابل آن، در موقعیتش نگه داشته می شود. در این نوع شیرهای بال ولو، توپ در مایع در حال جریان معلق می باشد و با فشرده سازی دو سیتِ الاستومری در مقابل آن، در موقعیتش نگه داشته می شود. شیر توپی (بال ولو) ویکا WIKA مدل BV همراه با طراحی ساده و محکم با ضریب ایمنی 4: 1 برای توزیع ساده هوای فشرده در بخشهای مختلف در صنعت نفت و گاز برای سیال های خورنده مایع و گازی است.

وقتی که شافت حرکت می کند، یک باری بر روی توپ اعمال می شود که سبب فشرده شدن آن در مقابل سیت می شود. • جامدات ساینده که در جریان سیال معلق هستند میتوانند به نشیمنگاهها و سطح توپ آسیب وارد کنند، چراکه توپ با حرکتی پاک کننده در امتداد نشیمنگاه حرکت میکند. ترونیون فشار را از جریان جذب میکند، بنابراین تماس بین توپ و نشیمنگاه خیلی تحت فشار نیست و به طور کلی گشتاور عملیاتی میتواند پایینتر باشد، در نتیجه عملکرد بال ولو ترونیون نسبت به بال ولو شناور آسانتر خواهد بود. توجه نمایید که اگر طراحی توپی به شکلی باشد که قطر آن دقیقاً هم اندازۀ قطر خط لوله باشد، افت فشاری در مسیر جریان سیال پیش نخواهد رفت.

بیشتر در شرایطی استفاده می شود که نیاز به تمیز کاری خط در زمان های مختلف وجود دارد. شناختهشدهترین انواع شیر شناور، فلوتر مورد استفاده در کولر آبی است. این نوع ولو برای شرایطی مناسب است که افت فشار مسئله مهمی نباشد. به نظر شما چرا با وجود این مسئله باز هم شیرهای بال ولو در صنایع مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند؟ برای درک بهتر عملکرد ولو ایزوله، سینک ظرفشویی در تاسیسات بهداشتی ساختمان را در نظر بگیرید. این شیرها نباید برای کنترل یا تنظیم جریان مورد استفاده قرار گیرند. در این نوع شیر میتوان از عملگرهای دستگیرهای یا فلکهای استفاده کرد.

در این موارد، از عملگرهای چرخشی و فلکه برای باز و بسته کردن ولو استفاده میشود. فلکه، یکی از انواع متداول عملگرهای مورد استفاده در این نوع شیرها است. نکته این است که مجرا در هر وضعیت دیگری قرار بگیرد، جریان به طور جزئی قطع می شود. در روزهای پس از انقلاب که دستگاههای نظامی امنیتی هنوز وجود نداشت، قدرت بسیج اجتماعی و تعداد طرفداران هر جریان واقعا تعیینکننده بود؛ بهعنوان مثال در اولین انتخابات مجلس شورا در سال۵۸ تنها جریانی كه برای ۲۷۰ حوزه انتخابیه توانست نامزد معرفی بكند و مردم را در یك حالت بسیجگونه برای رأیدادن راهی صندوقها كند، هواداران آیتالله خمینی بودند و مجاهدین به جز شهرهای بزرگ بهخصوص شمال كشور نتوانستند در دیگر بخشها نامزد داشته باشند و این اتفاق ثابت میکند، مجاهدین قدرتی برای سازماندهی وسیع نداشتند.

در بخشهای بعدی به معرفی این موارد خواهیم پرداخت. این امکان باعث میشود تا بتوان رسوبات شیر را به راحتی تمیز کرده و جابجایی نشیمنگاهها و پکینگ گلند و پرداخت یا پولیش خراشهای کوچک روی توپ بدون جدا کردن لوله از بدنه شیر انجام گیرد که این یک مزیت محسوب میشود. در بخشهای بعدی به معرفی تمامی موارد بالا خواهیم پرداخت. غالبا ایشان را عفیف (حیث خانوادگی) و مظهر صبر (حیث شخصی) معرفی میکنند؛ اما آیا حیث نقش مستقیم اجتماعی دارد؟ این جابجایی مستقیم یا خطی باعث توقف، راهاندازی یا تنظیم جریان سیال میشود. با کنترل این پارامترها، امکان تغییر غیر مستقیم پارامترهای وابسته نظیر دما، فشار و سطح مایع فراهم میشود.

