بزرگترین چالش آموزشی در استان قزوین چیست؟

[ad_1]

ایسنا/ قزوین مسئول آموزش و پرورش استان قزوین گفت: آمار بازمانده از تحصیل در استان قزوین کم است و اگر همه مسئولان در زمینه آموزش کمک کنند، امکان تحصیل در درصد بسیار کمی از این کودکان فراهم می شود. با گذشت زمان. «چالش اصلی که ما با آن روبرو هستیم، شناسایی این کودکان است که اغلب جزئیات دقیق مبدا و مکان را ندارند.

نقی سیاهکالی مرادی در جلسه شورای آموزش و پرورش قزوین که امروز 24 اسفندماه در استانداری قزوین برگزار شد، تصریح کرد: اهمیت آموزش و پرورش بر هیچکس پوشیده نیست، بر اصل دسترسی و نظارت بر اساس این قانون تاکید شده است. از تمامی ابزارها برای ایجاد، ارتقاء و تامین فضای آموزشی و تسهیل فعالیت های مدیریتی استفاده شود.

وی افزود: این قانون 22 ماده دارد که هر کدام قوانین خاص خود را دارد، بند 8 این قانون شامل کودکان بازمانده از تحصیل می شود، آموزش و پرورش باید همه را آموزش دهد و هیچکس نتواند ترک تحصیل کند، زیاد است. دلایل ترک تحصیل می تواند به فقر اقتصادی، فقر فرهنگی، کودک آزاری، خردسالان بدون همراه و کودکان کار اشاره کند.

رئیس هیئت مدیره آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: انصاف در آموزش و پرورش فرصتی است که همه بچه ها با آموزش یکسان ثبت نام کنند، بنابراین حتی اگر یک دانش آموز به مدرسه نرود، بار دیگر در برخی مدارس شاهد دانش آموزان مقطع ابتدایی هستیم. دست کشیدن.”

وی گفت: ما در حوزه تعلیم و تربیت در استان به دنبال تقویت مدارس باکیفیت هستیم تا کیفیت مدارس برای تحقق اهداف نظام تعلیم و تربیت و هر چه بیشتر ارائه آموزش با کیفیت ضروری باشد.

سیاهکالی گفت: آموزش و پرورش سیستم سختگیرانه ای دارد که دانش آموز را جذب می کند، 13 مدرسه در استان داریم که یک دانش آموز دارند، در واقع یک معلم استخدام کرده ایم تا هیچ دانش آموزی از تحصیل باز بماند.

وی خاطرنشان می کند: متوسط ​​کفالت همه بازمانده ها یکی از عوامل موثر بر آموزش و پرورش قزوین است که در حال حاضر 67.99 درصد دانش آموزان مقطع ابتدایی شاغل هستند که تامین آن برای آنها بسیار سخت است.

مسئول آموزش و پرورش استان قزوین یادآور شد: با توجه به اینکه آمار بازمانده از تحصیل در استان قزوین کم است، اگر همه دستگاه ها در زمینه آموزش کمک کنند آموزش و پرورش در دسترس خواهد بود، تعداد زیادی از این بچه ها در حوزه آموزش و پرورش هستند. زمان کوتاه.

وی بیان کرد: بزرگترین چالش پیش روی ما شناسایی این کودکان است، اکثر این کودکان اطلاعات شخصی و مکانی دقیقی ندارند، بسیاری از این دانش آموزان مشکلات اقتصادی و پزشکی دارند و اگر بتوانیم همکاری و همیاری بین آنها را فراهم کنیم. ارگان های ذیربط، برخی از مشکلات آنهاست.» او بلند خواهد شد.

سیاهکالی مرادی یادآور شد: اگر بازمانده ها مشکل مالی داشته باشند با کمک خیران و دستگاه های اجرایی مشکلات آنها را حل می کنیم، سعی می کنیم تا جایی که بتوانیم این مشکل را حل کنیم، به عنوان مثال سال گذشته بودجه هایی برای غنی سازی دانش آموزان فراهم کردیم. . و کتاب. «ما نمی توانیم کتاب را بخریم.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.