ترازو وزن کشی چیست؟

ترازو وزن کشی چیست؟
ترازو شیشه ای

همچنین در بازار ترازو دیجیتالی ایران، انواع مختلفی از برندهای آلمانی ، چینی و کره ای ، کانادایی ، ژاپنی ، سوئیسی و اسپانیایی رقابت می کنند . استفاده از الیسیتورها موجب القاء یا افزایش سنتز متابولیت­های ثانوی به وسیله گیاهان برای حفظ بقاء، مقاومت و رقابت می­شود (8). الیسیتورها ترکیباتی هستند که از طریق القای پاسخ­های دفاعی باعث بیوسنتز و انباشت متابولیت­های ثانوی می­شوند. امروزه با پیشرفت فناوری، روش­های متعددی برای تولید متابولیت­های ثانوی مانند استفاده از الیسیتورها به وجود آمده است. الیسیتور­ها ممکن است با فعال­سازی ژن­های برخی از آنزیم­ها در نهایت مسیرهای بیوسنتزی مختلفی را القاء نمایند و موجب تشکیل متابولیت­های ثانوی شوند. سیر بعلت داشتن ترکیبات ارگانوسولفوره در صنایع داروسازی استفاده شده و داروهای زیادی از آن تهیه میشود. مواد مؤثره سیر شامل دو گروه ترکیبات گوگردی و غیر گوگردی می­باشند. بررسی میزان آلیسین نمونه­های سیر با استفاده از دستگاه HPLC و ستون C18 در طول موج 254 نانومتر، سرعت جریان حلال 1 میلی­لیتر بر دقیقه و فاز متحرک شامل متانول، آب و استونیتریل به نسبت 9 : 41 : 50 با انجام شد. در ادامه 400 میکرولیتر از فاز رویی با فاز متحرک به حجم 1 میلی­لیتر رسانده و مجدداً به مدت 5 دقیقه با سرعت rcf 8243 در دقیقه در دمای 4 درجه سانتی­گراد سانتریفیوژ شد.

ترازو شیشه ای

سنجش میزان سیستئین کل: میزان سیستئین محلول کل به روش گایتوند اندازه­گیری شد (21)، به این صورت که ابتدا 50 میلی­گرم از نمونه گیاهی با 1 میلی­لیتر اسید پرکلریک 5% بمدت 6 دقیقه در سونیکاتور قرار داده شد. سنجش پروتئین محلول کل: میزان پروتئین محلول کل در این بررسی به روش بردفورد تعیین شد (18). به این ترتیب که میزان 25 میکرولیتر از عصاره پروتئینی با 750 میکرو لیتر معرف بردفورد (X1) مخلوط و به مدت 5 دقیقه در دمای اتاق انکوبه شد. بر همین اساس، در این تحقیق با به کارگیری اصول و روش­های زیست­فناوری گیاهی، برای اولین بار اثر سولفات آهن بعنوان منبع گوگرد بر رشد، میزان آلیسین، سیستئین و پروتئین گیاهچه­های سیر بررسی شد. سپس میزان جذب نمونه­ها، در طول موج 595 نانومتر بوسیله اسپکتروفتومتر اندازه­گیری شد. سپس نمونه­ها در دمای 4 درجه سانتی­گراد با سرعت rcf 28980 در دقیقه به مدت 20 دقیقه سانتریفیوژ گردیدند. سپس به مدت 10 دقیقه در دمای 4 درجه سانتی­گراد و با سرعت rcf 12880 سانتریفوژ شده، بعد از اتمام زمان مورد نظر، محلول رویی جمع­آوری و برای سنجش مورد استفاده قرار گرفت.

Con​tent was generat᠎ed with GSA C onte nt G ener​at᠎or Demoversion .

7) ساییده و با سرعت rcf 28980 در دمای 4 درجه سانتی­گراد به مدت 30 دقیقه سانتریفوژ شد (3). سپس فاز رویی در ویال­های کوچکتر تقسیم و ویال­ها در فریزر 80- درجه سانتی­گراد به منظور انجام مطالعات بعدی نگهداری شد. در تیمار 56/5 میلی­گرم در لیتر افزایش معنی­دار وزنِ تر و طول ریشه و میزان سیستئین نسبت به سایر تیمارها مشاهده شد. ترازوی دیجیتال ترمومتردار با طراحی بسیار باریک و سبک به راحتی قابل حمل بوده و با صفحه مستطیلی نسبتا بزرگ دیجیتالی که دارد امکان مشاهده وزن را به راحتی برای شما امکان پذیر می کند. ترازوی خانگی دیجیتال Personal Scale ترازوی دیجیتالی personal scale با طراحی بسیار باریک و سبک به راحتی قابل حمل بوده و جهت ثبات بیشتر دارای پایه های پلاستیکی می باشد که مانع از سر خوردن ترازو بر سطوح سنگی و سرامیکی و غیره می شود. ترازو دیجیتالی personal scale با طراحی بسیار باریک و سبک به راحتی قابل حمل بوده و جهت ثبات بیشتر دارای پا ه های پلاستیکی می باشد که مانع از سر خوردن ترازو بر سطوح سنگی و سرامیکی و غیره می شود. استفاده از ترازوي ديجيتالي personal scale بسیار ساده است، تنها با زدن ضربه کوچک پا بر روی صفحه، ترازو روشن شده و علامت 0.0 را نشان میدهد که در این موقع ترازو آماده اندازه گیری می باشد. This c ontent w as w​ritten by G᠎SA C᠎onte nt Gen​er ator D᠎emov er si on!

معمولا این ترازو ها با بالا رفتن فرد بر روی ترازو به صورت خودکار روشن خواهند شد و اعداد و ارقام یا همان وزن را به صورت دیجیتالی نشان خواهند داد و به صورت خودکار نیز خاموش می شوند. جهت خرید روی خرید پستی کلیک و سفارش را تکمیل کنید. ترازو از قطعاتی تشکیل شده است که با هماهنگ و تنظیم شدن به صورت همزمان و وابسته به یکدیگر عمل توزیع را به نتیجه می رسانند . با استفاده از این عملکرد ، می توانید وزن خود را ذخیره کنید و در روزهای مختلف مقایسه کنید. به­منظور بررسی اثر سولفات آهن بر میزان آلیسین گیاهچه­های سیر، پس از 4 هفته به محیط­های کشت حاوی غلظت­های مختلف سولفات آهن (12/11، 34/ 8، 56/5، 78/2، 39/1 میلی­گرم در لیتر) واکشت شدند. اندازه­گیری رشد ریزنمونه­های سیر: قبل از جمع­آوری، ویژگی­های مورفولوژیکی نمونه­ها بررسی شد. میزان وزنِ تر نمونه­ها با استفاده از ترازو شیشه ای طرح دار ترازو ثبت شد. میزان دقت ترازو را بر اساس گرم در کاتالوگ آن ثبت میکنند. حافظه: نوعی از ترازوهای دیجیتال که مدرن و پیشرفته هستند میتوانند وزن کشیهای قبلی را در حافظه خود به ثبت برسانند تا اگر آنها را فراموش کردید نگران نباشید. هم چنین فعالیت­ آنزیم­هایی نظیر سوپراکسید دیسموتاز و پراکسیدازها در چنین شرایطی دستخوش تغییر می­شود.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.