ایراد فرمانداری تهران به مصوبه انتقال نمایشگاه بین‌المللی به شهر آفتاب

[ad_1]

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران از ایراد فرمانداری تهران به مصوبه انتقال نمایشگاه بین‌المللی به شهر آفتاب خبر داد.

به گزارش ایسنا، ناصر امانی صبح امروز در جلسه شورای شهر تهران در تذکر پیش از دستور خود با ارائه گزارشی از هیات تطبیق فرمانداری گفت: در این هیات با کلیات مصوبه تعارض منافع موافقت شد، اما نماینده قوه قضاییه نظرش براین بود که در رابطه با ارتقاء پست افراد در صورت داشتن شرایط قانونی و احراز طبقه‌بندی با نظارت شورا ارتقاء یابند تا مبادا حق‌شان ضایع شود چرا که اگر افراد حس کنند که حق‌شان ضایع می‌شود می‌توانند با حکم دیوان عدالت اداری این مصوبه را لغو کنند اما در مورد استخدام و جذب نیرو از این مصوبه استقبال کردند.

وی با بیان این‌که هیات تطبیق در مورد مصوبه شورا مبنی بر انتقال نمایشگاه بین‌المللی از تهران به شهر آفتاب واکنش نشان داد و می‌خواستند این مصوبه را رد کنند، اظهار کرد: آنها اعلام کردند که نمایشگاه بین‌المللی یک شرکت بین‌المللی است که مصوبه مجلس شورای اسلامی دارد و شورای شهر نمی‌تواند برای آن تعیین تکلیف کند و هر تصمیمی در مورد این شرکت بین‌المللی باید توسط مجلس اخذ شود و شورای شهر باید با هماهنگی هیات مدیره این شرکت تصمیم‌گیری شود.

امانی با اشاره به بازدید اخیرش از شرکت بهره‌برداری متروی تهران، گفت: اخیرا از پایانه چهار و پنج مترو بازدید کردم و در گفت‌وگو با کارکنان و مدیران میانی ۱۱ مشکل اساسی آنها را احصاء کردم که به اطلاع شهردار تهران می‌رسانم و ما فکر می‌کردیم که انبارها از تجهیزات خالی شده است اما گویا مشکلات منابع انسانی شدیدتر است و باید این التهاب و استرس را از آنها دور کنیم.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای شهر تهران در مورد فعالیت شعب ماده ۱۰۰ نیز اظهار کرد: براساس مصوبات ما باید شهردارانی که در جریان پرونده ماده ۱۰۰ بودند به هیات تخلفات اداری معرفی کنیم اما این چند روزه افرادی با ما تماس گرفتند و اعلام کردند که برای پرونده‌هایی احضار شده‌اند که حتی یادشان نمی‌آید و باید برای این مساله چاره‌اندیشی کنیم تا مدیران ما احساس ناامنی و بی‌دفاعی نکنند.

به گزارش ایسنا، مهدی چمران در واکنش به این تذکر بیان کرد: شهرداران تصمیماتی می‌گیرند و باید به تبعات تصمیم‌گیری‌هایشان فکر کنند و این بندی که شما می‌گویید مربوط به چند پرونده در سال است وگرنه مدیران یا شهرداران ناحیه یا منطقه یا ساخت‌وساز را نمی‌فهمند یا چشم‌شان را می‌بندند که در هر صورت باید پاسخگو باشند و جالب است وقتی در یک خیابان مشخص ساختمانی دو طبقه اضافه می‌سازد چطور شهرداری منطقه یا ناحیه متوجه نمی‌شوند؟ یا واقعا نمی‌فهمند یا چشم‌هایشان را می‌بندند که به هرحال باید بررسی شود.

وی همچنین در مورد نمایشگاه شهر آفتاب و نظر هیات تطبیق گفت: این شرکت بین‌المللی هست که باشد یا مصوبه مجلس شورای اسلامی دارد که به ما ارتباطی ندارد مگر ما می‌خواهیم به آنها زور بگوییم؟ آنها آسایش و آرامش مردم را به خطر انداختند و حالا می‌گویند چون بین‌المللی هستند نگاه چپ به آنها نکنید که این منطق درست نیست.

چمران با بیان این‌که ما نمی‌خواهیم شرکت را جابه‌جا کنیم، گفت: شرکت سرجایش است و می‌تواند نمایشگاه‌های کم‌ازدحام آن هم با فاصله برگزار شود.

انتهای پیام

[ad_2]
خبر مهم

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

هزینه اجاره مسکن در دهدشت جوانان را غرق در ناامیدی کرده است.

[ad_1] ایسنا/ کهگیلویه و بویراحمد کشیش جمعه دهدشت گفت: هزینه اجاره خانه در این شهرستان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.