بوریس جانسون به امارات و عربستان سعودی سفر خواهد کرد

[ad_1]

نخست وزیر انگلیس روز چهارشنبه به عربستان سعودی و امارات متحده عربی سفر خواهد کرد تا از کشورهای حاشیه خلیج فارس بخواهد تولید نفت خود را افزایش دهند.

بوریس جانسون، نخست وزیر امارات متحده عربی، در بیانیه ای گفته است که امارات متحده عربی و عربستان سعودی به دنبال استقلال از روسیه از روسیه برای نفت و گاز، بهبود تولید انرژی و هماهنگی اقدامات نظامی و حمله روسیه به اوکراین هستند. “به گزارش گاردین.

این اقدام جنجالی که تنها چند روز پس از کشتار بی‌سابقه 81 نفر در عربستان سعودی صورت گرفت، اعتراض قانون‌گذاران بریتانیایی و گروه‌های حقوق بشری را برانگیخت.

جانسون قرار است با ولیعهد آینده امارات متحده عربی، محمد بن زاید دیدار کند و سپس به عربستان سعودی سفر کند و با محمد بن سلمان، ولیعهد این کشور دیدار کند. انتظار می‌رود که وی با مقامات روسیه درباره افزایش عرضه انرژی در خلیج فارس و همچنین همکاری‌های بین‌المللی برای افزایش فشار دیپلماتیک و اقتصادی بر ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه گفت‌وگو کند.

جانسون در بیانیه‌ای گفت: «بریتانیا در حال گسترش مشارکت بین‌المللی جدید خود برای مقابله با چالش‌های جدیدی است که با آن روبرو هستیم». جهان باید خود را از نیروگاه برق آبی روسیه جدا کند و امارات و عربستان سعودی شرکای بین المللی بزرگی در انجام این کار هستند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.