اواپراتور یخچال چیست؟

اواپراتور یخچال چیست؟
اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای یخچال, اواپراتور صفحه ای دانفوس, اواپراتور صفحه ای چیست, اواپراتور صفحه ای دو مداره, اواپراتور صفحه ای کوچک, قیمت اواپراتور صفحه ای یخچال, قیمت اواپراتور صفحه ای, انواع اواپراتور صفحه ای, اواپراتور صفحه ای ایرانی, اواپراتور صفحه ای چیلر, خرید اواپراتور صفحه ای, فن اواپراتور

در بعضی از مدل ها یخچال ساید بای ساید با توجه به نوع استفاده مصرف کننده مثل باز ماندن درب یخچال کنترل می شود و فقط با یخ زدگی اتفاق می افتد. Conte᠎nt h as  be​en created with GSA C ontent G ener ator  DEMO .

زاویه شورون در ورق های مجاور معکوس شده است، به طوری که وقتی صفحات سفت می شوند، راه راه ها نقاط تماس متعددی را ایجاد می کنند که تجهیزات را پشتیبانی می کند.

عکس:پایههای قفسههای فریزر را خارج کنید. داخل یا خارج لوله ها را تبخیرمی نماید. در کاربردهای دیگر ممکن است مواد دیگری باشد ، مثلاً در گاوداری ها شیر دوشیده شده برای خنک شدن ، مستقیما به اواپراتور چیلر منتقل می شود.

​This w​as g᠎enerated ᠎wi th G SA C on​tent G enerat᠎or  Dem ov᠎er᠎si᠎on!

ترمودیسک نیز به مانند ترموفیور در دستگاهای گوناگونی استفاده میشود اما برای کنترل دما. اواپراتور صفحه ای : بیشتر در یخچال فریزرهای خانگی از این مدل استفاده می کنند .

پیکربندی صفحه و قاب از صفحات مخصوص ، با محصول جایگزین و اواپراتور صفحه ای کانال های گرمایش استفاده می کند.

و مشکل دیگر راندمان پائین تر اواپراتور صفحه ای دو مدار نسبت به حالت دو اوپراتور تک مدار موازی است ، که در اثر وجود جریان های موازی در مبدل ایجاد می شود.جریان موازی در اواپراتور صفحه ای دو مدار در برخی از کانال های مجاور اتفاق می افتد و اجتناب نا پذیر هستند.

یکی از کاربردهای اصلی مینی چیلر جذب گرمای نا محسوس و رطوبتی که از طریق نفوذ هوا، ساکنین و تجهیزات حرارتی موجود در ساختمان به هوای و محیط ادارای و اتاق های سرور به محیط افزوده می گردد.

در مبدل حرارتی اواپراتور ابتدا سیال مایع با درجه حرارت و فشار کم (برعکس قبلی) به لوله ها وارد می شود.

با اضافه کردن فین به کویل، صفحات فلزی درفضا های باز بین لوله ها به عنوان جمع کننده گرما عمل می کنند.

بستگی دارد. طرز کار اواپراتور در ادامه با جزئیات بیشتر توضیح داده شده است. ادامه این روند، یخ زدن اواپراتور یخچال را به دنبال دارد.

برای تست فن اواپراتور برقراری اتصال در سیم ها را چک کنید . این اواپراتور به دلیل داشتن پره هایی برای جذب بهتر حرارت لوله ها به این اسم نام گذاری شده .

به دلیل سهولت در تمیز کردن و نگهداری این مدل استفاده زیادی دارد. به دلیل وجود تجهیزات جانبی در چیلر آب خنک مانند برج خنک کننده، سختی گیر آب و پمپ های سیرکولاسیون، بهره برداری از این چیلر سخت تر از چیلر هوا خنک است. Content has  been created ​by G​SA C on te᠎nt G​enerator᠎ Dem᠎oversion!

سرعت وتوزیع هوا در فضای سرد شونده. باید فضای کافی برای گردش سیالات را داشته باشد تا افت فشار در ورودی و خروجی آن زیاد نباشد.

