خطر توقف تولید رایگان در منطقه قشم

[ad_1]

تولیدکنندگان منطقه آزاد قشم در طوماری اعلام کرده اند که اجرای قانون مالیات بر ارزش افزوده بدون ایجاد زیرساخت ها در مناطق آزاد شده، تردد کالا را در بیشتر مناطق با مشکل مواجه می کند و در صورت تداوم، می توان آن را ادامه داد. در آزادی تولید شده است. ایستادن.

به گزارش ایسنا، تولیدکنندگان منطقه آزاد قشم در این نامه تاکید کردند که با توجه به مشکلات فراوان ناشی از عدم همکاری و اجرای قانون مالیات در جزیره قشم، نیاز به رسیدگی فوری و رفع مشکلات است. آنها به عملیات خود ادامه دهند. در غیر این صورت با توسعه کنونی و بی توجهی مجری منطقه، تولید در مدت زمان کوتاهی از کار می افتد و مدیریت عملیات صنعتی امکان پذیر نخواهد بود.

این تولیدکنندگان به بند 17 ماده 3 قانون افزایش مالیات مصوب 1400 اشاره می کنند که «واردکنندگان از مناطق آزاد تجاری- صنعتی به سرزمین اصلی باید کالا و گمرک و منزل خود را فقط مالیات و عوارض را اظهار کنند» و از سوی دیگر، که «کالاهای وارداتی» محسوب می شوند، مالیات.

بر اساس تفاهم نامه ای که به امضای تولیدکنندگان رسیده است، قانون مالیات بر ارزش افزوده شش ماه پس از ابلاغ رئیس جمهور و از 13 دی ماه سال جاری لازم الاجرا می شود، اما با وجود الزامات قانونی قابل توجه، تا 30 آذرماه رئیس جمهور اجرایی نخواهد شد. سازمان امور مالیاتی کشور در بخشنامه ای کوتاه بدون تشریح اصول و مضامین اساسی نظام مالیاتی، گمرکات کشور را در سردرگمی از لزوم اجرای این سند آگاه کرد. پس از اجرا نشدن این قانون، به دلیل نبود زیرساخت‌ها در گمرکات کشور، ارسال کالا به برخی نقاط مناطق آزاد شده از 13 دی ماه متوقف شد تا اینکه تقریباً در بسیاری از مناطق با موانع مواجه شد. و سپس در برخی مناطق با ورود مسئولان محلی اجرای قانون تا ارائه دلیل اخذ مالیات مورد نظر متوقف شد.

اما بر اساس این نامه، گروهک تروریستی و سایر نهادهای ذیربط علیرغم ادامه سرکوب بخش‌های صنعتی فعال در جزیره قشم نتوانسته‌اند تولید را حفظ کنند و حتی با درخواست فرماندار قشم خواستار ایجاد یک تولیدی شده است. شورا به تصویب آن برسد. راه حل موقت، بحران خاموش است. از سوی دیگر در دی ماه گمرک و امور مالیاتی از حقوق ورودی به گمرک مطلع شد که با عدم تفسیر کامل قانون و ابلاغ اجراییه خلاف قانون اصلی، مشکل پیچیده‌تر شد. از قبل، برای بیش از آن یک ماه پیش اکثر تولیدکنندگان کالا ارسال می‌کردند، هیچ کنترلی بر کشور ندارند و با توقف گردش پول از فروش، به شدت از تعطیلی کارخانه و بیکاری کارگران می‌ترسند. اگرچه برخی از تولیدکنندگان پس از اخذ مجوز، برای دریافت ضمانت نامه بانکی در گمرک قشم اقدام می کنند، اما این راه حل موقت خود دو عیب عمده دارد. اولاً نمی توان چنین حجم زیادی از آب را برای ذخیره سازی 100 درصدی با یک بانک فعال برای بخش های بزرگ صنعتی تهیه کرد، ثانیاً این شرایط را برای مدت کوتاهی و در ظرف یکی دو ماه آینده، در واقع حجم حفظ کنید. از وام های بانکی و قبوض پرداخت شده توسط سازنده عبور خواهد کرد.

سازندگان به این نتیجه رسیدند که در یک سالی که رهبر معظم انقلاب اسلامی به «افزایش، حمایت و تجزیه» مزین شده بود، این گونه فعالیت‌ها به وضوح مصداق سنگ‌اندازی بود و به نظر ما، اشاره‌ای به حمایت از سوی ما وجود دارد. مسئولین در اجرای پروژه ها از رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی، وزیر اقتصاد و دارایی، مشاور رئیس جمهور و دبیر شورای عالی بازرگانی و صنعت درخواست می شود قاطعانه اقدام و اقدامات فوری انجام دهند. مشکل را حل کند

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.