بحران ترافیک در تهران بلافاصله حل نشد

[ad_1]

با گذشت بیش از پنج ماه از اصرار رهبر معظم انقلاب اسلامی برای یافتن راه‌حل‌های علمی برای مشکلات ترافیکی شهر تهران، بررسی‌های پلیس حاکی از آن است که هنوز امکان آن وجود ندارد و نباید «اقدام ویژه‌ای» در این زمینه از سوی سایر دستگاه‌های مسئول در این زمینه صورت گیرد. عملیات آنها پارکینگ برگشت تهران.

به گزارش ایسنا. 26 آبان سال گذشته رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با جوانان و دانشمندان از وضعیت ترافیکی شهر تهران انتقاد کردند. انجام دادن آنها گفتند: “وسایل نقلیه موتوری یک مشکل در زندگی است.” از این گوشه تهران به آن طرف می روی، یک ساعت، یک ساعت و یک ربع باید با این مشکلات رانندگی کنی؛ خوب، این یک راه حل دارد. راه حل ها را باید از طریق علم یافت».

به دنبال این دستورات جلسات مختلفی در خصوص گره های ترافیکی برگزار شد و در این بین پلیس یکی از اولین دستگاه هایی بود که اقدام به تجمع کرد. اضطراری در این صورت راه اندازی کنید. این جلسه به ریاست سردار رحیمی، فرمانده انتظامی تهران و سایر روسای پلیس ویژه پایتخت از جمله پلیس راهنمایی و رانندگی تهران برگزار شد. در جلسه 28 آبان بر استفاده از تمامی وسایل حمل و نقل و عملکرد پلیس پایتخت برای تسهیل تردد در شهر تهران تاکید شد. همچنین تاکید شد که استفاده از زور توسط سایر گروه ها به ویژه تهران برای کاهش ترافیک در تهران در دستور کار قرار دارد.

همکاری با یک محیط مدیریت ترافیک منسجم

در این جلسه همچنین مقرر شد علاوه بر اقدامات انجام شده در حوزه کنترل ترافیک- ترافیک و مسیرها، علل و عوامل افزایش ترافیک در پایتخت و راهکارهای مقابله با آن در دستور کار پایتخت قرار گیرد. نیروی پلیس. دفتر تحقیقات تحقیقات. در این مراسم سردار رحیمی همچنین تاکید کرد: موضوع ترافیک نیاز به همکاری و همکاری سایر دستگاه‌ها دارد که در آن به تشریح فعالیت‌های دستگاه‌های مختلف می‌رسد و به اطلاع آنها می‌رسد که انتظار داریم همه مأموران و ادارات با آنها همکاری کنند. کار “کاهش و رفع دغدغه های مردم در این حوزه.”

وی همچنین درباره تاکید استاد مبنی بر انجام اقدامات علمی برای مقابله با تردد بیان کرد: . وی ادامه داد: همچنین تجهیزات لازم را طبق قانون توسط دستگاه‌های مختلف جمع‌آوری کرده و پس از جلسه اضطراری برای آنها ارسال کرده‌ایم.

نیاز به یک تصمیم اساسی برای حل معضل ترافیک تهران

سردار سید کمال هادیان فر، رئیس نیروی انتظامی کشور نیز در گفت و گو با ایسنا، بر لزوم انجام اقدامات مناسب برای رفع معضل ترافیک تاکید کرد. او گفت وی گفت: باید در مورد ترافیک تهران تصمیمات اساسی گرفته شود. کار منظم در زمینه تنظیم هوای پاک نیز باید تسریع شود و حذف خودروهای قدیمی در راس امور قرار گیرد.»

چهار روز پس از رهبر معظم انقلاب اسلامی، سردار حسین اشتری فرمانده کل کشور در خصوص نحوه برخورد با تراکم ترافیک صحبت کرد و در برنامه آموزشی زمستانی پلیس در این خصوص صحبت کرد. گفتمقام معظم رهبری در این دیدار به مسائل ترافیکی پرداختند و تاکید کردند که این مشکل به صورت علمی قابل حل است. نیاز ما به مدیران کشور این است که ما را در اجرای طرح های جدید با استفاده از تکنولوژی روز دنیا برای کاهش ترافیک و کاهش تصادفات و تلفات انسانی یاری دهند. مشکلات ترافیکی در شهرهای بزرگ و تهران قابل حل است و انشالله نیروی انتظامی این روند را با شروع اطلاعاتی و با کمک سایر دستگاه های ذیربط ادامه خواهد داد.

ترافیک تهران و علائم فاجعه اداری

در پی این تلاش ها یا اقدامات مشخصی که سایر دستگاه ها در زمینه تردد خودروها انجام دادند و یا اقداماتی که می توان انجام داد نتیجه نداد و تا این لحظه پس از گذشت بیش از 100 روز و در اسفندماه به روال عادی خود ادامه داد. 7 که همچنان آماده است. باران بارید و تهران بار دیگر گرفتار ترافیک شد. حرکتی که شهرداری تهران را مجبور به تجمع می کند اضطراری برای رسیدگی به این پرونده و انتقاد از برخی اعضای شورای شهر تهران، احمد صادقی، رئیس کمیسیون راستی آزمایی و فناوری مجلس؛ وی ترافیک امشب تهران را یک فاجعه اداری و در هشداری عنوان کرد او گفت وی افزود: ترافیک پایتخت در فصل بارندگی پیچیده‌تر شده است و این نگرانی‌ها را در مورد اینکه در صورت وقوع بحرانی مانند زلزله در تهران چه اتفاقی می‌افتد را افزایش می‌دهد. وی ادامه داد: بنابراین برای مقابله با روزهای بارانی و رفع معضل ترافیک با استفاده از فناوری‌ها و فناوری‌های جدیدتر نسبت به گذشته، نیاز به اقدامات مناسب است و امیدواریم مسئولان شهری در این زمینه حرف اول را بزنند. بار ششم.»

