تحدید اختیارات سازمان زندان – ایسنا

[ad_1]

رئیس سازمان زندانهای دولتی با تصویب قوانین اتحادیه مانند قانون حمایت از مصرف کنندگان و قانون اصلاحات اتحادیه کارگری دست به گریبان بوده است تا دهه 1970 کنترل مؤثرتری بر کشف جرم در بازار داشته باشد و حتی در اینجا تحقیق کند. او ندارد.

به گزارش ایسنا، قانون انجمن های صنفی در سال 1382 تصویب و در سال 1392 تحت عنوان «قانون اصلاح نظام صنفی» اصلاح شد. آن قانون رئیس هیئت مدیره زندانها او معتقد است که این امر قدرت گروه را در بازار محدود می کند. احمد اصانلو در آغاز نوروز 1401 اظهار داشت که تأسیس سازمان زندانهای دولتی و تأسیس آن توسط مجلس سنا به اوایل دهه 1970 در اقتصاد ویژه اقتصادی و اجتماعی باز می گردد که پس از پایان سال 1970 جنگ به دنبال داشت. در این شرایط بود که مجمع تصمیم گرفت کنترل بازار را از نظر نظارتی از قوه قضائیه گرفته و به دولت ارائه کند. پیش از این تصمیم رسیدگی به تخلفات بازار در صلاحیت محاکم اسلامی بوده و طبق روال متعارف پرونده هایی تشکیل شده و دادسراها تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند. نظارت بر بازار یا مقررات بازار

به گفته رئیس سازمان زندانها، با اصلاح قانون صنفی در سال 92، سه وظیفه اصلی اتحادیه که شامل نظارت بر بازار، رسیدگی و کشف جرائم کیفری و مابقی دستگاههای اجرایی است لغو شده است. فقط لغو شد “تحقیقات سوء استفاده” که اقدامات را تشویق می کرد، به یک نهاد قضایی تبدیل شد.

یکی از شکایت های رئیس کمیسیون زندان های دولتی این است که در شرایط کنونی که وی آن را “جنگ اقتصادی” توصیف کرد، تلاش اتحادیه برای تضعیف نقش خود ناکام مانده است.این گروه بازی می کند. اسانلو معتقد است که وضعیت اقتصادی کشور در دهه 80 خوب بود و هنوز با تحریم های شدید مواجه نشده ایم، بنابراین قانون «ساختار تشکیلاتی» قانون خوبی است، اما اکنون که دشمن به کشور هجوم می آورد، تنها یک دولت وجود دارد. نقش بازی کن. گروهی از تعزیرات است.

اکنون مبنای ورود بازار زندانیان به بازار بند 19 قانون زندانهای کشور از طریق شعب سیار نیز وجود دارد.

در بند 19 قانون زندان‌های کشور آمده است: مدیران کل استان‌ها و شوراهای محلی می‌توانند در صورت لزوم به بازرسان و مأموران نظارتی از طریق تلفن به شعب مختلف مراجعه کنند. اتحادیه در این شعب فعالیت خواهد کرد، در بند (10) این آیین‌نامه با اطلاع مسئولان زندان‌های دولتی و انجمن‌های نظارتی می‌توانند فعالیت دو انجمن را از طریق تلفن همراه انجام دهند.

در برخورد با تخلفات نیز مشکلاتی برای تعزیر وجود دارد، مثلاً در بند 72 قانون کار آمده است که اگر خشونت به بیش از 494 هزار تومان برسد، دیگر تحت کنترل دولت تعزیرات نیست. و هیئت مدیره در منطقه راحتی راه اندازی شده است، باید از آن مراقبت کند. این کمیسیون متشکل از یک نماینده زندان، یک نماینده جامعه مدنی و یک نماینده وزارت صمت است و تحقیقات به صورت کمیته در حال انجام است. خود کمیسیون می تواند سیستم را به چالش بکشد زیرا بسیاری از پرونده ها به دلیل تعداد زیاد اعضای هیئت مدیره و دلایل دیگر قابل حل نیست.

تبصره 2: در ماده 72 قانون نظام صنفی آمده است: رسیدگی اولیه به تخلفات طبق مقررات 57 (گرانی)، 58 (خرید)، 59 (کلاهبرداری)، 60 (احتکار) و 63 (غیر انطباق) اجرای قوانین قیمت گذاری و توزیع. ). ) در مواردی که شاکی شکایت کرده یا گزارش داده است که Insifeto بیش از 3000 روپیه (3000000) نقض کرده است.

مبناي مذكور هر ساله بر اساس تورم سالانه با پيشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت با تصويب شوراي اجرايي قابل تغيير است.

در صورت درخواست هر یک از طرفین، کمیته استیناف متشکل از یکی از روسای شعبه تجدیدنظر اداره زندانهای دولتی، نماینده صنف شهرستان و نماینده اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بررسی خواهند کرد. موضوع. نمایندگان جامعه مدنی و اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان در کمیته دعاوی مربوط به هر پرونده باید از جمله نمایندگان ذکر شده در هیأت اول پرونده باشند.
اولین جلسه کمیته رسیدگی به شکایات به صورت آنلاین و با حضور هر سه عضو برگزار می شود و رأی وحدت رویه دو رأی موافق است.

رئیس هیئت مدیره زندانهای کشور در پایان ابراز امیدواری کرد که با نامه نگاری به سروان و ارائه مطالبی که به آنها ارائه می شود، بتواند مسئولیت های قبلی سازمان از جمله نظارت، شناسایی و بازرسی و مقابله موثر با سوءتغذیه را احیا کند. فرصت

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.