این ولوها از اغلب جنس برنز و در برخی موارد از جنس آهن و فولاد هستند. البته برخی از انواع valve با حرکتی دورانی در بازه کمتر یا بیشتر از 90 درجه تغییر وضعیت میدهند. به او گفتم ما توسط قدرت تحمل نمیشویم و این گشایشهای سیاسی موقتی است اما ما هرچه درگیری را بیشتر به تأخیر بیاندازیم، هم از شدت آن کاستهایم و هم از زیانهای آن اما هنوز صدای پاسخ او در گوشم هست که گفت: «هر چهقدر این درگیریها زودتر اتفاق بیفتد ما بیشتر میتوانیم جلوی استقرار حكومت را بگیریم و بصورت آلترناتیو عمل كنیم». تا زمانی که دسته شیر به اندازه 90 درجه نچرخد شیر عمل نمی کند.

در این مقاله سعی شد تا با نیم نگاهی به شیرهای بال ولو، اطلاعات مختصر و مفیدی پیرامون این نوع شیرها در اختیار مخاطبان قرار گیرد. انواع بال ولوها بر اساس پورت به صورت زیر تقسیم بندی می شوند. برای دسته بندی این قطعات باید به ساختمان و شکل طراحی آن ها توجه کرد. هنگام نصب و راهاندازی، شیر باید در وضعیت باز قرار داشته باشد. المان مسدود کننده این شیرها، هنگام قرارگیری در وضعیت باز، به طور کامل از مسیر جریان خارج میشود. در این نوع شیرهای یک طرفه، کامل بسته بودن آن با استفاده از یک فنر انجام می شود.

همچنین بدلیل اینکه این مواد دارای خاصیت کشسان میباشند، محدودیت استفاده از شیر در دماهای بالا را به همراه دارند. به طور کلی می توان گفت که این محصول دارای کاربرد بسیار زیادی است. اما روایتی که از ابوعمار نقل شده، بعد از اینکه خودش بگرید گفته است «أو تباکی» نکته مهم اینکه در همه اینها محل بحث سرودن شعر و گریاندن یا گریستن یا تباکی است. مزایا شامل ماشینکاری ثانویه نیاز کم یا بدون نیاز است ، اگرچه ممکن است به دلیل اعوجاج حرارتی ، در موارد با درجه حرارت بالا به ماشینکاری ثانویه نیاز داشته باشند. محلول های کلرید (به عنوان مثال آب دریا) یا آب معدنی ممکن است باعث روی زدایی شود.

به عنوان مثال ، شیر حتی در مورد سیال های کثیف ، هنوز یک آب بندی قابل اطمینان را تضمین می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد انتخاب درست شیر توپی برای برنامه خود ، مقاله فنی انتخاب شیر توپی ما را بخوانید! از مهمترین قسمتهای این شیرها نشیمنگاه آنها میباشد که باید در هنگام انتخاب شیر به آن توجه شود. حرکت دیسک به سمت نشیمنگاه باعث ایجاد یک فضای حلقوی بین این دو بخش و بسته شدن تدریجی مسیر میشود. از شیرهای ساخته شده با نشیمنگاه تفلون و یا پلیمرهای فلوئور دار میتوان در محدوده دمای ۲۷۰ درجه سانتیگراد استفاده کرد اما برای دماهای بالاتر باید از نشیمنگاههای گرافیتی استفاه کرد.

برای تقسیم بندی این شیرها باید به ساختمان و شکل طراحی آن توجه کرد. ایرلاین ها (شیر دوار) برای سیستم انتقال پنوماتیک مناسب برای تغذیه یا تخلیه مواد به عنوان تجهیزات لازم برای لوله های انتقال پنوماتیک و تهویه اختصاصی است که به طور گسترده برای دانه و روغن ، مواد غذایی ، خوراک ، خوراک ، مواد شیمیایی ، خشک کردن ، استحکام ، استفاده می شود. ولوها به عنوان یکی از مهمترین تجهیزات فرآیندی در سیستمهای پایپینگ شناخته میشوند. آشنایی با این تجهیزات و دیگر تجهیزات مورد استفاده در سیستمهای لولهکشی صنعتی، قدم اول برای یادگیری اصول طراحی پایپینگ و کارخانههای فرآیندی است.

