جزئیات برنامه های آستان قدس رضوی برای میزبانی از زائران نوروزی

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی دبیرکل اعیاد ویژه آستان قدس رضوی از برنامه ریزی این آستان مقدس برای میزبانی از 10 میلیون زائر رضوی خبر داد.

عبدالحمید طالبی با اشاره به برنامه های آستان قدس رضوی برای استقبال از نیمه شعبان و نوروز سال 1401 گفت: 2 سال از شیوع کرونا می گذرد. با کمک ایمن سازی های عمومی و رعایت موازین بهداشتی، اکنون در حال سقوط و در شرایط خوبی هستیم. آستان قدس رضوی از این رو آماده پذیرایی از زائران و مجاوران حرم علی ابن موسی الرضا (ع) است.

رئیس مؤسسه علمی و فرهنگی آستان قدس رضوی افزود: حرم مطهر رضوی خود را برای میزبانی از 10 میلیون زائر آماده کرده و بر همین اساس از مهرماه امسال اقدام کرده است. یکی از این اقدامات تشکیل جلسه مشورتی با حضور آستان قدس رضوی نماینده رهبر معظم انقلاب در استان، استاندار، شهردار و … برای اولین بار در آبان ماه بود که به بررسی بیماری ها پرداختند. و بیماری ها مشکلات زائران، نشاط و خانواده; در این نوشتار به کیفیت حج و ترویج حج توجه ویژه ای شده است.

ارائه خدمات باکیفیت به زائران با شعار «همه کارکنان راضی هستیم»

طالبی ادامه داد: با این تعدیل، موضوع اصلی آستان قدس رضوی در برنامه نوروزی «خادمین رضایت» به عنوان «سخنگوی و وعده جاودانه» انتخاب شد؛ یعنی همه امت در هر کجا که هستند. دنیا باید خود را بندگان حضرت رضا (ع) و زائران و زائران بدانند و بهترین خدمات را ارائه دهند.

آستان قدس رضوي دبير كل اعياد ويژه گفت: تشخيص. زیارت به مشهد پشت کردند، عمل کنیم.

رئیس انجمن علمی فرهنگی آستان قدس رضوی ادامه داد: در طول دو سالی که از میزبانی زائران در قطب شمس الشمس محروم بودیم، فرصتی فراهم شد تا آموزش پزشکی مرتبط با کفالت انجام شود. از زائران . . تولیت آستان قدس در ایام الحرام به صورت روزانه و گهگاهی مراسم حج و حضور عاشقان را رعایت می کرد و مواردی که نیاز به اصلاح داشت توصیه ایشان بود.

اجرای 175 برنامه کلان با سامانه اطلاعات جهادی

طالبی گفت: در گروه آستان قدس رضوی 175 برنامه محوری در حوزه های مختلف فرهنگی و تبلیغی با نظام جهادی برگزار شده است که 46 برنامه در حرم، 33 برنامه انجمن علمی و فرهنگی و 25 برنامه در رضوی برگزار شده است. اعتبار. بنیاد. 16 برنامه در بنیاد محصول و هدایا و 55 برنامه در مرکز ارتباطات و رسانه ذکر کرده است.

وی افزود: گذاشتن نوشته های بزرگ و درخشان، پذیرایی صبحانه از 2000 به 3000 در روز، افزایش مهمانسرای ها به 13000 نفر، پذیرایی چای، افزایش ویلچر و زیارت، گل آرایی و بهشت ​​تزئین فضا. احداث و ساخت بیمارستان اورژانس و ساخت درمانگاه سیار در حرم مطهر از جمله اقداماتی بود که برای خدمت رسانی به زائران نوروزی در ایام نوروز در نظر گرفته شد.

آمادگی ویژه سال تحویل در حرم مطهر رضوی

وی ادامه داد: ویژه برنامه ایام سال از ساعت 14:55 در صحن پیامبر(ص) برگزار شد و تا بعد از سال ولادت ادامه داشت.

طالبی همچنین با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده برای حرم رضوی در نیمه شعبان خاطرنشان کرد: نوروز امسال مربوط به عید سعید فطر و میلاد حضرت حجت (عج) و در نهایت است. ماه مبارک رمضان. بنابراین برای این روزها برنامه ریزی های مختلفی انجام شده است.

وی خاطرنشان کرد: به منظور افزایش سقف حرم رضوی و تسهیل در مراسم حج، برخی از قسمت های اداری حرم از روی این چراغ ها حذف شد تا پوشش سقف بیشتری برای زائران فراهم شود.

طالبی با اشاره به تامین و نوسازی بخش‌های مختلف حرم مطهر رضوی برای برگزاری مناسب زیارت نوروزی، گفت: با تاکید آستان قدس رضوی بر تکمیل کارهای تکمیل شده در حرم رضوی قبل از تعطیلات نوروزی ایجاد می‌شود. آرامش و رفاه برای زائران و مجاوران چهار وضو جدید در محل شیخ حر عاملی، شیخ طوسی، دارالرحمه و درگاه امام خمینی (ره) برای ارائه خدمات بیشتر به زائران و مجاوران نصب شده است.

وی همچنین از راه اندازی نمایشگاهی با عنوان «ایستگاه بهار زندگی» در ایام نوروز خبر داد و گفت: این نمایشگاه در حاشیه جاده آیت الله العظمی طبسی رضوی برپا می شود. همچنین تعدادی رویداد دیگر از جمله مطالعات فرهنگی و ادبی با محوریت تولید آثار فرهنگی در دروازه‌های باب الجواد (ع) با حضور ناشران بزرگ و کتاب‌های به نمایش گذاشته شده و 16000 عنوان کتاب در هشت کتاب به نمایش گذاشته شده است. حرم های رضوی در روزهای اخیر.

خبرگزاری ایکنا به نقل از سایت رسمی آستان قدس رضوی، یکی از دغدغه های اصلی آستان قدس رضوی را تولید آستان قدس رضوی، مسکن و حمل و نقل عمومی و برنامه ریزی زیرساختی عنوان کرد و گفت: با همکاری دولت خراسان رضوی . شهرداری مشهد، اداره آموزش و پرورش و بنیاد کرامت رضوی را برای مسکن، حمل و نقل و تأسیسات عمومی طراحی خواهیم کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هزینه اجاره مسکن در دهدشت جوانان را غرق در ناامیدی کرده است.

[ad_1] ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد کشیش جمعه دهدشت گفت: هزینه اجاره خانه در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.