تقویت بارندگی / رانش زمین و بستن راه های روستایی.

[ad_1]

سازمان هواشناسی کشور از بهبود الگوی بارندگی و احتمال رگبار برف و همچنین احتمال بسته شدن راه های روستایی بر اثر برف و طوفان و تندباد خبر داده است.

به گزارش ایسنا. گروه محیط زیست با هشدار سطح لمو اعلام شد: از روز یکشنبه یکم اسفندماه تا دوشنبه (11 اسفند) با بارش شدید باران، برف و برف، رگبار، رعد و برق، وزش باد شدید، برف و مه در کشور پیش بینی می شود.

این شرایط روز یکشنبه در قزوین، زنجان، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، مرکزی، چهارمحال و بختیاری، شمال و شرق خوزستان، جنوب و غرب آذربایجان، در سراسر استان های البرز، گیلان و تهران و دوشنبه در شمال رخ می دهد. خراسان. ، شمال خراسان رضوی، کوهستان و شرق سمنان.

در نتیجه این خطر لغزندگی جاده ها و ترافیک، برف، کاهش دید، سیل احتمالی، مسدود شدن جاده ها برف، تاخیر و احتمال لغو تصادفی پروازها در پی این خطر است.

در پی این هشدار، سازمان حفاظت محیط زیست با داشتن تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ، چراغ های مه شکن و سوخت کافی، پرهیز از فعالیت های کوهنوردی و اسکان عشایر کوچنده و تهیه آذوقه، کمک به حذف برف و همچنین مقابله با خسارات احتمالی، از سفرهای غیرضروری خودداری کرد. و استفاده از آنها را کنترل کنید. مشاوره انرژی

در پی هشدار سازمان هواشناسی مبنی بر تشدید عملیات مه، این گروه هشدار داد. رنگ زرد عملکرد بارندگی را از شنبه (30 بهمن) تا دوشنبه (23 فوریه) همراه با بارش برف، بارندگی، رعد و برق، بارش، باد و دمای پایین اعلام کرد.

این شرایط روز شنبه در استان های لرستان، کردستان، همدان، مرکزی، زنجان، ایلام، کرمانشاه، شمال البرز، تهران، خوزستان، چهارمحال و بختیاری در جنوب آذربایجان، قزوین و آذربایجان شرقی، یکشنبه در اردبیل، گیلان، مازندران رخ می دهد. ، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، البرز، تهران، قم، سمنان، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد، خوزستان، اصفهان، بوشهر، شمال فارس و دوشنبه در مازندران، گلستان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، قم، البر تهران ، سمنان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، شمال و شرق خوزستان، شمال فارس، اصفهان.

در نتیجه این خطر مشکلات ترافیکی، مه، کاهش دید، هموار بودن جاده ها، طوفان برف در جاده های کوهستانی، احتمال پیاده روی، احتمال مسدود شدن راه های روستایی به دلیل بارش برف، تاخیر و کنسلی و احتمال آبگرفتگی خیابان های دوردست. شهرها انتظار نمی رود.

سازمان هواشناسی برای جلوگیری از صدمات احتمالی، احتیاط در سفر، تامین وسایل نقلیه و تجهیزات زمستانی مانند زنجیر چرخ، لامپ و سوخت کافی، عدم تحرک، احتیاط در فعالیت های کوهنوردی، آموزش و تجهیزات آماده امدادی برای برف روبی و غیره. اقدامات حفاظتی لازم به ویژه در کشاورزی برای جلوگیری از خسارت.

به گزارش ایسنا، در این هشدار لمو انتظار می رود سازمان حفاظت محیط زیست به محیط زیست آسیب برساند و خسارت وارد کند. هشدارهای نارنجی برای راه اندازی دستگاه هایی ارائه می شود که مسئول مقابله با موارد مضر هستند. هشدار رنگ زرد همچنین به این معنی است که رویدادهای آب و هوایی رخ می دهد که می تواند سفر و فعالیت های روزانه را مختل کند. این اخطار برای افزایش آگاهی مردم صادر شد تا آنها برای مقابله با حوادث شدید جوی آماده باشند. از سوی دیگر مسئولان نیز متوجه این هشدارها هستند و در صورت لزوم اقدام خواهند کرد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هزینه اجاره مسکن در دهدشت جوانان را غرق در ناامیدی کرده است.

[ad_1] ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد کشیش جمعه دهدشت گفت: هزینه اجاره خانه در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.