همچنين يك دستگاه لازم براي تهويه و جابجايي سيستم گرد و غبار است. شافت نیز در بالای توپ وصل شده و اجازه می دهد تا با حرکت ربع گرد (90 درجه) از حالت باز به حالت بسته تغییر یابد. شافت نیز در بالای توپ وصل شده و اجازه می دهد تا با حرکت ربع گرد (90 درجه) از حالت باز به حالت بسته تغییر کند. برای باز و بسته کردن شیرهای توپی در موارد خاص می توان از عملگر های پنوماتیک، برقی و یا گیربکس هم استفاده کرد که با چرخش 90 درجه به صورت عمودی جریان شیر را قطع و یا وصل می کند.

در اغلب موارد، چرخش یک چهارم یا 90 درجهای عملگر، دیسک را در وضعیت باز یا بسته قرار میدهد. عضو مسدودکننده کانال جریان (کره یا گهگاه نیم کره)، که به وسیلهٔ ساقه شیر حرکت ۹۰ درجهای خواهد داشت وظیفه باز و بسته کردن شیر را بر عهده دارد. باز و بسته کردن مسیر شیرهای مختلف در این ولوها، امکان بررسی عملکرد سیستم و کالیبراسیون ابزار دقیق را فراهم میکند. ولوها، یکی از المانهای کلیدی در شبکه لولهکشی صنایع مختلف به شمار میروند. شیر بال ولو (ball valve) یا شیر توپی از مهمترین شیرآلات صنعتی و تجهیزات های اصلی برای انسداد و تنظیم جریانات سیال (نفت، گاز، بخار و غیره) در صنایع پتروشیمی به شمار می رود.

برای مشاهده شیرآلات توپی کلیک نمایید. شیرهای پینچ برای جابجایی مایع و مایعات با جامدات معلق مناسب هستند. در شیرهای خطی با عملگر محوری، جابجایی المان مسدود کننده توسط نیروی پنوماتیکی یا الکترومغناطیسی در یک محور مشخص انجام میگیرد. زمانی که فشار سیستم از میزان مشخص شده در مستندات طراحی (فشار عملیاتی مجاز) عبور کند یا شرایط خلا ناخواسته در سیستم به وجود بیاید، احتمال آسیب رسیدن به تجهیزات و یا پرسنل افزایش مییابد. بال ولو نباید با بال ولو یکطرفه اشتباه گرفته شود که نوعی از شیر های توپی است که از جریان برگشتی ناخواسته جلوگیری می کند؛ در واقع ترکیبی است از شیر گازی و شیر یکطرفه.

لازم به ذکر است که نشیمنگاههای فلزی نیز تولید شده اند که مخصوص دماهای بالا میباشند و نوعی بال ولو یا شیر توپی (Ball Valve) به نام Trunnion Mounted Ball Valve ساخته شده است که تا دمای ۶۰۰ درجه سانتیگراد کار میکند. لازم به ذکر است که فروش به صورت کلی و جزئی انجام میشود و تخفیف مناسب ارائه خواهد شد. صدام هم از این فرصت و انزوای ایران برای حمله استفاده کرد البته اگر دو سه روز سفارت تسخیر میشد و بعد آن را رها میکردند مشکلی نبود و شاید هم لازم بود، اما طولانی شدن آن به ضرر انقلاب بود.

Data has ᠎be en c᠎reat​ed ​by GSA Content Gener at or D emover᠎si on.

بیشتر و وزن کمتری دارد.

به همین دلیل، در صورت شباهت عملکرد و ساختار ولوهای دیگر، استفاده از آنها برای کاربری مورد نظر مانعی نخواهد داشت. همچنین در صنایع متفاوت نیز به خاطر کارایی بالای آن ها برای این شیرها کاربردهای زیادی در نظر گرفته می شود. بال ولو یا شیر توپی (Ball Valve) از نظر نوع بدنه به دو دسته شامل بدنه یک تکه (One Piece) و بدنه چند تکه (Split Body) تقسیم میشوند. این نوع بال ولو استحکام بیشتر و وزن کمتری دارد. سرعت عملگر در این نوع ولو بیشتر از ولوهای دارای عملگر دورانی است. شیر سیم لوله ای یا «سلونوئید ولو» (Solenoid Valve)، یکی از انواع ولو کنترلی با عملگر الکترومکانیکی است که به منظور انسداد، راهاندازی، اندازهگیری، توزیع یا ترکیب جریان سیال مورد استفاده قرار میگیرد.

