اینجا همه چیز زنده است، نه نقاشی

[ad_1]

ایسنا/ چهارمحال و بختیاری دنیایی که ما در آن زندگی می کنیم پر از شگفتی ها، عقل، زیبایی ها و شگفتی هایی است که فقط می توانیم از کنار آنها عبور کنیم، در حالی که اگر کمی مراقب آنها باشیم، خواهیم دید که هر یک از این شگفتی ها دیدنی است. موجودات زیبا و کانال هایی برای مدیتیشن.

به گزارش ایسنا، اگر می خواهید ساعتی را دور از هیاهو بگذرانید و به صدای آب و پرندگان علاقه خاصی داشته باشید، ساعتی را در نزدیکی لاگوس بگذرانید تا از فضا لذت ببرید.

تالاب ها و پرندگانی که شگفتی های طبیعت هستند، پرندگانی که مکانی را برای زندگی امن انتخاب می کنند و اگر ساعت ها به آن ها نگاه کنید، باز هم کم هستند.

مناظر زیبا و مناظر زیبای استان را با ما بشناسید، از بهترین مناظر لذت ببرید، این سفر آنقدر لذت بخش است که هیچکس پشیمان نخواهد شد.

تالاب چغاخور

تالاب بین المللی چغاخور در منطقه چغاخور شهرستان بروجن و در مجاورت خیابان خوزستان واقع شده است، این باتلاق حدود 2300 هکتار وسعت دارد و یکی از بهترین و بزرگ ترین تالاب های استان و کشور است.

این منطقه دارای فصل مرطوب تابستان و زمستان است و یکی از ییلاق های چهارمحال و بختیاری است که از پاییز تا بهار سالانه هزاران پرنده مهاجر و بومی در این دریاچه زندگی می کنند.

پرندگان دائمی یا مهاجر موجود در تالاب چغاخور عبارتند از اردک، غاز و اردک، آنچوی، درنا، لک لک سفید، خروس کولی و فلامینگو.

دسترسی به آسفالت، آب آشامیدنی، سرویس بهداشتی، فضای سبز، سکوها، محل اقامت و رستوران و پارکینگ از جمله امکانات موجود در این دریاچه است.

تالاب گندمان

پشت شهر گندمان و نزدیک خیابان خوزستان، نرسیده به جزیره چغاخور قرار دارد. آب دائمی این باتلاق حدود 700 هکتار است که اطراف آن مانند منطقه چغاخور مملو از مناظر زیبا است.

کوه چرو با ارتفاع 3500 متر با این باتلاق از غرب به جنوب سر بر می آورد که وجود این کوه در نزدیکی این باتلاق و ظاهر ارتفاع آن در باتلاق سرد بسیار چشمگیر است. به عنوان منبع آسایش و تامین آب دریاچه محسوب می شوند.

تالاب سولقان
تالاب مهم دیگری که باید به آن اشاره کرد، تالاب سولقان (سولقان) با وسعت بیش از هشت کیلومتر مربع در نزدیکی گندمان است.

جزیره سولقان با وسعت 115 هکتار به دلیل قرار گرفتن در جنوب جاده چهارمحال و بختیاری به خوزستان از اهمیت گردشگری و زیست محیطی بالایی برخوردار است.

این منظره سرسبز زیباست و وجود چمنزارها و پرندگان مهاجر و تنوع زیاد گلها گاهی زیبایی این مکان را بیشتر کرده و گردشگران زیادی را به خود جذب می کند. تالاب ولگان نیز نامیده می شود.

سطح آب دریاچه بیش از یک متر است، بنابراین مکان مناسبی برای زندگی پرندگان آبزی است و انواع پرندگان مهاجر را به خود جذب می کند.

جزیره سولقان یکی از پرجمعیت ترین مناطق پرورش طیور به ویژه اردک در هنگام سیل است که از گونه های موجود در این باتلاق می توان به چنگر، یوزگانبی، غورقور و قزل گز اشاره کرد.

باتلاق های چال، جنگل های خشک و باتلاق های علی آباد به صورت زنجیره ای از جنوب بروجن در امتداد کوه های کلر به سمت غرب قرار دارند.

تالاب علی آباد

این مزرعه سرسبز یکی از باتلاق های بروجن است که در 55 کیلومتری شهرکرد و مکانی خنک برای پرندگانی مانند اردک، کرکس و فلس می باشد.

منطقه باشکوه چال به مساحت 157 جریب در میان قله کوه کلر قرار دارد و مانند نگینی در آسمان می درخشد. از این روستا بپرس که خانواده زیاد نیست راه چرا را به شما نشان می دهند چون این جاده به روستاهای آبی آورگان و چغاخور می رسد اما کافی است 10 کیلومتر پیاده روی کنید و در سمت چپ جاده خواهید دید. . منظره ای زیبا از این تالاب که در فصل بهار چشم هر بیننده ای را می نوازد.

صندلی هایی برای گردشگران وجود دارد

شهرام احمدی – مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری با اشاره به وجود پوشش گیاهی کوهستانی در استان گفت: از تالاب های منطقه است. لاردن

وی گفت: خوشبختانه تالاب های استان دارای موجودات زنده زیادی است که از برترین مخلوقات خداوند به شمار می روند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری گفت: در ابتدای فصل تابستان پرندگان مهاجر در تالاب های استان زندگی می کنند و زیبایی طبیعی آنها با وجود این پرندگان دو چندان می شود، بنابراین گردشگران تنها به یک بنای تاریخی برای شکوه نیاز دارند. استان، عکس آن مناطق. به خاطر آورد.

وی ادامه داد: گردشگران در این اماکن متبرکه باید از روشن کردن آتش به ویژه در مجاورت پوشش گیاهی خودداری کنند، زیرا بیشتر آتش سوزی ها در اثر عوامل انسانی رخ می دهد.

احمدی تاکید می کند: در فاصله ای از پوشش گیاهی سرسبز، امکانات رفاهی برای گردشگران فراهم شده است تا بتوانند ساعاتی را به استراحت بپردازند و سپس بتوانند از آثار تاریخی در نزدیکی شهرک ها استفاده کنند.

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

مونو آمونیوم فسفات شرکت بازرگانی ک2)

مونو آمونیوم فسفات – کمپانی بازرگانی کمیاب تجارت تات خرید سولفات منگنز, خرید مونو آمونیوم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.