ایجاد سرمایش محیط وظیفه اواپراتور یخچال است زمانی که مایع یا گاز برای کاهش دمای محیط (مایع مبرد)مانند گاز فریون در لوله های اواپراتور قرار میگیرد ، فن اواپراتور گرمای محیط را جذب می کند و در نهایت محیط یخچال را خنک می کند و مایع را به گاز تبدیل میکند .

وظیفه اواپراتور سردخانه اعم از اواپراتور سرد خانه زیر صفری ، اواپراتور سردخانه بالا صفری و اواپراتور تونل انجماد و سایر اواپراتور ها این است گرما را از محیط اطراف گرفته و به محیط انتقال می دهد تا همواره دمای محیطی که اواپراتور در آن قرار دارد در دمای از پیش تعیین شده قرار بگیرد .

در دورتا دور لوله ها آب خنک و درون لوله ها مایع داغ وجود دارد. اواپراتور صفحه ای یکپارچه هپاکو مدل HPE-75 از جمله مبدل های حرارتی صفحه ای یکپارچه (Brazed) آب به گاز شرکت هپاکو می باشد.

اول، بار سرمایشی سردخانه و مواد درون آن که باید برابر ظرفیت سرمایشی اواپراتور باشد و دوم، اختلاف دمای کویل اواپراتور با دمای داخل سردخانه که مرتبط با کیفیت آب و هوای منطقه است.

این بخاری با توجه به عادت های مصرف کننده به مانند، باز کردن درب با یخ زدگی کنترل می شود.

موتور فن اِواپراتور را با توجه به راهنمای تعویض تایید شده توسط تولیدکنندهی مدل یخچال خود تعویض کنید. جهت ارتباط با ما میتوانید با شماره های زیر تماس بگیرید.

در صورتی که مشکلی برای یخچال شما پیش آمد میتوانید با مجموعه مجاز سرویس تماس بگیرید . این سوال همواره برای اکثریت کسانی که آشنایی زیادی با قطعات یخچال ندارند ، پیش میاید .

اواپراتور صفحه ای Plate Brazed Evaporator در واقع همان مبدل حرارتی صفحه ای جوشی یا گسکتی است که از آن برای کاربرد های تبخیر استفاده می شود.

غالبا این نوع اواپراتور از بهترین گزینه ها برای استفاده در چیلرهای تراکمی دارای ظرفیت کم می باشد. یکی از اجزای مهم در سیستم های برودتی و سردخانه ها ، کمپرسورها هستند که وظفه فشرده سازی ماده مبرد را در سیستم بر عهده دارند و جزو بخش های اساسی هر سیستم برودتی محسوب می شوند.

عکس:سبد فریزر را خارج کنید. پیچهای پایههای قفسه را از دیوار سمت راست فریزر باز کنید و پایهها را خارج کنید.

2. یون ساز: این فیلتر با یونیزه کردن ذرات معلق در هوا، موجب چسبیدن به سطح فیلتر شده و هوای خروجی را پاکیزه میکند.

راههای ارتباطی با ما از طریق ایمیل یا شماره تلفن درج شده در سایت میباشد. در اواپراتورهای بزرگ، و یا اواپراتورهایی که مبرد آنها آمونیاک است ازلوله های فولادی استفاده میشود.

اگر مبرد خارج لوله ها باشد استفاده از لوله هایی که برروی سطح خارجی آنها یکسری فینهای کوتاه ( low- finned tubes) قرار دارد ، بسیار مفید و مؤثر خواهد بود .

را در داخل لوله ها(کویل) وارد می کند. برای درآوردن پنل بعد از باز کردن پیچها انتهای سمت راست آن را به سمت جلو بکشید.

برای راهنمای تعویض فن یخچال خودتان، برند و مدل یخچال را در کادر پایین صفحه بنویسد تا راهنما و عکس مراحل تعویض فن برای شما ارسال شود.

