برش لیزر مس و مزایای آن (5)

برش لیزر مس و مزایای آن
برش لیزر مس, دستگاه برش لیزر مس

این فلزات خاصیت بازتاب اشعه بسیار زیادی نسبت به فلزات آهنی دارند. قدرت بازتاب این مواد در حالتی که فلز حرارت دیده و گرم شده، به شدت افزایش یافته و به محض ذوب شدن به شدت کم می شود؛ در نتیجه قدرت بازتاب اشعه لیزر مس در حالت مذاب از 70% برش مس با لیزر کمتر می شود. ضخامت ای بالای 60 میلیمتر و کمتر از 600 میلیمتر را ورق های فوق سنگین می نامند. در واقع در هنگام استفاده از گاز اکسیژن، اکسید مس تشکیل شده بر روی سطح فلز باعث کمتر شدن قدرت بازتاب آن می شود. با برش لیزری مس مزیت های بسیار زیادی ایجاد می گردد که این مزیت ها باعث شده تا دیگر روش های سنتی مورد استفاده قرار نگیرند و منسوخ شوند. این شرکت  از ابتدای شروع به فعالیت خود در زمینه برش لیزر همواره بهترین و مدرن ترین تجهیزات و دستگاه های لیزری را به کار گرفته است و البته با توجه به تعرفه های مناسب توانسته هزینه های مشتریان را نیز برای برش تا حد زیادی بکاهد. همچنین در دستگاههای 2 کیلووات برش لیزر فایبر که براحتی ضخامت های 20 میلیمتر برای آهن معمولی و ضخامت 6 میلیمتر برای استیل را برش می دهند، حداکثر ضخامت برای برش لیزری آلومینیوم به 6 ملیمتر، حداکثر ضخامت برای برش لیزر مس به 3 میلیمتر و حداکثر ضخامت برش برای برش لیزر برنج نیز به 3 میلیمتر محدود می شود.

دستگاه برش لیزر مس

گپ برش یا کرف (Kerf): خط برش یا گپ برش پدیده ای است که هنگام برش لیزر ایجاد می شود و مقداری از متریال بعد از برش ذوب شده یا آب می شود. اگر اپراتور اطلاعات کافی در زمینه کار با این متریال ها ندارد بهتر است با دیگر متخصصان مشورت کند و یا از کار بر روی آن ها صرفه نظر کند. متاسفانه برخی از اپراتور ها بعد از مدتی که این دستگاه برایشان عادی می شود، این نکته مهم را رعایت نمی کنند. برش لیزری مس در مقایسه با روش های سنتی برش فلز، دقت کار را بسیار افزایش داده است و با سرعت بیشتری انجام می شود و می توان گفت که بسیار پیشرفته تر و بی دردسرتر صورت می گیرد. بعد از آنکه اپراتور طرح مورد نظر را برای برش به کامپیوتر دستگاه برش لیزر مس وارد نمود این دستگاه به صورت تمام اتوماتیک ورق های قرار داده شده بر روی دستگاه را با دقت برش میدهد که در حین برش کوچکترین خطایی رخ نمیدهد و برشی بدون نقص و بدون تو رفتگی ایجاد خواهد شد.

برش لیزر مس

رفع ضایعات برش آهن، هزینه بسیار زیادی را برای آن مجموعه ایجاد می کند؛ اما برش لیزری فلزات به دلیل آن که بسیار دقیق و بدون مشکل انجام می شود، ضایعات ناشی از برش را به حداقل رسانده است. ضمنا برای اینکه قطعه برش خورده بدون پلیسه و تمیز برش بخورد از یک موتور برای پخش حرارت به اطراف بهره میبرند. استفاده از این تکنولوژی پیشرفته باعث می گردد تا میزان خطای کار کمتر شود و همین طور شما را قادر می سازد تا بتوانید طرح های پیچیده تری را بر روی قطعه خود ایجاد کنید. استفاده از برش لیزری مزایای متعددی در پی دارد که از جمله این مزایا می توان به انعطاف پذیری زیاد برای پارامترهای پردازشی را عنوان کرد و همچنین می تواند برای هندسه های پیچیده با ابعاد مختلف استفاده شود. روش برش لیزر مس به این صورت است که با استفاده از لیزر نقاط تحت تابش به دمای ذوب یا تبخیر رسیده لذا مس برش میخورد. روش های دستی به هیچ وجه از لحاط دقت قابل مقایسه با برش لیزر مس نیستند.

Con᠎te nt h as  been gen​er at ed wi th G SA C​ontent᠎ Gen᠎er​ator ​DE᠎MO!

حکاکی بر روی ورق برنجی بر اساس طرحی انجام میشود که مشتری نیاز دارد و در این مرحله مشتری نسبت به نیاز خود طرحی را به مراکز برش لیزر ارائه میدهد تا بر روی ورق حک شود. قیمت بالای این ورق های فلزی باعث شده تا شرکت هایی که در زمینه برش فلز مس فعالیت میکنند دقت بیشتری در هنگام برش به خرج دهند تا امکان بروز هر گونه مشکل برای ورق های برنجی به حد اقل خود برسد. هیچ نوع دستگاه برش لیزر فایبری در این دسته نمی تواند خدمات برش لیزر فلز را ارائه دهد. اما دستگاه های برش لیزر نیز در صورتی میتوانند برشی بی نقص را انجام دهند و همچنین مزیت های دیگری را نیز بوجود آورند که از نوع پیشرفته و مدرن باشند. در مطلب بالا به این موضوع اشاره شد که با استفاده از تجهیزات و دستگاه های مدرن و پیشرفته از بروز هر گونه نقصی در هنگام برش جلوگیری به عمل می آید اما این تنها مزیتی نیست که با استفاده از این تجهیزات ایجاد میشود و مزیت های دیگری را نیز به همراه دارد. در زمان های قدیم برش استیل را با استفاده از ابزارآلات مکانیکی، لوازم دستی و روش های سنتی انجام می دادند؛ اما امروزه با پیشرفت تکنولوژی از روش هایی مانند برش لیزر استیل استفاده می شود.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.