داروهای ضد افسردگی منبع سطوح بالای سدیم هستند

[ad_1]

صحبت های ورزشی منظم می تواند منبع غیرمنتظره ای از سدیم بالا باشد.

به گزارش ایسنا. مسکن ها می توانند به سرعت گرما را از بین ببرند، اما متخصصان هشدار می دهند که بسیاری از آنها حاوی مقادیر زیادی نمک هستند. به ازای هر نیم گرم پاراستامول یا استامینوفن در یک قرص، حدود 0.4 گرم سدیم، نمک اصلی، می تواند وارد بدن شود.

سدیم اغلب به داروها اضافه می شود تا به حل شدن آنها در آب کمک کند. این به بدن اجازه می دهد تا دارو را سریعتر از بلعیدن قرص مصرف کند. با این حال، اگر متوسط ​​دوز روزانه پاراستامول محلول مصرف شود، می توان به راحتی دو گرم نمک را در رژیم غذایی روزانه جذب کرد.

حتی برای افرادی که فشار خون بالا ندارند، یک مطالعه اخیر در بریتانیا نشان داد که سطوح بالای سدیم می تواند بر بدن، به ویژه سیستم قلب تأثیر بگذارد.

این مطالعه به دنبال تقلید از یک کارآزمایی غیرقابل کنترل بود که در آن سوابق سلامتی نزدیک به 300000 بزرگسال بالای 60 سال، برخی مبتلا به فشار خون بالا و برخی بدون علامت، اخیراً توسط پزشکان برای تمام پاراستامول تجویز شده است.

در مقایسه با بیمارانی که مسکن های غیر سدیمی به آنها داده شد، متخصصان دریافتند افرادی که روزانه پاراستامول سدیم مصرف می کنند تا یک سال بیشتر در معرض خطر بیماری قلبی، سکته مغزی، نارسایی قلبی و مرگ قرار دارند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.