خرید چک ولو با % تخفیف ویژه سلام سرما (5)

خرید چک ولو با % تخفیف ویژه -سلام سرما
چک ولو

زیرا در صورت گرفتگی سیفون و یا مسدود شدن لوله های فاضلابی در ساختمان دیگر نیازی به حفاری به منظور رفع انسداد نیست، بلکه می توانید با باز کردن توپی چک ولو لوله را باز کنید. خصوصا اینکه اگر خط لوله فاضلاب به نسبت سیفون آن دارای کمی شیب باشد، احتمال برگشت مواد به داخل ساختمان به دلیل اتفاقاتی همچون سیل و یا بارندگی های شدید بسیار زیاد است. از مزایای این شیر، کاربری بدون صدا و همچنین اصطکاک پایین آن به دلیل کروی بودن مجرابند است. با توجه به این ساختار و عملکرد این نوع از شیر های یک طرفه برای سرویس هایی که در آنها جریان، فشار و سرعت بالایی دارد و ویسکزیته ی سیال بالا باشد مناسب هستند. در نوع عمودي مسير جريان مستقيم است و اين شير بيشتر در جاهائي كه قطع جريان به صورت فوري لازم باشد بكار مي رود. در این صورت می توانید از مزیت دیگر این شیر بهره مند شوید و آن تمیز کردن راحت لوله های فاضلاب مجهز به چک ولو است. از انواع چک ولو فشاری میتوان چک ولو پیستونی و چک ولو کروی را نام برد. نحوه كار اين نوع شيربدين صورت است كه مسير سيال ورودي يك كره را در داخل سيال معلق نگه داشته و سيال از اطراف آن به طرف ديگر مي رود و وقتي كه جريان سيال برعكس شود كره مورد نظر در سیت (seat) خود نشسته كه مانع از عبور سيال به طرف ورودي مي شود.  This post has been c᠎reated ​with the  help of GSA Con tent Gen er ator D emoversion .

، قابلیت باز شدن با کمترین فشار را دارد.

یکی از موارد مهم در انتخاب شیر یک طرفه، بررسی فشار حداقلی (Cracking) است که در طراحی پایپینگ (لوله کشی صنعتی) و انتخاب شیرآلات باید مد نظر گرفته شود. برای آب بند کردن شیر به خط لوله، بعد از نصب پیچ و مهره ها، فلنج ها را به صورت یکی در میان و ضربدری تا زمان آب بندی کامل سفت و محکم کنید. به همین خاطر طراحی های متنوعی برای آن ها انجام شده است. طراحی سیت (seat) بسیار شبیه شیرهای کروی است اجزا این نوع شیر یک طرفه شامل یک پیستون یا یک کره است که به جای دیسک به کار می رود. این نوع چک ولو، قابلیت باز شدن با کمترین فشار را دارد. این قطعه یک حرکت شبه آونگی دارد که در مسیر عبور سیال قرار گرفته و سبب باز و بسته شدن خط جریان می گردد. چک ولو پیستونی از نظر شکل داخلی شبیه شیرفلکهای میباشد که جریان باعث فشار پیستون به طرف بالا و انتقال جریان شده که جهت عکس آن پیستون به طرف پائین آمده و مانع از برگشت سیال به طرف ورودی میشود. چک ولو در دو طرح اساسی به نام چک ولو لولایی و چک ولو فشاری ساخته میشوند که در زیر به توضیح آنها میپردازیم.

شیر یکطرفه دارای دو دهانه بر روی بدنه خود می باشد. در هنگام نصب شیر در نظر داشته باشید که فاصله بین فلنج های شیر و فلنج های خط لوله نباید کمتر از 10 میلیمتر باشد، این مورد به دو دلیل حائز اهمیت است، اول این که بدین صورت پیشانی (فیس فلنج) آسیب نمی بیند، دوما امکان قرار دادن واشر آب بندی به خوبی فراهم می شود. آب بندی به صورت فلز به غیر فلز انجام میگرد. بر روی دریچه این شیرآلات، یک لاستیک آب بند موجود می باشد، که باعث آب بندی هر چه بیشتر خواهد شد. نیروی مورد نیاز برای باز شدن دیسک از حالت بسته، توسط سیال درون سیستم تامین شده و در هنگام قطع شدن جریان سیال، وزن دیسک باعث برگشتن به حالت اولیه خواهد شد. در شرایطی که برای یک دیسک مشکلی یا گرفتگی ایجاد می شود، از طریق دیسک دوم جریان سیال برقرار خواهد بود و با خرابی یک دیسک خط لوله مسدود نخواهد شد. اصل اساسی در طراحی این قطعات مسدود ساختن خط جریان در صورت ایجاد پدیدۀ بازگشت است. این در حالی است که اگر انتخاب نامناسبی داشته باشید، ممکن است این دستگاه به خاطر مقاومت کم و شرایط جریان عملکرد صحیحی نداشته باشد.

در این شرایط سیال از اطراف توپ این شیر عبور کرده و در صورت توقف یا برگشت جریان، به علت وجود نیروی جاذبه کره یا پیستون به پایین می آید. در تمامی سیستم ها و صنایع، خطوطی وجود دارند که باید از بازگشت سیال در آن خطوط جلوگیری کرد، همچنین در برخی از سیستم ها خطوط جهت حرکت سیال بر خلاف جاذبه بوده، به همین دلیل در این صنایع از شیر های یک طرفه استفاده می شود. شیر یکطرفه به صورت اتوماتیک کار می کند؛ بنابراین بیشتر آن ها استم و یا دسته ندارند و اکثر اوقات توسط شخص و سیستم خارجی کنترل نمی شود. این شیرها به صورت اتوماتیک کار می کنند و بیشتر در خطوط جریان هیدرولیک مورد استفاده قرار می گیرند. این شیرها قابلیت تنظیم با سیستم کنترلی یا دستی را ندارند و به شکل اتوماتیک و با فشار سیال باز و یا بسته می شوند. لزوم نصب این شیر در لوله کشی فاضلاب ساختمان کاملا مشخص است.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.