برای تعویض موتور فنِ اواپراتور یخچال یا ساید بای ساید مراحل ذکر شده در این دفترچهی راهنما را انجام دهید.

جنس اواپراتورها برای نصب در یخچال با نصب در سردخانه های صنعتی متفاوت است . جهت کسب اطلاعات بیشتر و نیز استعلام قیمت آنها با مهندسان ما تماس بگیرید.

این نوع اواپراتور در ساخت سردخانه ها بسیار پر کاربرد می باشد و شرکت نیک از بزرگترین تولید کنندگان اواپراتور هوایی می باشد و شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به صفحه اواپراتور هوایی نیک مراجعه نمایید.

اواپراتور حاوی محلول اتکتیک بویژه در مواقعی که ظرفیت ذخیره شده ای مورد نیاز باشد مفید است و بیشتر در کامیون های یخچال دار و به صورت افقی یا قائم در سقف یا دیوارهای آن نصب و به هنگام توقف در پارکینگ به سیستم تبرید مرکزی وصل می شود.

مبدل صفحه ای به علت سطح بالای ظرفیت حرارتی در ابعاد کوچک تولید می شوند. اما ترمودیسک هنگام وصل کردن برق هیتر المنت حرارتی عملکرد متفاوتی دارد.

این مدل از اواپراتورها کابرد وسیعی در در صنعت یخچال سازی دارد به خصوص در ساخت یخالهاب خانگی. یکی از مهم ترین کاربردهای تبخیر، در صنعت مواد غذایی و نوشیدنی ها است.

برای بررسی اواپراتور یخچال : ابتدا فن اواپراتور یخچال ، سنسور اواپراتور یخچال و قسمت های مارپیچی آن را بررسی کنید آشنایی با انواع اواپراتور : بر اساس محل استفاده ، اواپراتور ها انواع مختلفی دارند و از نظر ویژگی با هم متفاوت هستند .

اواپراتور یخچال یک قطعه مرتبط با عمل سرد کردن در یخچال فریزر و علت یخ زدن داخل یخچال لوله های مارپیچی که عمل انتقال حرارت برای تولید سرما در یخچال بر عهده داشته اواپراتور یخچال نامیده .

با بیش از چندین سال تجربه در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی ، یخچال ،ماشین ظرفشویی و مایکروویو و کولرگازی و …

اگر دسترسی به پریز یخچال دشواراست. در اواپراتور فن دار (که همان اواپراتور هوایی یا اواپراتور خشک است)، سیال مایع که معمولا مبرد (گاز فریون) است از درون لوله ای پر پیچ و خم عبور می کند و از پیرامون لوله ها، هوا توسط فن جریان می یابد و به همین خاطر به آن اواپراتور هوایی، فن دار و یا خشک گفته می شود.

همچنین حجم زیادی هوا در آن جابجا میشود. گردش هوا روی کویلهای سرد کننده در این روش ، تابعی از اختلاف دمای اواپراتور و فضا می باشد .

نوع تک مداره اواپراتور صفحه ای اوندا در 5 مدل قابل ارائه می باشند. در دو شکل معمولی کویلهای لوله ای ، یعنی زیگزاک مسطح و ترمبون بیضوی ساخته میشوند.

که هر مدل برای کاربردهای مختلفی طراحی و ساخته میشوند. کویلهای لولهای ( Bave- tube coils ) در اندازه های مختلف ، شکلها و طرحهای گوناگون میشوند.

سوالی است که در ادامه به پاسخ آن بطور کامل خواهیم پرداخت. پیشنهاد می شود قبل از ادامه خواندن این مطلب، ابتدا در مقاله اواپراتور چیست؟

فنِ اِواپراتور قبل از آنکه هوای سرد را در قسمت یخچال و فریزر به چرخش درآورد، آن را در اِواپراتور میدمد.

یخچال را از برق بکشید. باز ماندن درب یخچال به صورت طولانی مدت و همچنین خوب بسته نشدن درب یخچال نیز موجب میشود که برای سرد شدن یخچال انرژی زیادی صرف شود.

