توقف قریب‌الوقوع پروازهای رژیم صهیونیستی به دبی به دلیل اختلافات امنیتی

[ad_1]

رسانه‌های عبری‌زبان از تعلیق قریب الوقوع پروازهای غیرنظامی اسرائیل به دبی به دلیل اختلاف بین دو طرف بر سر مسائل امنیتی خبر دادند.

به گزارش ایسنا، رسانه‌های صهیونیستی گزارش دادند که اسرائیل ممکن است به زودی پروازهای غیرنظامی و مسافربری خود به دبی را به دلیل اختلاف بین دو طرف بر سر مسائل امنیتی متوقف کند.

وب سایت «والا» گزارش داد که به دلیل اختلاف نظر بین آژانس امنیتی «شین بت» اسرائیل و مقامات امنیتی دبی بر سر ترتیبات امنیتی فرودگاه بین‌المللی دبی، همه پروازهای خطوط هوایی اسرائیل به دبی ممکن است از ۸ فوریه متوقف شود.

وب‌سایت صهیونیستی افزود: شاباک و دفتر نفتالی بنت نخست وزیر اسرائیل و وزارتخانه‌های امور خارجه و حمل و نقل با دولت امارات در تماس هستند تا این مشکل را حل کنند.

آژانس امنیتی «شین‌بت» در این باره اعلام کرد که «به دلیل اختلاف نظر با مقامات دبی نمی‌تواند امنیت مناسبی را برای خطوط هوایی اسرائیل در دبی ایجاد کند. اختلافات در سطح امنیتی در دوره اخیر بین دو طرف، مقامات امنیتی اسرائیل را از اجرای مسؤولیت‌های خود در تضمین امنیت پروازهای اسرائیل باز داشته است».

شین‌بت تأکید کرد که «این اختلافات فنی است، نه سیاسی. ما در حال بررسی انتقال پروازهای خطوط هوایی اسرائیل از دبی به ابوظبی هستیم».

با این حال، مقامات بلندپایه رژیم صهیونیستی می‌گویند که عدم توافق در این زمینه منجر به توقف پروازهای شرکت‌های اسرائیلی به دبی از روز سه شنبه 8 فوریه خواهد شد، در مقابل انتظار می‌رود که این امر منجر به توقف پروازهای دو شرکت اماراتی «فلای دبی» و خطوط هواپیمایی امارات به اسرائیل شود.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.