بهانه ائتلاف سعودی برای هدف گیری بنادر یمن در پی توقیف کشتی اماراتی

[ad_1]

ائتلاف سعودی برای انصارالله یمن خط و نشان کشیده و آنچه آن را “ربودن کشتی تجاری روابی در آب‌های بین‌المللی” خوانده را بهانه‌ای قرار داده است برای هدف گیری بنادر یمن. این ائتلاف، توقیف کشتی اماراتی را اقدامی برنامه‌ریزی شده از سوی انصارالله دانسته و درحالی مدعی است که این کشتی باری بوده که انصارالله تصاویری از سلاح‌های موجود در این کشتی را منتشر کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روسیا الیوم، سرلشکر ترکی المالکی، سخنگوی ائتلاف سعودی گفته است: حوثی‌ها (انصارالله) باید کشتی روابی را از بندر الصلیف با تمام محموله‌اش که “ماهیت انسانی و غیرنظامی” دارد، آزاد کنند.

او این گونه حملات و تجاوزات آتی ائتلاف را توجیه کرده است که در صورت عدم محقق شدن این مساله، بنادر به عنوان اینکه از آنجا “عملیات ربودن و دزدی مسلحانه” انجام شده، اهداف نظامی مشروع برای ائتلاف طبق قوانین بین‌المللی انسانی و قوانین دریانوردی خواهند بود.

این سخنگو با دروغ‌پردازی‌هایی مدعی شد: “اجرای عملیات دزدی دریایی و ربایندگی از بندر الحدیده برای رهگیری کشتی تجاری در گذرگاه دریایی بین‌المللی بوده که نقض علنی اصول قوانین بین‌الملل انسانی و قوانین دریانوردی است زیرا “روابی” یک کشتی تجاری است که حامل تجهیزات میدانی ویژه برای راه اندازی بیمارستان‌های میدانی سعودی در جزیره سقطری بعد از پایان ماموریت انسانی‌اش بود و نجات جان یمنی‌ها بوده است.”

او این گونه ادعاهایش را ادامه داد: “احکام قوانین بین‌المللی انسانی و معاهده “سان ریمو” در نزاع‌های مسلحانه در دریا و توافقات سازمان ملل آزادی دریانوردی و تجارت جهانی در گذرگاه‌های دریایی و آبی تضمین می‌کنند و اقدامات اخیر امنیت گذرگاه‌های آبی را از بین برده و تهدیدی مستقیم بر دریانوردی و تجارت جهانی است.”

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هزینه اجاره مسکن در دهدشت جوانان را غرق در ناامیدی کرده است.

[ad_1] ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد کشیش جمعه دهدشت گفت: هزینه اجاره خانه در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.