در مقدمه تا حدودی به توضیح اواپراتور پرداختیم برای اینکه جزئی تر با این مسئله اشنا شویم . عملکرد اواپراتور یخچال مساوی با جریان دمای سرد در محیط یخچال و عمل سرما سازی است .

اجزای تشکیل دهنده اواپراتور یخچال چندین چرخش لوله مس یا آلومینیوم است . برای نگهداری موادغذایی طولانی ، جنس این قطعه از مس و فولاد است .

آخرین قطعه یدکی برای کنترل دمای هیتر المنت نفراست میباشد. امروزه دیفراست برخلاف دیفراست در یخچالهای قدیمی که با تایمر کنترل میشد با برد الکترونیکی کنترل میشود.

پارسوا سرویس ارائه دهنده خدمات نصب و نگهداری لوازم خانگی با بیش از 20 سال سابقه. توصیه می شود از مطالب که در مورد تقسیم بندی چیلر ها، مینی چیلر و وظایف اجزای تشکیل دهنده مینی چیلر نیز بازدید نمایید.

خواهشمندم در مورد نحوه طراحی و اینکه از چه نرم افزاری استفاده کنم راهنمایی کنید. درحالیکه از لولههای مسی در ساخت اواپراتورهای کوچک با مبردهایی غیر از آمونیاک، استفاده میشود.

2. زمان استفاده از سیستم کولر خودرو متوجه بوی عجیبی میشوید. اواپراتور چیلر یکی از قطعات مهم و حائز اهمیت تعبیه شده در ساختار این مدل از سیستم های تهویه مطبوع به شمار می رود.

بخار حاصله به کندانسور که بالاتر از ژنراتور است می رود و در کندانسور دوباره تبدیل به مایع می شود.

اوپراتور های صفحه ای دارای ابعاد کوچکتری نسبت به اواپراتور های پوسته لوله می باشند و همین موضوع باعث کم بودن وزن آن می شود .

بعد از اینکه با انواع اواپراتور آشنا شدید، سپس به نحوه عملکرد آن میپردازیم . با تکنسینهای مجرب در خدمت شماعزیزان میباشد.

بایستی در فرآیند انتخاب اواپراتور صفحه ای ONDA به شرایط نامی ذکر شده دقت شود. در انجام عمل سرما سازی فن اواپراتور ، کندانسور یخچال ، سنسور اواپراتور و دیگر قطعات وابسته نقش اساسی دارند .

عملکرد اواپراتور تحت تاثیر سه عامل است : این سه عامل عبارتند از : افت فشار ، اختلالات دما و نوع سیالات وابسته است .

اواپراتور یخچال چیست ؟ در واقع دیفراست به عنوان سنسور اواپراتور یخچال عمل میکند. همچنین، مقطع عرضی نازک صفحات اواپراتور بریز (صفحه ای) و ساختار شیاردار آن، باعث ایجاد جریان آشفته در سیال شده و این خصوصیات افزایش راندمان انتقال حرارت بین سیالات را به همراه دارد.

محصولات این شرکت دارای کیفیت طراحی و قطعات است که از این رو طرفداران بی شماری را دارا می باشد.

شرکت نوین مبدل تهران جز معدود وب سایت هایی می باشد که مبدل های حرارتی صفحه را خود تولید می کند و بدون واسطه به فروش می رساند همین موضوع سبب گردیده که شما هزینه های کمتری را بابت نیازها و محصولات خود بپردازید .

ترموفیوز یا فیوز حرارتی در یخچال ساید بای ساید نفراست و بدون برفک قطعه مهمی است. اواپراتور صفحه ای قیمت بیشتری نسبت به نوع قبلی دارد و به تازگی وارد بازار ایران شده است.

زمانی که فن اواپراتور معیوب باشد سرمای تولید شده توسط اواپراتور در یخچال جابجا و انتقال پیدا نمی کند. تماس نمی یابد گرفته وبه لوله هدایت می کند.

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.