صادقی در ادامه با انتقاد از این اقدام گفت: ترافیک در فصل بارندگی بارها موضوع بحث و تذکر بوده است اما متاسفانه تا به امروز مشکل حل نشده بلکه پیچیده تر شده است. متاسفانه راه بندان دیروز (17 اسفند) یک فاجعه مدیریتی بود که شهروندان زیادی را به کام مرگ کشاند. تذکر من به شهردار تهران این است که باران و برف این روزها باید زنگ خطر و تجهیزات آموزشی برای روزهای مهم باشد نه اینکه بحرانی شود، این روزها نیاز به مدیریت پیچیده شهری و مدیریت شهری زیرک از اوست. از قبل بشنوید این روزها تنها تعداد انگشت شماری از خدمات رسان مانند معاون بخشداری و پلیس راهور به آن پیوسته اند. در حالی که این امر مستلزم کار فنی قابل توجهی است، همانطور که در مواقع بحران، ایجاد ستاد بحران، همه باید در حل ایمن بحران نقش ایفا کنند.»

این اظهارات را می توان آخرین انتقاد از وضعیت ترافیکی پایتخت تلقی کرد و حتی گره ترافیکی 1400 روز گذشته تهران نیز هیچ رصدی از سوی مسئولان و مدیران شهری را در پی نداشته است.

اما در اوایل سال 1401 تصمیم به بازگشایی مدارس و دانشگاه ها بر تراکم ترافیک و افزایش ترافیک پایتخت به ویژه در صبح به گفته سردار محمدحسین حمیدی، یکی از مقامات ارشد پلیس راهور تهران تاثیر گذاشت. ترافیک 30 درصدی بامداد در خیابان های پایتخت اعلام شد گفتبر اساس برآوردهای ما، ترافیک صبحگاهی در خیابان‌های تهران تقریباً 30 درصد افزایش یافته است.

اما با اعلام افزایش ترافیک در شهر تهران، هیچ اقدام علمی برای رفع معضل ترافیک صورت نگرفته است و حتی در اتفاقی شگفت انگیز، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصمیم به برگزاری دیدنی ترین و سودآورترین جشنواره سال گرفته است. نمایشگاه کتاب در مسجد تهران هر چند یک قدم دیگر تقابل پلیس سقوط کرده اما از انتهای آن طرف سنگین به بار است و خیابان در جاده تهران در شهر تهران و ترافیک در زمان نمایشگاه.

در عین حال و در حالی که بسیاری از کارشناسان از احتمال افزایش ترافیک در روزها و ماه های آینده صحبت می کنند، هنوز هیچ راه حل علمی برای این مشکل وجود ندارد که بسیاری از افراد نیز از آن مطلع هستند. این در حالی است که برخی از دستگاه های مورد استفاده پلیس نشان می دهد که آنها مسئول مقابله با تراکم ترافیک هستند و یا حداقل در افکار عمومی هیچ نشانی از آن وجود ندارد. حتی داخل ملاقات هیئت کنترل ترافیک به ریاست رئیس جمهور پس از هشت سال در تاریخ 23 اسفند، بر اساس گزارش های منتشر شده و مواردی از جمله تصادفات وسایل نقلیه، رعایت توصیه های ایمنی ترافیکی، ایمنی خودروها و مقررات، موضوع ترافیک را جدی نگرفته است. آموزش مدنی، … تمرکز بر جلسه اول شورای کنترل ترافیک.

شکایت پلیس: اتفاق خاصی نیفتاده است!

با گذشت بیش از پنج ماه از دستور رهبر معظم انقلاب اسلامی (ایسنا) آخرین اقدامات مراجع مختلف برای حل بحران ترافیکی تهران از سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی پایتخت. وی به ایسنا گفت: انشاالله دستگاه های دیگر وارد عمل شوند و در واقع به وظایف خود عمل کنند. تا آنجا که به پلیس مربوط می شود، تا کنون اتفاق خاصی نیفتاده است.»

فرمانده انتظامی تهران با ابراز تاسف از بی کفایتی برخی مراجع در این زمینه گفت: به همه دست اندرکاران در اقشار مختلف اعلام می کنم که با تبلیغات و خشونت کاری نمی توان کرد. مردان باید آشکارا از جنبه های مختلف مانند ترافیک، مزاحمت عمومی و غیره در میانه میدان حضور داشته باشند تا به این موضوع رسیدگی کنند. با دو عنوان و مکالمه، ممکن است تا بیست روز و یک ماه طول بکشد، اما بعد مردم خواهند دید. بنابراین همه افسران باید سر کار بیایند و گام های ملموس و معمولی بردارند.»

با شرایط فعلی مشخص نیست که آیا راه حل علمی برای معضل ترافیک وجود دارد یا خیر؟ اقداماتی که تاکنون برای کنترل ترافیک انجام شده است، اگرچه در مقاطعی موثر بوده است، اما اکنون باید با اجرای روش های علمی جدید و همه دستگاه ها، مشکل ترافیک شهری مانند تهران حل شود. اقدام به. در نتیجه این مسائل که از سوی برخی مسئولان نادیده گرفته شده است، امکان تبدیل تهران به پارکینگ بزرگ در مواقع ضروری وجود دارد.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.