افزایش 12 درصدی تصادف شهری کرمانشاه/ 90 نفر در 5 استان کشته شدند.

[ad_1]

ایسنا/ کرمانشاه رئیس پلیس راه استان کرمانشاه از افزایش 12 درصدی تصادفات جاده ای استان در سال جاری خبر داد.

سرهنگ کیخسرو دستغیب امروز (13 اسفند) در جلسه شورای پیشگیری از تصادفات، با اشاره به افزایش 12 درصدی تصادفات در سطح شهر در سال جاری، گفت: متاسفانه تعداد این تصادفات از 5922 تصادف افزایش یافته است. تصادفات در سال گذشته به 6654 رسید.

وی خاطرنشان کرد: این افزایش عظیم ناشی از جراحات و خسارات وارده است و خوشبختانه میزان تصادفات فوتی را کاهش داده ایم.

دستغیب با اشاره به 226 مورد فوتی در سال جاری گفت: این رقم در مقایسه با 242 نفر سال گذشته نزدیک به هفت درصد کاهش داشته است.

وی افزود: همچنین آمار فوتی ها در سال جاری با کاهش 3 درصدی به 276 نفر از 285 نفر در 11 ماهه پایانی سال گذشته رسیده است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه با اشاره به افزایش 10 درصدی تصادفات جرحی در استان در سال جاری، افزود: امسال 2 هزار و 490 مصدوم در استان داشته ایم که نسبت به سال 2273 نزدیک به 10 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: متاسفانه در این تصادفات 37 هزار و 5 نفر مصدوم شدند که نسبت به سال گذشته 5 درصد افزایش داشته است.

رئیس پلیس راه استان کرمانشاه گفت: تعداد تصادفات جاده ای استان نیز در سال جاری با افزایش 16 درصدی مواجه شده است که از 3407 فقره شکایت در 10 ماه گذشته به 3938 مورد رسیده است.

دستغیب با بیان اینکه بیشترین قربانیان در حومه استان سرنشین خودرو بوده اند، افزود: 45 درصد کشته شدگان این حادثه سرنشین، 35 درصد راننده و 13 درصد سرنشین بوده اند و 7 درصد نیز موتورسوار هستند.

90 کشته در پنج استان/ وضعیت انسانی عامل 75 درصد تصادفات!

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه در استان کرمانشاه-کامیاران، کرمانشاه- صحنه، روانسر-پاوه، کرمانشاه-اسلام آباد غرب و کوزران به‌عنوان کرمانشاه-کامیاران، کرمانشاه-صحنه، افزود: یک نفر مشکی، بیش از 90 نفر در این آکسی هستند. جان خود را از دست دادند.

دستغیب خاطرنشان می کند: از مجموع قربانیان استان امسال 37 درصد در کرمانشاه، 15 درصد در اورامانات و 12 درصد در اسلام آباد است.

وی در ادامه به تشریح ارقام مختلف توزیع جاده‌ای برای قربانیان تصادفات جاده‌ای در سال جاری، افزود: 89 درصد از جانباختگان تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند.

وی افزود: بزرگراه ها و بزرگراه های این منطقه شش و پنج درصد را تشکیل می دهند.

دستغیب بحران انسانی را عامل 75 درصد تصادفات در استان عنوان کرد و افزود: 15 درصد تصادفات جاده ای و 10 درصد خودروهای غیرسنتی پیشتاز هستند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه با بیان اینکه 54 درصد تصادفات استان در آستانه طغیان است، گفت: حق تقدم در این زمینه است. در موقعیت بعدی

دستغیب به افزایش تماس با رانندگان متخلف به ویژه در موارد تخلفات رانندگی اشاره کرد و افزود: امسال بیش از 552 هزار راننده مجبور به مذاکره تبانی شده اند که نسبت به سال گذشته افزایش چشمگیری داشته است. و 415000.

108 کشته در دروازه کرمانشاه / 3 دروازه کرمانشاه

سرهنگ محمد حیدری رئیس پلیس راهور استان کرمانشاه نیز از فوت 108 نفر در جاده های استان در سال جاری خبر داد و افزود: این آمار نسبت به مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: متأسفانه بیشترین قربانیان در استان عابران پیاده هستند به طوری که امسال از 108 نفر حادثه دیده 76 نفر را عابرین پیاده تشکیل می دهند.

حیدری گفت: بیشترین تصادفات عابر پیاده مربوط به سه مسیر اصلی امام خمینی(ره)، امام حسین(ع) و بلوار هوانیروز است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمانشاه در خصوص پیش بینی افزایش سفرها در نوروز امسال گفت: در این راستا برنامه ویژه ای برای نوروز امسال داریم.

وی با تاکید بر لزوم ساماندهی خیابان های حوزه دولت محلی توسط دولت محلی، گفت: موضوع کمربندی ها و ساماندهی آنها باید در این موضوع جدی باشد.

حیدری همچنین بر حضور بیمه‌ها در تعطیلات نوروزی تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه خسارت بیش از 15 میلیون تومانی باید به‌موقع ترمیم و جبران شود، فعال بودن شرکت بیمه در تعطیلات نوروزی الزامی است.

وی بر لزوم همکاری دولت محلی و بخش برق برای تامین روشنایی مناسب معابر تاکید کرد و افزود: با توجه به اینکه قربانیان اصلی تصادفات در شهر عابران پیاده هستند، تامین تردد مناسب در شب برای رانندگان ضروری است. بینایی خود را بهبود بخشند.”

انتهای پیام/

[ad_2]
sorsec

درباره ی admin_asooweb

مطلب پیشنهادی

صفحه مورد نظر یافت نشد.

[ad_1] شاید آدرس را از دست داده اید. شما به طور خودکار به صفحه اصلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.