پوشش استفاده شده از سوخت اکسیژن با سرعت بالا (HVOF) می تواند کاملاً در برابر شکستگی مقاوم باشد. به طور معمول سخت تر و مقاوم در برابر فرسایش است. دریچه های بال ولو نوعی شیر، دریچه چهار چرخه است که از یک توپ توخالی ، سوراخ شده و محوری (به نام “توپ شناور”) برای کنترل جریان از استفاده می کند. به دلیل سرعت بالا و فشار زیاد جریان در شیر، تا حدی معرض فرسایش قرار بگیرد. بستن این شیر، جریان آب به درون شیرهای کنترلی سینک را قطع کرده و امکان انجام تعمیرات یا تعویض آنها را فراهم میکند. به سادگی یک شیر T می تواند هر جفت پورت یا هر سه را به هم دیگر وصل کند اما زاویه 45 درجه ممکن است هر سه شاخه را قطع کند.

• ممکن است باز و بسته کردن سریع شیر در برخی کاربریها دارای اهمیت باشد. شیر کروی، شیر بشقابی یا «گلوب ولو» (Globe Valve)، یکی از انواع ولو با حرکت خطی است که به منظور توقف، راهاندازی و تنظیم (کاهش/افزایش) تدریجی جریان سیال مورد استفاده قرار میگیرد. از انواع ولو خطی با عملگر دورانی میتوان به شیر کشویی، شیر کروی، شیر دیافراگمی، شیر سوزنی و شیر گلویی اشاره کرد. تصویر زیر، تفاوت بین این دو نوع ولو دیافراگمی را نمایش میدهد. با قرار دادن عملگر این شیر بر روی وضعیتهای مختلف میتوان آب عبوری از سیستم لولهکشی را به سمت محل فیلتر (تصفیه) یا فاضلاب (تخلیه) هدایت کرد.

وضعیتهای دیگر، امکان بستن مسیر، معکوس کردن جریان، دور زدن مسیر فیلتر و بسیاری از قابلیتهای دیگر را فراهم میکنند. از مهمترین قابلیتهای ولوها میتوان به باز و بسته کردن مسیر جریان (مانند یک کلید)، افزایش و کاهش دبی (تنظیم کننده سرعت جریان)، تنظیم فشار، تنظیم دما، جدا کردن یک بخش سیستم از بخشهای دیگر (ایزولاسیون)، محافظت از سیستم در شرایط بحرانی، یکطرفه کردن مسیر و برعکس کردن جهت جریان اشاره کرد. این شیرها، امکان جریان بدون مانع سیال و بسته شدن مسیر در صورت پایین بودن فشار را فراهم میکنند. • از آنجایی که استم این نوع شیر بدون هیچ حرکت محوری میچرخد، پکینگ آببندی استم شیر به راحتی نمیشکند.

این امر بدین گونه است که با چرخش گوی، جریان سیال قطع و یا وصل می گردد. به دلیل چرخش یک چهارم محرک ولو، سرعت تنظیم جریان با استفاده از این شیر بالا است. در تصویر بالا، نمونهای از یک شیر چند راهه پرکاربرد در سیستم لولهکشی آب استخر نمایش داده شده است. اغلب شیرها با استفاده از اتصالات پیچی یا روزهدار، فلنجی، جوشی، ساکت ولد، ویفری و لاگ درون شبکه لولهکشی نصب میشوند. این نوع ولو در کمپرسور هوا، تجهیزات هوافضا، برشکاری و جوشکاری هواگاز، راکتورهای فشاری، تجهیزات معدنکاری و لولهکشی آب شهری قابل استفاده هستند. از این موارد برای کاربردهای صرفه جویی در مصرف انرژی یا به دلایل ایمن در fail استفاده می شود.

معیارهای مختلفی برای تقسیمبندی این شیرها وجود دارند. از مهمترین معیارهای تقسیمبندی انواع valve، نوع دیسک و مکانیزم عملکرد آن است. در مقابل، شیر توپی A353 LCB برای دماهای پایین تر نیز کارآمد است. ولوهای دارای اتصالات جوشی، فقط برای لولههای فولادی با سایز لوله 50 میلیمتر به بالا مورد استفاده قرار میگیرند. جهت خرید انواع بال ولو فورج، استیل، کربن استیل، فولادی آلیاژی LF2/F11/F22/A105/WCB بال ولو الوی کلاس ۱۵۰/۳۰۰/۶۰۰/۸۰۰/۱۵۰۰۰/۲۵۰۰ از سایز ۱/۲ تا ۵۴ اینچ ،انواع بال ولو پنوماتیک،بال ولو گازی،بال ولو با اکچویتور،با اتصالات دنده ای،فلنج دار جوشی، تولید کننده انواع بال ولو در استاندارد DIN -ANSIبصورت فورج و FIRE SAFETY.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.