بحران خشکی بر مشهد حاکم است/ کاهش 40 درصدی سد مشهد

[ad_1]

ایسنا/ خراسان رضوی رئیس هیئت مدیره آب و فاضلاب مشهد گفت: کسری آب دوستی نسبت به سال گذشته 36 درصد کاهش، سد طرق 43 درصد، سد اردک 47 درصد، سد کارده 46 درصد کاهش و به طور کامل کم آبی شد. منابع سد مشهد 40 درصد کاهش یافته است.

حسین اسماعیلیان ادامه می دهد: در سال 1399 مصرف آب مشهد به 243 میلیون مترمکعب رسید که این میزان در سال 1400 به 260 میلیون مترمکعب رسید و پیش بینی می شود در سال داخل، میزان آب نزدیک به هشت افزایش یابد. درصد در واقع علاوه بر بحران آب در مشهد، قیمت مواد غذایی نیز افزایش یافته است که گاها به دما نیز مرتبط است.

وی افزود: سال گذشته با وجود بارندگی های شدید سال گذشته، تقریباً 36 درصد از آب مشهد را از سدها و 64 درصد دیگر را از آب های زیرزمینی برداشت کردیم، اما در سال جاری در اثر کاهش سدها این میزان 70 درصد است. آب های زیرزمینی. ” و 30 درصد از سدها را تشکیل می دهد.

رئیس شرکت آب و فاضلاب مشهد ضمن پرداختن به موضوع کم آبی در اوج مصرف و تابستان سال آینده در مشهد، گفت: تقاضای آب در پایتخت مشهد به 13 هزار لیتر در ثانیه رسیده است اما حجم مشهد. آب نقاط مختلف از 10 هزار لیتر فراتر نمی رود و برای غلبه بر پیک آب شرب در مشهد با 2500 لیتر در ثانیه کمبود مواجه هستیم.

اسماعیلی ادامه داد: با آماری ساده باید به این نکته اشاره کرد که مصرف آب مشهد در دوره مصرف از یک میلیون و 123 متر در روز فراتر می رود که هم اکنون حدود 900 مترمکعب قابل ارائه و تحویل است. شهر مشهد با مساحت 223 هزار متر مربع در روزهای آینده همه روزه با کمبود آب مواجه خواهد شد.

وی افزود: با وجود شرایط سخت، توزیع مواد غذایی خط قرمز تصفیه آب مشهد بود و اجرای طرح پیامبر اکرم (ص) در ماه های آینده از برنامه های این شرکت بود.

اسماعیلیان در روابط عمومی آب و فاضلاب خود به دقت بررسی کرده است که سد دوستی و ترکمنستان چگونه در تامین آب شرب و آب شرب همکاری کرده اند و به چند نقطه عطف رسیده اند. برای غلبه بر پیک تراز آب مشهد در تابستان امسال باید میزان بازدهی به پنج متر مکعب در ثانیه برسد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.